IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th October 2009, 23:19
ina design ina design не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 10
По подразбиране От брюнетка в блондинка

Здравейте ,
искам да попитам за съвет , как да стана от брюнетка в блондинка.
Естествения цвят на косата ми е тъмно русо - светло кестеняв, но от 8 години се боядисвам черно-синьо . Много ми отива но ми омразна и искам да стана блондинка но с такъв цвят :
Коста ми е дълга до таза и искам да си запазя дължината . Не съм я боядисвала от близо 5-6 месеца и в момента на слънце има червеникав отенък а в корените си е моята. Ходих на фризьор, но не искат да се наемат с тази процедура, а аз съм от хората навия ли си нещо на пръста трябва да го направя. Наясно съм , че няма да стане от раз като с магическа пръчка , но искам да постигна желания ефект даже и с 2-3 месечни усилия . А косата ми е от този тип по мазните , който се налага на всеки 2 дни да се мие защото изглежда все едно има олио на нея .
Моля Ви помагайте ))
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th October 2009, 00:36
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Хмммм с тва синьо 4ерно си е направо mission impossible
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th October 2009, 07:12
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Колко познато...Преди 9 години имах страхотна коса до кръста.Боядисвах я постоянно в синьо -черно.Един прекрасен ден реших,че искам русо като на Андреа и ,че го искам веднага.Нямаше фризьорка,която да успее да ме разубеди.Накрая една се нае с уговорката,че нищо няма да се получи(но поне се нае).За една седмица останах без коса.Излишно е да ти казвам,че както Уонт е написала "мисията за цвета беше невъзможна".Мина през всякакви цветове и преди окончателно да опада се спрях на някаква смес между оранжево и патешко жълто,а в основата(където косата беше не боядисвана в черно),се беше получил заветния бял цвят Косата ми започна да се разтяга като ластик от изтощение и се накъса до раменете.Така че резултата от цялото това упражнение беше:От страхотна лъскава коса до кръста,одърпана,изгорена и накъсана коса до раменете в бяло,жълто и оранжево.Бяла стана като израстна(но никога вече толкова жива и дълга).В момента съм с бял цвят,но съм на етап потъмняване.Така ,че сама си прецени.Вероятно към настоящия момент вече има по съвременни средства и не толкова силно третиращи,но.....точно това синьо-черно....абсурд!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th October 2009, 09:20
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Опитай с римуувър да свалиш черната боя и чак тогава я изсветлявай, иначе ще се получи ефекта на Азарина. Аз преди няколко месеца направих същатра процедура - от синьо черно към бяло русо и го постигнах в рамките на седмица - две. Първо я нацапотих вкъщи с римуувър на Бес 2-3 пъти и после на фризьор със супра, отгоре безамонячна боя; след няколко дни още една супра и мат и си постигнах цвета. Оксидантът задължително трябва да е с нисък процент, за да не ти изгори косата прекалено, но трябва да кажеш на фризьорката, защото те обикновено като чуят русо и слагат 40вол. За да не ти стане накъсана метла косата, много маски, кристали, ампули и всякакви "храни" за коса Определено не е толкова невъзможно. Косата си ми е на мястото си и пада толкова, колкото си падаше и като бях черна.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th October 2009, 09:24
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аризина, извинявай, че обърках ника ти не мога да редактирам поста си.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th October 2009, 09:46
Аватара на gabrielita
gabrielita gabrielita не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 465
По подразбиране

и аз съм синьо черна и си мислех за русо , но според мен най - добрия начин е да изчакаш да ти падне боята , защото в противен случай при обезцветяването на косата рискуваш да останеш с 2 косъма - да вярно руси , но 2
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th October 2009, 13:28
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
Опитай с римуувър да свалиш черната боя и чак тогава я изсветлявай, иначе ще се получи ефекта на Азарина. Аз преди няколко месеца направих същатра процедура - от синьо черно към бяло русо и го постигнах в рамките на седмица - две. Първо я нацапотих вкъщи с римуувър на Бес 2-3 пъти и после на фризьор със супра, отгоре безамонячна боя; след няколко дни още една супра и мат и си постигнах цвета. Оксидантът задължително трябва да е с нисък процент, за да не ти изгори косата прекалено, но трябва да кажеш на фризьорката, защото те обикновено като чуят русо и слагат 40вол. За да не ти стане накъсана метла косата, много маски, кристали, ампули и всякакви "храни" за коса Определено не е толкова невъзможно. Косата си ми е на мястото си и пада толкова, колкото си падаше и като бях черна.
И с римувъра не е гаранция.Не е "чак толкова"невъзможно,но зависи на каква цена .Зависи от здравината на твоя косъм,както и на естествената му съставка.Моя приятелка пробва точно с римувър(естествения и цвят е рус,но тя се правеше синьо черна) и то няколко пъти и не успя.Стана рижа.Фризьорката и предложи обезцветяване и боя,защото нейния косъм бил светъл,но имало много червено в него и по друг начин неможело да стане.Послуша я и сега е бяло руса с 5 косъма в главата Ако това е целта...давай!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th October 2009, 10:50
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране Re: От брюнетка в блондинка

Цитирай:
Първоначално написано от ina design
Здравейте ,
искам да попитам за съвет , как да стана от брюнетка в блондинка.
Естествения цвят на косата ми е тъмно русо - светло кестеняв, но от 8 години се боядисвам черно-синьо . Много ми отива но ми омразна и искам да стана блондинка но с такъв цвят : Моля Ви помагайте ))
Не дей да рискуваш са си сменяш цвета от черно към русо директно По добре парво и лека по лека я промени към цвят кестен или червено,след това ще ти бъде много по лесно да постигнеш желания от теб цвят
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th October 2009, 18:07
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Червеното е много коварен цвят така 4е забрави за него .Пробвай да минеш към кафяво , после можеш да си сложиш светли ки4ури и така постепено да ставаш все по светла и по светла!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th October 2009, 18:18
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

В ученическите ми години бях с червена коса,много бързо ми се изми и си смених цвета на много светъл кестен без никакво услие,между другото тогава ползвах боята Арома колор,която беше и е най-евтината на пазара и въпреки всичко цвета с който се боядисвах ставаше едно към едно с това което съм купила,смятам пак да почна да се доверявам на тази марка,макар и цената да и е само 2и20ст!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отбрюнеткаблондинка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:34.