IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th January 2009, 22:45
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Не, не съм си купила още. Баща ми ми донесе един кантар да ползвам временно докато се накана да си купя, иначе искам само да е електронен и да показва вярно /кой ли не иска второто/
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th January 2009, 20:12
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Аз имам два електронни кантара и един механичен. Единият от електронните е от този тип, които измерват съотношението мазнини/ мускули. Купих го преди две години и направо се чудя как тогава съм дала толкова пари за такава глупост. Наистина калипер е уредът, който може да измери количеството на мазнините, няма как това да стане с кантар. Освен това колкото пъти се премеря на електронния кантар, толкова пъти ме показва с различно тегло. Най- доволна съм от механичния кантар- ползвам го вече 10 години! и е абсолютно точен. Така,че съм на мнение,че механичният кантар е по- добър избор. Не само, че е по- евтин, но е и по-точен от електронните. Важно е обаче откъде ще го купите, защото китайските, които се продават по разни железарски магазини не са читави.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th January 2009, 23:08
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Меря се със сантиметър, не с кантар.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21st January 2009, 08:42
Аватара на Руми_
Руми_ Руми_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 35
По подразбиране

Аз имам електронене,ама вече му се чудя да не се е повредил,че ми показва едно и също

Още не ми се е случвало да се кача на 3 различни и да ми покажат едно и също......
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21st January 2009, 11:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма и да ти се случи, кантарите се износват.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st January 2009, 16:42
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Аз имах механичен, който се потроши и го подарих на майка ми, защото смятах, че не мери вярно. След това си купих електронен. Много бях доволна от него в началото, но скоро започна да ми дава коренно различни резултати при 2 последователни тегления - май го има момента с износването - ако при мен случаят е такъв, то тогава моят кантар се предаде на 3тата година. Сега като си ходя при мама се меря на нейния и в интерес на истината си ме мери съвсем точно, показва същото като електронния, а го имаме от повече от 15 години. А и в крайна сметка 1кг разлика да дава не е кой знае какво. Така че май няма много голямо значение какъв е кантара (за марка пък дори не съм се замисляла, трябва да го погледна като съм си в къщи).
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd January 2009, 09:11
Аватара на Руми_
Руми_ Руми_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Няма и да ти се случи, кантарите се износват.
Ivanin,какво искаш да кажеш?Аз на електронният като се кача 3 пъти например един след друг,много рядко ми показва едно и също.Прави разлика с 300-400гр.Така си е откакто го купих,да мисля ли,че е повреден?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd January 2009, 11:10
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Естествено, не може да прави 400 грама разлика, освен ако ти подскачаш напред-назад и всеки път стъпваш на различно място - колкото е възможно по-напред или колкото е възможно по-назад.
Гледайте да стъпвате на еднакво място, много кантари имат дори очертани места за стъпване. В устрема си да покаже по-малко, много хора стъпват на пети, на пръсти, подхилкват се и се кефят, но по този начин нарушават точността на кантара. Колкото по-често се ползва, толкова по-неточен е един кантар, така че от тази гледна точка, а и от всички останали в случая - човек трябва да се тегли на 15-20-30 дни, а не на 2 дни.
И не е важно какво ще покажат различните кантари, важното е на един и същ кантар да се види разликата. Дори да не ви претегля точно, това не ви интересува, но няма смисъл да правите сравнение с други кантари и да казвате "а не, аз съм 50 кг, този показва 52 кг, не е верен" - а защо вашият да е верен? Просто се теглете на един единствен кантар, стъпвайте винаги на 1 и също място, ако спазвате тези правила, работа ще ви свърши и китайски кантар от 3 лв, това не са някакви високи технологии, важно е да се сетим, че във всяко механично нещо, особено ако е фино, винаги има време на износване.

И в крайна сметка дали кантарът ще покаже 50.500 или 50.100, за вас няма никакво значение, където и да стъпите, пак ще изглеждате по този начин и това не е успокоение за душата. И пак в крайна сметка, всеки може да си го врътне и да му показва по-малко, но едва ли това е реалната цел на всяка от вас. Бъдете обективни със себе си и за сравнение взимайте мерките и външният си вид, а не грамовете по кантара.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd January 2009, 12:52
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
И в крайна сметка дали кантарът ще покаже 50.500 или 50.100, за вас няма никакво значение, където и да стъпите, пак ще изглеждате по този начин и това не е успокоение за душата.
Абе прав си ама си е успокоение и за душата май Иначе и моя най-обективен китерий е огледалото
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd January 2009, 14:45
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

някои случаи е обратното на успокоение
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какъвкантарползвате
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:57.