IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19th January 2009, 19:54
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране Шита,удължена коса???

Здравейте,имам коса на треси със щипки е,интересно ми е шитата удължена коса как я решите,не ви ли се закача гребена,всеки месец като стане време за боядисване на корените ви на косата как става,сваляте ли я,каква е процедурата?или през колко месеца ходите на фризиор да ви я прешиват на ново понеже ви е порастнала косата,и какво ви струва като ценичка,махането и зашиването на ново?някой ако има шита удължена коса,ще съм много благодарна да ме информира!?

Предварително ви благодаря!
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd January 2009, 12:20
Аватара на liuskata8305
liuskata8305 liuskata8305 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 337
Изпратете съобщение чрез ICQ до liuskata8305
По подразбиране

Решиш се нормално,не се заплита където и да било.Като станеш за боядисване ти я свалят,боядисват те и после пак ти я шият.Много време отнема.Свалянето и зашиването ми излизаше 60-тина лв.Аз издържах 4месеца,много се запотява под шевовете и се чувствах мръсна постоянно.Изискват се много повече грижи,отколкото ако е на щипки.На поддръжка се ходи през месец по-принцип,но това зависи и от растежа на твоята коса.Не проръчвам този метод,сега ще си купувам коса на щипки.
__________________
335cc,PIP,кръгли,подмускулно...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd January 2009, 19:33
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liuskata8305
Решиш се нормално,не се заплита където и да било.Като станеш за боядисване ти я свалят,боядисват те и после пак ти я шият.Много време отнема.Свалянето и зашиването ми излизаше 60-тина лв.Аз издържах 4месеца,много се запотява под шевовете и се чувствах мръсна постоянно.Изискват се много повече грижи,отколкото ако е на щипки.На поддръжка се ходи през месец по-принцип,но това зависи и от растежа на твоята коса.Не проръчвам този метод,сега ще си купувам коса на щипки.
много ти благодаря за информацията,аз съм много доволна от косата на щипки,но някой път ми писва това сваляне и махане,но се свиква,аз и без това не съм всеки ден с нея,понеже някой път ако ми харесва как ми стои моята косата не си слагам дългата,а когато не ми седи добре моята коса,тогава слагам дългата значи ти си поредният човек който ме разобеждава да не си шия коса,благодаря ти пак за потвръждението
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th February 2009, 12:22
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Аз пък съм с шита коса от години, в момента също. кога да я повдигнеш само се усеща - в един момент " пердето увисва" ))))) това е някъде на месец и половина при мен, а и горе долу при повечето ми приятелки.
не усещам нищо като запотяване, да се чувствам мръсна и т.н к, както го описва люси. чувствам косата като моя и ми е супер удобно. как се боядисвам? ами всеки с шита коса трябва да знае,че когато е поставена не трябва да се боядисва. затова си правя корените всеки месец само на шапката отгоре, дето няма чужда коса, и един път на 4-5 месеца я свалям, боядисвам цялат и закачам обратно.
доволна съм дотолкова, че никога не бих заменила метода с този на щипките и лично аз го отричам напълно..
щипките се налагат масово не защото са по-добър метод, а защото хората, които искат да намажат от бизнеса с коси, разпространен в момента в огромни размери, са много повече, от хората, които наистина владеят това начинание и МОГАТ да шият коси. тези, които шият коси, пазят ревниво бизнеса си и за никакви пари не се съгласяват да научат нови хора...освен ако не се касае за нов техен персонал., който в последствие може да ги напусне и да си направи с вече научената техника свой такъв бизнес...
така,че наистина мисля,че хората,които разбират от коси и са първоизточника на занаята, не се занимават нито с тайландски, канадски, американски и прочее ментарджоси коси, и не се занимават и с щипки....хубава и скъпа коса на щипки рядко се слага...само по някакво изрично желание на клиента...докато тези, които междудругото в салоните си продават коси, продават от некачествените заводски треси и ги слагат на щипки, защото само това могат...

и мога да ви кажа,че най-скъпата и хубава коса е българската, изкупувана по селата от помакините и директно на ръка направена на треси от перукерки, без никаква обработка ( химическа, за разлика от всички вносни коси), само почистена от ксмите,които не са здрави и хубави...

с това мнение не бих искала да засегна никого, а отчасти да се опитам да ви обясня как стои въпроса с косите....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th February 2009, 13:59
Аватара на liuskata8305
liuskata8305 liuskata8305 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 337
Изпратете съобщение чрез ICQ до liuskata8305
По подразбиране

Противно на казаното по горе от мен,от половин седмица съм с шита коса отново
__________________
335cc,PIP,кръгли,подмускулно...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th February 2009, 23:14
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Шиха ми в дима стил преди няколко месеца (лятото) и точно след 5 дни видях, че имам 2 ранички отстрани, където са ми шили на главата и косата ми е опадала на две малки петънца. Ходих на дерматолог и ми казаха, че е е от дърпането от екстеншъните, косата се оправи за 2 седмици някъде, но спомена от ужаса, който преживях, ще си остане.... Затова никога не бих си шила отново коса, ако ще и пари да ми дават. На всичкото отгоре в салона ми казаха, че било нормално... Еми... Нямам думи просто, на никой не бих препоръчала да си шие косата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th February 2009, 15:06
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

еми не е нормално... аз досега рани не съм имала... и това,че някой не си е свършил работата както трябва не нзачи, че метда не е сполучлив....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd January 2010, 22:04
Rumqna83 Rumqna83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Аз бях със зашита коса повече от година и половина,наистина имах ранички,но след няколко дни изчезнаха,метода е рядко срещан и аз съм много доволна,косата ми порасна много бързо и през цялото време когато съм била със косата не съм се притеснявала,че ще падне,свикваш със нея и забравяш,че я има ! Момичета вие каде ходихте да ви я шият?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th January 2010, 21:24
Аватара на devil_f
devil_f devil_f не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 86
По подразбиране

Ами цените за шиене варират ои 20 до 80-100 лева. Аз съм си шила коса в Дима Стил и при моята фризьорка за 20лв и мога да ви кажа, че никога не ми е падала по 5-6 месеца не съм я вдигала и само дето моята порасна, но удълженията не паднаха. А пък дали се заплита.. Ами попринцип зависи от качеството. Има коси за 300-400 лева тъмни, които от щипки могат да се зашият успешно. Успешно в смисъл, че ще можеш да си я решеш, изправяш и т.н. Но има руси коси на същата цена като тъмните, които като я зашиеш и се сплита и хвърчи, не може да се изправи абе ужас. И тези коси са подходящи за щипки не знам кой каква коса има, но ако видите, че не става с шиене най-добре пак да се върнете към щипките, защото косата ще се прецака още повече. Аз в момента съм с шита кестенява коса и имам няколко други коси, едната руса си я направих на щипки и си слагам понякога някой ред отдолу и стой добре
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th January 2010, 23:52
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
е никога не ми е падала по 5-6 месеца не съм я вдигала


забавна си.....като порастнеш още малко, и най-вече, когато си зашиеш коса някога, ще лъжеш може би малко по-достоверно
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Шитаудълженакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:20.