IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th December 2009, 15:14
Аватара на Gerka_k
Gerka_k Gerka_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 92
По подразбиране Солариум - въпроси

Смятам да тръгна на солариум и понеже никога не съм ходила, ще се радвам, ако ми отговорите на няколко въпроса.

1. Трябва ли да се купят специални очила или те се дават в салона?
2. Задължителна ли е спец. козметика за солариум и приблизително на каква цена е?
3. Косата трябва ли да се пази от лъчите, например увита в кърпа или..?
4. Вие как се печете, голи или с бельо?
5. Кои солариуми са по-добри, хоризонталните или вертикалните?
6. Трябва ли бенките да се покриват с лепенка, да кажем?
7. Траен ли е тенът от солариум?

Благодаря предварително за отговорите.
__________________
"Любовта е една и съща. Само мъжете се сменят"
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th December 2009, 15:21
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

по принцип очила дават, но ако си затвориш очите пак е ОК, аз по принцип не ги ползвам

зависи къв ефект гониш, аз лично не ползвам никви мазила

нищо и няма на косата =)

ако се кефиш да имаш разлика може и по бельо да се пускаш

мен ме кефят повече вертикалните, но не знам дали има някакви разлики в характеристиките =)

не много , особено през зимата =) ако искаш да поддържаш тен, трябва поне 2 пъти на седмица да ходиш за по 10 минс
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th December 2009, 15:33
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
нищо и няма на косата
Типично мъжко изказване!
Солариумът изсушава косата и я прави на ПРАЩИЛ,почти колкото слънцето/ако не я пазиш/,най-добре я покривай с кърпа или я скривай под лента,шапка или нещо подобно,инак uv-ЛЪЧИТЕ ЩЕ ТИ Я СКАПЯТ!
Мажи се,ако не искаш да се сбабичкосаш преждевременно/това ти го казва човек,дето на 5 посещения се маже най-много 2 пъти /
Зимата не е добре да прекаляваш със солариума,тъй като кожата достатъчно се затормозява и не може да диша нормално/като през лятото/от тоновете дрехи........Ако все пак си решила точно сега да почерняваш,ходи,но не повече от 2 пъти седмично
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th December 2009, 15:36
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

за косата мое и така да е, аз не съм забелязал некви проблеми да имам с моята, но я нося къса и може би заради това =)))
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th December 2009, 15:37
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране

Аз миналото лято реших да не си пека лицето,само тялото.Изравнявах тена с фон дьо тен.Но когато го махах ми беше смешно,защото разликата определено беше фрапантна.Като цяло солариумите не са полезни,но ако не се прекалява с тях мисля,че няма проблем.Много се изсушава кожада,трябва и добра хидратация.
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th December 2009, 15:40
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна с Патриция!
Арманд,твойта лесна,ама мойта като е до средата на д-то и + това е с русо-трябва пазене,инак .........лошо
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th December 2009, 15:42
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Паприция,аз пека и лицето,ама изгарям НА БРЕТОН и като го вдигна-гледката е меко казано РЕЗИЛНА
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th December 2009, 15:52
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kristalina
Абсолютно съм съгласна с Патриция!
Арманд,твойта лесна,ама мойта като е до средата на д-то и + това е с русо-трябва пазене,инак .........лошо
о не знам, чувал съм кви ли не легенди за подръжката на дългата коса, така че съм склонен да вярвам на всичко вече =))))

всъщност кво ви притеснява да си печете лицето, даже малко странно ми се струва като се получи такъв неравномерен тен
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th December 2009, 16:21
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране

Защото решх,че като си пека лицето и ми се изсушава кожата и изглеждам по-стара,няма го свежия вид.Като се усмихвах,имах повече мимически бръчици.
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th December 2009, 16:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е кво, бръчките естествено
Преди няколко години можех да се нарека пристрастена- всеки Божи ден. Добре, че още бях млада и не ми се отрази толкова фрапантно на кожата, но знам, че рано или късно ще усетя последиците.
За бенките да, покривай ги с нещо, нй- добре обаче да посетиш дерматолог преди това, защото може да се окаже, че въобще не трябва да се излагаш на ув лъчи, ако си склонна към образуването на бенки.
За по- добрите солариуми не знам, индивидуално е- вертикалните обикновено са с по- силни лампи. За мен лично вертикалните са по- хигиенични предвид това, че си гол вътре...
За косата са ти казали. Козметика за солариум поне в началото ползвай.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Солариумвъпроси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:03.