IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 13th July 2009, 16:05
a_b_c86_ a_b_c86_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 10
По подразбиране помощ!

А знам че вече тази тема я позагърбихме,но понеже аз съм точно в позицията на емико сега искам да ми пише на лични при кой хирург да отида,по-точно при кого се е оправила тя,защото в момента аз съм на 6 месеца от операцията при цветков и се чувствам ужасно!
Отговори с цитат
  #112  
Стар 13th July 2009, 16:07
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране Re: помощ!

Цитирай:
Първоначално написано от a_b_c86_
при кой хирург да отида,по-точно при кого се е оправила тя
Джамбазов
Отговори с цитат
  #113  
Стар 13th July 2009, 17:47
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

a_b_c86_, писах ти на лични.
Отговори с цитат
  #114  
Стар 30th October 2009, 17:05
buratino buratino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 10
По подразбиране Мислете !

Бих искал да бъда полезен на вички желаещи/имащи нужда/решили се на ринопластика и да изразя гражданската си позиция и позицията си като лекар,защото и сред нашите среди има прекалено много шарлатани,а ринопластиката е сериозна интервенция и с лицето не може и не трябва да се правяат експерименти,а още по-малко експерименти за пари !!!

За операцията.
1.Няма специалист, който да познава по-добре от УНГ специалиста анатомията и физиологията на носа.
2.За да бъде ринопластиката Ви сполучлива,лекарят трябва с това да се занимава - много да е оперирал и да продължава да оперира всеки ден носове,с други думи - да е добър точно в тази операция,а не изобщо добър и да си поддържа непрекъснато формата.
3.Важно е дали това,което искате да се прави е подходящо и може да се приложи и при Вашата анатомична структура и как Вашите тъкани ще реагират след операцията.
4.Дали Вие точно ще може да обясните какво искате и дали операторът правилно ще Ви разбере.

По-нататък всеки сам ще си реши какво да прави,аз само ще споделя своя опит.

1.Бенчев може и да се е сдобил по някакъв начин с титла - професор,но ринопластиките определено не са му силата.
Не само,че не може да прави,но според мен дори сега се учи да прави ринопластики-като гледам по форумите какви рецепти с пастичка Nisita е изписвал на оперираните си,да му мисли този,които попадне в ръцете на Бенчев после как и при кого ще се оправя.Да не говорим,че в УНГ отделението на МВР болница медикаменти,апаратура,
условията са по-зле и от конюшна.
Явно има търсене на тази операция и Бенчев или е закъсал за пари или си мисли,че от това ще може да направи пари и затова е почнал да оперира и носове.
Според мен това се отнася и за другите професори,които са се сдобили по партиина линия с титлите си,станали са шефове в държавни болници,не могат да оперират,не следят новостите,само чакат да се закачи някои пациент за тях и да му вземат парите пък после и потоп да става.

Относно парите,които иска проф.Бенчев, доц.Цветков от ВМА и др.
и глупостите които се приказват на пациентите :

всеки интелигентен човек може да влезе в сайта на НЗОК и да види,че НЗОК изплаща 528 лв. по клинична пътека N 124 - оперативно лечение на нарушено носно дишане с обша анестезия.
Там е включена и ринопластиката.
Просто това е пътека,която се дава само на УНГ-специалистите.
Всеки осигурен пациент трябва да знае,че ринопластиката му се поема от НЗОК ако се прави от УНГ-специалист и в здравно заведение/ независимо дали е частно или държавно/,което има договор с НЗОК.
Освен това в документите се попълва,че имате затруднено носно дишане и ринопластиката Ви се извършва по медицински показания,а не по Ваше желание,както е при пластичните операции.
Останалото са пари,които лекарите искат и прибират за себе си / май фаворит в това отношение е доц.Цветков от ВМА,но луд е не този който яде зелника,а този който му го дава /.
Ако ринопластиката Ви се прави от пластичен хирург,то НЗОК не заплаща нищо,там операцията е козметична,по Ваше желание.
Лошото, е че ако се оперирате в държавна болница и после не сте доволни от резултата,не може да се търси отговорност на лекаря по административен път.

2.Аз лично си направих първата ринопластика при доц.Цветков от ВМА.
Преглътнах факта,че си ме изрекетира като мутра независимо,че съм колега,здравноосигурен и имах медицински показания за ринопластика - носът ми бе чупен от стара спортна травма и сега исках само да го изправя без да променям каквото и да било във формата и да оправя дишането.
След операцията дишането ми се оправи,но не знам защо Цветков беше проявил творчество и беше променил формата на носа ми,така както аз не харесвах,не съм искал,а и никога не сме говорили за такова нещо.
Няма да изпадам в подробности - с мен се получи абсолютно същото,което и с "emiko" от форума - След като ходих три пъти при него, за да му кажа, че не се харесвам и искам реоперация, а той всеки път се държеше все по-хладно и повтаряше, че било още рано, носа щял да спада, аз просто реших, че повече не искам даже да го виждам тоя човек.
Какво ли друго може да ми отговори Цветков,след като работи в държавна болница,трябва да си пази имиджа,в документите е попълнил,че операцията е била по медицински показания,прибрал е немалък рушвет,а сега аз отново да постапя там за втора операция по свое желание !? - някакси не върви !
Какво ли друго може да направя и аз ,след като сам се съгласих на това - не е луд тоя дето яде зелника,а тоя дето му го дава !
Явно Цветков наистина се е самозабравил,може и да не е лош оператор,но само парите го интересуват,изобщо не се опитва да разбере твоя проблем,а само как да ти прибере по-бързо парите и после да оперира следващия нос.
А парите изобщо не са малко,като се има предвид,че всико това е рушвет изцяло и само за него и всички ние сме солидарни с това безобразие,като даваме тези пари.
Преди операцията ти сваля звезди от небето и ти обяснява как той всичко може да направи и как той се е специализирал да оправял грешките на другите си колеги,но когато става въпрос за неговите грешки ?????
Както се вижда даването на огромни пари изобщо не са гаранция за сполучлива операция.

