IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th April 2011, 16:01
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране Хормонален дисбаланс

Здравейте!В последно време както е тръгнало постоянно имам здравословни проблеми и не се чувствам особенно добре . Вчера бях при личния лекар и той мисли, че проблемите ми се дължат на хормонален дисбаланс и ме праща на изследвания при специалист. Някой страдал ли е от такъв дисбаланс и какви бяха при вас признаците?
P.S:Ако някой от Пловдив е ходил при добър специалист и e доволен може ли да ми го препоръча може и на ЛС.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th April 2011, 16:18
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Здравейте!В последно време както е тръгнало постоянно имам здравословни проблеми и не се чувствам особенно добре . Вчера бях при личния лекар и той мисли, че проблемите ми се дължат на хормонален дисбаланс и ме праща на изследвания при специалист. Някой страдал ли е от такъв дисбаланс и какви бяха при вас признаците?
P.S:Ако някой от Пловдив е ходил при добър специалист и e доволен може ли да ми го препоръча може и на ЛС.
ЕНДОКРИНОЛОГЪТ ще си каже думата,но след определени изследвания на хормоните ти.Незнам от какво естество са проблемите ти-хормонален дисбаланс е много общо понятие,може да се дължи на нарушена функция на хипофизната,щитовидната жлеза,на панкреаса(тогава задължително се изследва кръвната захар),а много често с понятието" хормонален дисбаланс"се свързват и проблемите с половите хормони.....Като цяло жлезите с вътрешна секреция функционират като единно цяло-така че специалистът ще направи едни КОМПЛЕКСНИ изследвания като се започне от пълна кръвна картина и т.н.и се стигне до нивата на определени хормони.Съвет от мен-потърси консултация в института по ендокринология-сградата на Майчин дом(София).Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th April 2011, 17:02
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Ами при мен са съвкупност от проблеми отпадналост,рязката промяна в кг напоследък,ставни болки,ръцете и краката ми са много студени,нередовен менструален цикъл,кожата ми рязко без някаква видима причина стана изключително суха,постоянния косопад от 2-3 месеца и лични лекар прецени че хормоналния ми баланс е нарушен и за това ме праща при специалист.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th April 2011, 17:30
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Ами при мен са съвкупност от проблеми отпадналост,рязката промяна в кг напоследък,ставни болки,ръцете и краката ми са много студени,нередовен менструален цикъл,кожата ми рязко без някаква видима причина стана изключително суха,постоянния косопад от 2-3 месеца и лични лекар прецени че хормоналния ми баланс е нарушен и за това ме праща при специалист.
Ясно-проблемът ти е възможно да е свързан щитовидната жлеза(т.нар.хипофункция),но това ще се установи САМО с изследване на щитовидните хормони.Спокойно,направи са максимално обстойни изследвания(пълна кръвна картина,биохимия,йонизиран калций)-всеки ИНТЕРНИСТ може да предцени какво ще е нужно,и след това-ендокринолог ще те диагностицира.Успех(пък може и всичко да е наред и да е някаква обща слабост на организма,не е задължително да имаш заболяване))

Последно редактирано от mishelle1607 : 27th April 2011 на 17:55
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2011, 20:10
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

аз преди няколко години също имах доста силен косопад за около месец, свалих килограми и други симптоми имаше, но при мен беше на нервна почва всичко. Знаех къде ми е проблема, игнорирах го и като чудо всичко се нареди. Дано изследванията на хормоните ти са наред!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th April 2011, 14:23
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Благодаря ви момичета!
И аз си мислех дали не е на стресова основа,но не смятам че сега съм стресирана повече отколкото преди 1-2 месеца и си мисля друго понеже преди 2 месеца претърпях операция не знам може да е някаква реакция на организма към упойката.
При мен излизането от упойката беше доста тежко, но както и да е изследванията ще си покажат.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th April 2011, 14:33
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

леле ужас, възможно ли е да е от упойката ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th April 2011, 15:05
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
леле ужас, възможно ли е да е от упойката ?
Не мога да твърдя нищо, но случайно като се ровех в нета наистина попаднах на много обезпокоителни неща, а и тук във форума.
И преди си знаех,че упойката е вредна за организма,но чак до такава степен не знам...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th April 2011, 15:23
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Не мога да твърдя нищо, но случайно като се ровех в нета наистина попаднах на много обезпокоителни неща, а и тук във форума.
И преди си знаех,че упойката е вредна за организма,но чак до такава степен не знам...
При слаб организъм естествено,че една упойка може да те събори временно,но за хормонален дисбаланс е вече прекалено,дори комично:Д
Може би влияе на черен дроб,но един здрав черен дроб се възстановява бързо
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th April 2011, 16:49
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от М.И.К Виж мнението
При слаб организъм естествено,че една упойка може да те събори временно,но за хормонален дисбаланс е вече прекалено,дори комично:Д
Може би влияе на черен дроб,но един здрав черен дроб се възстановява бързо
Друго имах впредвид,че ефектът от упойката може да е причина за част от оплакванията при мен, а и не е сигурно дали имам хормонален дисбаланс преди да ми излезнат изследванията.
Плюс това всеки организъм е индивидуален и се възстановява с различна скорост.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналендисбаланс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:14.