IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th October 2008, 19:43
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране Хоби (или с каво се занимавате в свободното време)

Търсих и видях - такава тема - няма!

Та така, иска ми се да поговорим за хобитата, но не тривиалното : да чета книги, да чатя в нета, да слушам музика и т.н., а за тези, които ни карат да работим за пари, а тях да инвестираме в хоби.

Повечето мои хобита са свързани с изкуството. Такива ми бяха интересите като по млад, и това ме накара да запиша зъботехника, защото е свързана с приложното изкуство, а от друга страна се научаваш да използваш различни материали: благородни метали, легирани стомани, гипс, силикон, порцелан и др.

Това ми помага да правя авангардни бижута и всякакви други интересни пластики. Един мой колега например, (бях писал някъде из форума) беше изработил тока на колан с отпечатък от устните на своята приятелка.

Отделно обичам да рисувам, лошото е, че хубавите бои са скъпи, а музата ме връхлита рядко, затова рисувам предимно графика и акварел. Ето един акварел (рисуван бая отдавна)

http://prikachi.com/users/joro/1415D.jpg

С днешна дата ми хареса да аранжирам малки живи оазиси в красиви саксии. Това ми хрумна като бях тези дни на Пампорово и реших, че ще си пренеса един кът от това място у нас (да ме извиняват еко-защитниците - направих го) Много отпускащо действа след работния ден и взирането в монитора на РС-то, да погледаш нещо такова за малко.
Ето снимка на това нещо, но на живо е по-добре:

http://prikachi.com/users/joro/1506u.jpg

Като ми се хванат борчетата, ще преместя цялото съоръжение в голям съд, че се нагъчи доста, а имам и една скаличка и един хубав дънер за слагане. След това ще пусна и вода.

По същия начин мисля да си направя морски плаж. Ще ви държа в течение.

Имам и много други занимания и интереси, но за тях по нантатък.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th October 2008, 19:57
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Основното ми хоби е спортен бридж, играя от 10 години. За това време имам 1 купа на Италия, 2 първи места (1 отборно и 1двойково) за титлата на Италия, 2-ро място в отборния Италиански шампионат - жени. Е, има и разни други купи, но не са толкова престижни, за да ги включвам в списъка. Основният ми партньор е съпругът, с който се запознах на един турнир (той беше съдия на турнира и доста ни навикваше да спазваме реда, така че отначало го мразех, а сега...10 годинки брак навъртяхме), но имам и една страхотна партьорка, с която смятам другата година да се пробвам за титлата в женския шампионат.
Извинявам се, ако звуча нафукано, но си се гордея с тези постижения, а и ми се искаше да се включа в новата темичка на Жоро.
Много готина тема, бай дъ уей

Ааа, Жоро, много хубав е станал оазисът.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th October 2008, 20:12
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране Re: Хоби (или с каво се занимавате в свободното време)

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Отделно обичам да рисувам, лошото е, че хубавите бои са скъпи, а музата ме връхлита рядко, затова рисувам предимно графика и акварел. Ето един акварел (рисуван бая отдавна)

http://prikachi.com/users/joro/1415D.jpg
Супер, това, че има още някой, който рисува може много да ме радва. Поздравления за картината! Харесва ми. Няма да я коментирам, защото все още си кретам на моливи и не съм се опитвал да рисувам с акварел/масло, но когато дойде моментът да се надяваме, че ще се справя добре.

Иначе колкото до моите хобита - история, авиация, изкуство/класическо/цифрово, няма значение, красивите неща са си красиви независимо дали са правени на ръка или на компютър.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th October 2008, 20:16
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Аз през свободното време чета, слушам музика, танцувам. От време на време, когато имам повече свободно време рисувам или майсторя някакви неща с глина. Като цяло всичко това ( без слушането на музика и четенето ) го мога на доста добро аматьорско ниво, но никога не съм се занимавала професионално и точно от хобитата ми нямам изявени награди.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th October 2008, 20:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

От няколко години в свободното си време администрирам или съпортвам разни онлайн игри (по-известни - bulfleet , hanovete, но те се продадоха и екипите се смениха), в момента се занимавам само с един словашки хокеен мениджър, този в подписа ми.

Като едно цяло хоби слагам всичките видове спорт, като съм пробвал абсолютно всичко, само в екстремните имам пропуски, но пък затова имам време занапред Като в случая говоря за непрофесионални занимания, от тях най-вече се занимавам с карането на кънки на лед, което ми е мания от 3 години.

И разбира се, както се забелязва от по-наблюдателните, основното ми хоби е свързано с фитнеса и храненето (въпреки, че и работя във фитнес, в останалото време си остава хоби), в интернет помагам на много хора, притежаващи воля, да постигнат желаните резултати, в противния случай - опитвам се да ги окуража и да проимат воля ; ) Като в случая с интернет е хоби, тъй като не ми носи пари.

На 4 място - цъкам много билярд, имах и възможността да уча с един от републиканските ни шампиони и още повече се нахъсах.

И не на последно място ми харесват неща като психология и философия, обичам да разучавам характери, да изпробвам психиката на хората, да ги изнервям, да ги манипулирам, изобщо да ги заблуждавам, но те да остават уверени, на живо е по-интересно, но и хобито да вдигаш кръвното на някой интернет потребител не е за изпускане
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th October 2008, 20:30
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Ivanin,последното е малко кофти,може ти да се забавляваш,но не е редно да е за сметка на нечия пихика,това разбира се е мое мнение.
моите хобита са три.
1.повечето се досещат е прекарване на доста време под вода,колкто по дълбоко толкова повече адреналин
2.карането на ски ,както змни така и водни
3.много обичам да се захвашам с неша по отношение на техниката с ,които никой не иска да се занимава защото било невъзможно да се оправи нещо и е за подмяна или изхвърляне
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th October 2008, 20:50
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Моите хобита :
ски
стрелба
риболов
остана ми само да се науча на езда и това също да ми стане хоби
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th October 2008, 21:37
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

strangenick2, сериозно ли?Браво!!!Тва е едиствената игра на карти, която уважавам!!!Не случайно е вид спорт!

Хобито ми се е превърнало във втора работа - продуциране на музика и DJ-ing, ама тва си го знаете.
Иначе като Иванин се зарибявам по една онлайн игричка - hattrick (футболен мениджър).
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th October 2008, 21:47
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

Колекционирам минерали и фосили, ето част от колекцията ми http://www.snimka.bg/album.php?album...38&pid=8316046 чусвството сам да намериш нещо толкова изящно, сътворено от приридата е невероятно В момента се уча и да ги обработвам
Доста авантюристично настроен човек съм и обожавам да пътувам
Жоро, спомена, че правиш бижута...... много ще ми е интересно, ако ги покажеш
А от pifco очаквам също снимки............. всеки път успява да ме развълнува и се надъхвам, че някога и аз ще се пробвам
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th October 2008, 21:51
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
Колекционирам минерали и фосили, ето част от колекцията ми http://www.snimka.bg/album.php?album...38&pid=8316046 чусвството сам да намериш нещо толкова изящно, сътворено от приридата е невероятно В момента се уча и да ги обработвам
Доста авантюристично настроен човек съм и обожавам да пътувам
Жоро, спомена, че правиш бижута...... много ще ми е интересно, ако ги покажеш
А от pifco очаквам също снимки............. всеки път успява да ме развълнува и се надъхвам, че някога и аз ще се пробвам
хобото ти е чудесно,и не можеш да си представиш какаво можеш да си изкараш от морето ,но гледай да не съм наоколо ,че аз им се карам като крадат от морето
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хобииликавосезанимаватесвободнотовреме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:22.