IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st May 2010, 09:05
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране Колело, тичане, упражнения вкъщи, фитнес..

Здравейте, реших и аз да пусна една темичка тук, да питам за съвети и мнения. Първо мисля да отбележа, че не залагам само на упражненията да отслабна, но съм и на диетата на Дюкан (правя я за втори път, за да преборя последните 10 излишни кг).

Вкъщи имам велоергометър и степер. Когато тренирам вкъщи тренировката ми се състои от следната "програма"
1. 25 минутна програма от упражнения - коремни, клякания и т.н.н (едно от филмчетата качени в arenabg.com) ИЛИ 25 минутната програма Тае Бо за начинаещи.
2. Степер 20-30 минути с тежести на ръцете, променлива скорост, форма и т.н.
3. Вело 15-20 минути - въртя бавно 1 минута, после бързо 30 сек до една минута и повтарям.
Между тези упражнения вдигав 2.5кг гирички, различни упражнения.
Правя тази програма 3-4 пъти в седмицата.

Днес ще си купувам колело, което възнамерявам да карам почти всеки ден (когато нямам лекции) поне но час-два сутрин, а тренировката вкъщи да я правя в късния следобяд, както досега.

От тази седмица ще почна и да тичам, като мисля да редувам - ден тичане и колело, ден колело и 1. и 2. от програмата ми вкъщи.

Мисля от поне веднъж в седмицата да ходя и на фитнес, за да включвам и други упражнения и уреди.

Какво мислите за тази серия от упражнения? Ще ми помогне ли да ускоря процеса на отслабване? Добре ли съм си подредила програмата? Съвети?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd May 2010, 13:41
Аватара на Gucci
Gucci Gucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 74
По подразбиране

Абсолютно ще стане, стига да си спазваш режима редовно. На мен ми харесва плана ти, наблегни на кардиото, то освен че гори мазнините, също много стяга, дори и да не правиш много упражнения. Карай колелото и бягай на воля! Повече движение! И да пишеш как върви
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd May 2010, 19:27
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Днес малко прегреших (но ми е рожден ден, та си позволих едни малки пуканки в киното), но след това ходих доста пеша - от Мола на Стамболийски до Овча купел 1, което е към... 9?км.

Утре ще карам колело сутринта, следобяд ще си направя старата тренировка, а от сряда почвам тичането. И естествено се връщам на строгата диета.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd May 2010, 20:29
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

ЧРД жива и здрава иии бързо да постигнеш това което искаш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd May 2010, 20:58
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

^___^ Thanks <3
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd May 2010, 22:21
1001bg 1001bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Честит рожден ден и от мен Моя съвет към теб е към храненото, не знам каква е тази диета, но най-добрата диета за мен е зеленчуци, плодове и от време на време бяло месо и риба Чела съм хиляди диети и съм пробвала стотици, но по-ефективно според мен това няма
__________________
Парфюми
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd May 2010, 23:33
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Диетата на Дюкан се състои от редуване на чисти протейни (пилешко, риба, нискомаслени млечни продукти) и чисти протейни със зеленчуци. За мен това е най-добрата диета - благодарение на нея метаболизмът ми започна да работи като хората, и свалих почти 17-20кг без да се отпускам и без да тренирам. Но сега искам да вляза във форма, защото винаги съм била спортен тип :]

Така че може да се каже, че с храненето нямам проблем, тъй като съм открила хранителния режим, който да приляга на организма ми.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th May 2010, 09:16
Аватара на Gucci
Gucci Gucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 74
По подразбиране

Браво! Много се кефя на надъхани мацки, които обичат тялото си! Щом това е твоят режим- действай. На нас не ни остава нищо друго, освен да те подкрепим!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th May 2010, 11:25
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Днес навъртях 20км за 2 часа с колелото из най-различни терени (черни пътища, паркове, магистрали и т.н.). И се чувствам много по-тонизирана и раздвижена отколкото когато съм на велоергометъра. На истинското колело ми се натоварват и ръцете, и гърба, и всичко.

След малко ще хапна (яйца на очи за обяд) и след 3 часа ще направя малко аеробика и упражнения на серийки вкъщи. След това разходка.

Утре сутрин ще ходя да тичам. И имам едно въпросче:
Jogging (тичане в лек тръс) или бързо тичане е по-добре? Защото вчера се заговорих с приятелката, с която ще тичам, и тя твърдеше, че с джог-ване нищо няма да стане, а трябва да се тича бързо, за да се брои за кардио.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th May 2010, 12:01
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izu
Днес навъртях 20км за 2 часа с колелото из най-различни терени (черни пътища, паркове, магистрали и т.н.). И се чувствам много по-тонизирана и раздвижена отколкото когато съм на велоергометъра. На истинското колело ми се натоварват и ръцете, и гърба, и всичко.

След малко ще хапна (яйца на очи за обяд) и след 3 часа ще направя малко аеробика и упражнения на серийки вкъщи. След това разходка.

Утре сутрин ще ходя да тичам. И имам едно въпросче:
Jogging (тичане в лек тръс) или бързо тичане е по-добре? Защото вчера се заговорих с приятелката, с която ще тичам, и тя твърдеше, че с джог-ване нищо няма да стане, а трябва да се тича бързо, за да се брои за кардио.
Различни натоварвания са колелото и велоергометъра - нормално е да си се натоварила повече и повече мускули...

Зависи какво целиш с тичането... Това не услях да уловя
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колелотичанеупражнениявкъщифитнес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.