IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 26th March 2011, 16:37
Аватара на julijuli
julijuli julijuli не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: СОФИЯ
Мнения: 145
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от betito0y Виж мнението
Момичета, просто това е кошмар. Ям само зеленчуци,плодове от време на време пълнозърнест хляб.И ако не пия хапчета сена не става.Не пия 2-3-4 дена и няма начин да отида до тоалетна.ходя само когато изпия вечерта хапчетата и даже е имало случеи да не мога също,просто не знам вече какво да правя плувам от 2 години 2 пъти в седмицата ходя много пеша особенно сега като се затопля по 3-4км! То доматен сос,компоти от сливи,кивита, кисело мляко с овесени ядки,ленено семе, салати от зеле,моркови,зелена салата с репички и краставици.Това Натуралакс също съм го пила и няма ефект,дуфалак заедно с лактофлор (пробиотик),хуск (още едни подобни прахчета) . НИЩО НЕ ПОМАГА! моля, помогнете. Ако някои знае нещо за хомеопатията да пише !
Имай впредвид,че всички слабителни,които съдържат екстракт от СЕНА,включително и чистата билка,водят до т.нар. "лениви черва".Това означава привикване на червата към тази билка-избягвай я,тези средства определено не лекуват запека-съветвам те да опиташ постепенно да спреш слабителните със сена,освен това избягвай да ги приемаш и когато си в цикъл-възможно е да ти се увеличи кървенето.Ако вече си направила необходимите изследвания-най-вече колоноскопия,и нямаш органическа причина за трудно изхождане,опитай с храни,много богати на растителни фибри.Пробиотиците също са важна част от лечението,но не основна.Възможно е упоритият запек,за който споделяш,да се предизвиква и от някакви медикаменти,които приемаш в момента.Сподели,ако имаш някакви други оплаквания освен запека,ако решиш.
__________________
325cc подмускулно Мc Ghan MX410 анатомични д-р Стоянов
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26th March 2011, 17:38
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

не го тровете детето отсега с хапчета!!!! абсурдно е просто! трябва някаква диета, както казах намерете от тоя хляб Бонус- с червена опаковка който е, цял ден да яде само хляб, или плодове, или нещо друго- със сигурност ще се раздвижат нещатаи ще се засили храносмилането и отделянето. Мен само този хляб ме оправи-беше ми писнало от шоколадчета, хапченца, сиропчета и отвратителните болки които следват и те хващат все в неподходящо време....
Отговори с цитат
  #23  
Стар 27th March 2011, 09:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сената е боклук, предвид страничните действия като привикване, а тва с хляба въобще няма да го коментирам.
Доктора хубаво ви е казал- вода. Иначе един път на ден е НАПЪЛНО достатъчно. Ако все пак държиш да му даваш нещо, единственият напълно безопасен ефективен продукт, който бих препоръчала е oxy powder. Но ако моето дете ходи всеки ден по веднъж до тоалетната не бих му давала нищо.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27th March 2011, 19:03
boboto0y boboto0y не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 16
По подразбиране

казвате да спра хапчета или чаиове, как да го направя като докато не изпия аз не отивам до тоалетна,толкова много ми тежи и не мога да издържам.АЗ съм от Плевен някои ако знае добър хомеопат моля да пише. Нямам цикъл от 1 година едва ли на това се дължи не знам. Но мисля сега да потърся хомеопат и да пия някакви хомеопатични лекарства, които не са вредни! Пия много вода 2-3литра на ден.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 27th March 2011, 21:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това означава ли, че за тая една година не си се консултирала и с гинеколог
2-3 литра вода на ден не са много, много е 4-5. Ако си доста активна, спокойно можеш да увеличиш с още един литър, а ако не си активна, включи физическа активност. Обърни внимание и на прехраната.
Никой не ти казва да не приемаш помощни средства, просто това, което в момента пиеш е боклук и ще си докараш още проблеми с него.
А това с липсата на цикъл една година определено е не по- малко сериозен проблем. Би трябвало веднага да му обърнеш внимание.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27th March 2011, 21:37
boboto0y boboto0y не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 16
По подразбиране

ходих на генеколог гледам ме на ехограф и ми каза, че до седмица ще ми доиде и така стана след 3-4 дена, но за 1ден ми доиде и от тогава пак нищо.
и да се наливам с 5 литра вода няма никакъв смисъл.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28th March 2011, 09:45
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

[QUOTE=betito0y;729817]ходих на генеколог гледам ме на ехограф и ми каза, че до седмица ще ми доиде и така стана след 3-4 дена, но за 1ден ми доиде и от тогава пак нищо.
и да се наливам с 5 литра вода няма никакъв смисъл.[/QUOTE

кога ходи на гинеколог? как така една година нямаш цикъл?!?!? всъщност на колко години си?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th March 2011, 11:10
boboto0y boboto0y не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 16
По подразбиране

на 16. Миналата година от април месец ноември ходих на генеколог и тогава за 2дена ми доиде и до сега нямам.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28th March 2011, 14:41
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

?!?Мила ми Венето, говори с майка си и по скоро на гинеколог отново!А за добра перисталтика на червата си направи ленено брашно:1-2 с.л. ленено брашно(от ленено семе смляно),1 чаша вода,1 л. мед, пожелание.Разбърваш лененото брашно и меда във водата и пиеш веднага, защото бързо се желира.
п.п. Главният физиологичен дразнител на чревната стена е целулозата (съдържаща се в плодовете, зеленчуците, зърнените храни, варивата).Заедно с целулоза до дебелото черво трябва да достигне и сериозно количество вода, без която е невъзможно да се извършват нормалните храносмилателни процеси.При всички случаи се препоръчва да се упражнява някакъв спорт, да се правят разходки, гимнастика, преди всичко с упражненията за корем, за да се стимулира и тонизира коремната и чревната мускулатура, станала ленива от обездвижването и заседяването пред телевизора и компютъра.
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!

Последно редактирано от snobkata : 28th March 2011 на 14:47
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th March 2011, 17:33
Аватара на julijuli
julijuli julijuli не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: СОФИЯ
Мнения: 145
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от betito0y Виж мнението
ходих на генеколог гледам ме на ехограф и ми каза, че до седмица ще ми доиде и така стана след 3-4 дена, но за 1ден ми доиде и от тогава пак нищо.
и да се наливам с 5 литра вода няма никакъв смисъл.
Съветвам те да изследваш половите си хормони плюс Пролактина-задължително- и консултация с ендокринолог( или ендокринен гинеколог)
__________________
325cc подмускулно Мc Ghan MX410 анатомични д-р Стоянов
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: долихосигмаДългодебелочервоЗапек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:19.