3.След доста време се престраших на повторна ринопластика,нищо че съм от София отидох при доц.Джамбазов в Пловдив.
И да искам не мога да кажа нищо лошо.
Беше сдържан,говори малко,но точни неща, а не дрънка големи приказки като другите колко е добър.
Само обясни,че това е повторна ринопластика,по-трудна е и няма гаранция за изхода и ме накара да се подпиша,че съм съгласен с това.
Условията в частна болница Каспела,където ме оперира са добри.
Разбрах,че тук при него идват за ринопластики хора от цяла България.
Има ценоразпис и това са нормални цени,които един български гражданин може да си позволи.
Това не са тия космически суми,които гледам от форума, някой си решил да прави ринопластики в България ги иска,без той самият да знае защо ги иска.
Това не са тия космически суми,които някои хора ги дават или са готови да ги дадат без да знаят за какво,на кого и как ще изглеждат след това.
Има точен регламент за плащане - на регистратурата,а не под масата.
За резултата от ринопластиката ми - ако кажа,че доц.Джамбазов е един вълшебник, ще бъде малко!
Не съм и предполагал,че може да е толкова добър, да не кажа и най-добрия за ринопластики в Бг., а съотношението цена/качество е просто без коментар !

Едно огромно "БЛАГОДАРЯ" на доц.Джамбазов,а на всички тук желая късмет и дано съм бил полезен !
Отговори с цитат
  #115  
Стар 30th October 2009, 20:14
Аватара на Gerka_k
Gerka_k Gerka_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 92
По подразбиране

^Радвам се за теб, хубав пост, и аз съм много благодарна на доцент Джамбазов, НО трябваше ли да пускаш едно и също 10 пъти във всички теми?!?!??!??!
__________________
"Любовта е една и съща. Само мъжете се сменят"
Отговори с цитат
  #116  
Стар 17th January 2011, 00:29
Аватара на dddiamonddd
dddiamonddd dddiamonddd не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте!Нова съм тук,във форума,но отдавна ви чета.Искам да благодаря на всички за изчерпателните мнения ,препоръки и насоки,че споделиха през това,което са минали.Мисля,че по този начин сте успели да помогнете със съветите си на тези,които са се решили да се подложат на ринопластика,също като мен.Във вторник ми предстои втора консултация при доц.Цветков и евентуално в сряда - операция.Виждам,че във форума има противоречиви мнения относно Цветков,но мисля,че никой не е застрахован от фал,дори и при най-добрия специалист.Лично на мен ми го препоръча мой познат и при първата консултация останах с добро впечатление от доц.Цветков,беше внимателен и ми отдели нужното време за всички мои въпроси.От няколко години имам комплекс заради носа ми- има гърбица вследствие на падане и все не можех да се реша да се подложа на тази операция.Казах на докотора ,че искам също така и да намали дължината на носа..с една дума,искам малко хубаво носленце.Колебая се обаче все още дали да бъде класически прав нос или леко извит.Можете ли да ме посъветвате?Също така искам да попитам някой,който е ходил на консултация при доцента,дали преди операцията чрез някаква програма като Фотошоп е моделиран носа му?Има ли я тази опция?Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #117  
Стар 17th January 2011, 12:11
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Според мен този фотошоп, който прави е излишен.
По-добре поискай малко по-вирнат нос, както го наричат чип, защото иначе рискуваш връхчетото ти след няколоко месеца да се смъкне /ако си поискаш прав нос/.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 17th January 2011, 12:32
Аватара на dddiamonddd
dddiamonddd dddiamonddd не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Titi благодаря,аз и без това харесвам леко вирнати нослета,но не знам дали на моето лице ще стои добре един такъв нос.Утре ще решим с лекаря,малко ми е напрегнато и притеснено,но надявам се всичко да мине добре и крайния резултат да ме удовлетворява.Стискайте ми палци,ще пиша след операцията
Отговори с цитат
  #119  
Стар 17th January 2011, 12:41
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Каквото съм имала да казвам в тази тема, казала съм го

Успех!
Отговори с цитат
  #120  
Стар 17th January 2011, 12:53
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dddiamonddd
Titi благодаря,аз и без това харесвам леко вирнати нослета,но не знам дали на моето лице ще стои добре един такъв нос.Утре ще решим с лекаря,малко ми е напрегнато и притеснено,но надявам се всичко да мине добре и крайния резултат да ме удовлетворява.Стискайте ми палци,ще пиша след операцията
Той така или иначе едва ли ще ти го направи много вирнат. Просто се презастраховай да не ти падне връхчето, защото наистина така се получава след месеци.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикадоцВенциславЦветков
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:53.