IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1611  
Стар 15th July 2010, 07:58
Аватара на mar1n3la
mar1n3la mar1n3la не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 80
По подразбиране

Здравейте,
Първо искам да кажа ,4е не очаквах такива коментари,но както и да е.
Тези два дни ми бяха за разтоварване на стомаха,а не за постоянен режим Мисля ,4е сам го написала по-горе,а ако не съм е мой пропуск. А единия ден е изцяло плодов и не виждам проблем.

За вчера :
овесени ядки във вода с мед
шопска салата с пилешка пържола на скара + диня за десерт
пилешко руло с кашкавал + салата.
Отговори с цитат
  #1612  
Стар 15th July 2010, 09:26
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето за вчера:
закуска- овесени ядки с мляко, айс кафе
обяд- пилешка кавърма
следобяд- сладолед
вечеря- таратор, 4 кайсии
Отговори с цитат
  #1613  
Стар 15th July 2010, 09:33
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами ти откъде знаеш какво прави тя по цял ден, че да оценяваш дали е оскъдно или не... Ако си седи пред компютъра и на дивана по цял ден може и да е достатъчно, а може и не - тя си знае и усеща най-добре.

Какво е некачественото на храната? И какво е качествено? Може и да не ми обясняваш разбира се, тъй като Piny ми се дразни на постовете. Където пиша, тя се включва или с "не съм съгласна с mindbender", "ти освен от йога от какво друго разбираш", "не му се обснявай, той е някъв шарлатанин"...
Отговори с цитат
  #1614  
Стар 15th July 2010, 10:25
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

mindbender, каквото и да прави- дори да е в състояние на пълен покой, тялото има основна дневна нужда от калории. Това е енергията
1) за поддържане на телесната температура
2) работа на основните органи

Тази основна нужда не е някакъв мираж, а може да бъде изчислена. Дори и да си прав и тези изчисления да не са 100% точни, и приемем че отколоненията от порядъка на +/- 20% са в рамките на нормалното, то приетата от нея храна пак не задоволява тези основни потребности. Не виждам причина да спорим по този въпрос. Освен това знанията ти относно източната медицина ме впечатляват
Отговори с цитат
  #1615  
Стар 15th July 2010, 11:02
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

интересна тема =) . не знам за вас дами, но аз изкарвам денят на няколко сандвича, със топено сирене или кашкавал и някакво месо и някаква салатка . не закусвам тва ми е обяда и вечерята . +10/15 цигари и мнооооого вода,кафе... не се чувствам грам изтощена . 44 килограма съм висока 157 . знам няма да надебелея и имам перфектната "диета" - мързел . няма да ям повече от това, защото ме мързи да си го направя .
+ подсещам се,че майка ми има колежка, която не яде хляб и сладко . Но нагъва кебапчета без проблем. Заради споменатия пример съм против диети .
Отговори с цитат
  #1616  
Стар 15th July 2010, 11:17
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Донякъде е така... Не забравяй и следното - преработката на храна е разход на енергия. В някой случай е по-добре да ядеш малко и качествена храна (визирам необработена термичен или друг начин). Именно в такива случай тялото се пречиства и самовъзстановява бързо и добре. Разбира се прекаляването с такива режими и други фактори (физическа активност, нервност, умствено натоварване, сън, дори самата околона среда) може да се окаже стресово върху имунната, нервната система, а при дълги периоди да нарушат функцията на органите. Нарушения стават не само поради някои от тези горни причини, а при грешки в такива режими - една проста на вид грешка може да даде големи последици. За това си трябва постепенен тренинг и преходи към такива режими.

Като професионален спортист и като терапевт съм на мнение, че хора които не са активни в спорта е добре да правят разтоварващи дни - да се пречистват и да си почиват храносмилателните им органи. Това което правят много от тях е, че стартират с тежки закуски, преяждат, консумират прекалено много обработени храни (някои даже не съдържат това което пише в съдържанието), правят неподходящи комбинации, говорят и се натоварват мисловно по време на хранене, пият по време и след, след това лягат с пълен стомах... Органите им не само работят в пъти повече от необходимото и се претоварват, а не става нужното захранване на тялото - по-скоро излишен разход на енергия. Да не изброявам още сумати проблеми свързани покрай това.

Спомена думата "покой", която ще допълня. Ако тялото продължително време не е снабдявано с нужното, ако няма достатъчно движение и няма правилен режим, то това което целите тук повечето жени (отслабване и задържане), и с мнение че му трябват калории - това ще стане трудно, тъй като 1 такъв покой може да доведе до трупането на резерви.

Тези изчисления може и да не са на 50% точни. Лично съм се убедил в това за теорията с калориите. И не само аз, ами и мои треньори, с които съм работил. Още преди да направим експеримент, 2-ма от тях ми казваха, че това е излишно и не ми е нужно да го следя. Покрай мен и още 2-ма треньори са на това мнение... Не мога да преценя за някого колко му е необходимо, до каква степен се зарежда с храната, която консумира и как изразходва. Това всеки трябва сам да си го оцени или трябва да си има личен специалист, които да го следи. Не знам как съветвате вообще и давате акъл, без да познавате отблизо начина живота на някого.

И аз не съм казал, че менюто на mar1n3la е хубаво, даже не съм написал нищо, тъй като не знам нито каква е, нито какво е правила през този ден, нито още ред неща свързани с нея. А не виждам защо Lilith се включва с подобни обръщения - "леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране". Ако аз бях написал подобно нещо, щеше да има постове, че аз съм се бил държал лошо с потребителите, не съм се бил съобразявал и подкрепял психически...
Отговори с цитат
  #1617  
Стар 15th July 2010, 12:28
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Човек трябва да яде толкова от колкото има нужда- нито повече, нито по-малко . По мой наблюдения, когато съм в града и по-цял ден се натоварвам физически, когато ставам рано, лягам късно, имам нужда от много храна и естествено си я набавям, щом съм гладна, значи трябва да ям, не ме интересува колко е вредно това или онова, просто имам нужда от тази енергия . Когато съм си насело не съм гладна, понеже нищо не правя - ям малко, нямам нужда от много енергия .
Другото ми наблюдение, заради което съм против диетите.
Да ти се дояде нещо . Щом ти се яде един шоколад, значи организма ти има нужда от него, изяж този шоколад без да му мислиш . Ако ти се яде месо, изяж го . Просто има хора, чревоугодници .
Отговори с цитат
  #1618  
Стар 15th July 2010, 13:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Да де беше толкова просто, колкото го описа... Организмът е къде по-сложен да прецениш колко има нужда. Това става с времето, а не на момента. Пример: може да ти се прияде 1 цял шоколад, а след като го изконсумираш целия да установиш, че всъщност си прекалила. Може да хапнеш и 1 парче и да ти звънне някой по телефона, да се заприказваш и след това да установиш, че всъщност ти е било нужно съвсем малко.

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
...Много хора пък и се хранят не заради глад, ами от скука или за успокоение или някакъв друг комфорт, които няма общо с необходимостта от храна...
Друг случай е раздразнителност и депресии...

Ти какво разбираш под диета всъщност? За едно обаче си права - обстановката и околната среда е от значение.
Отговори с цитат
  #1619  
Стар 15th July 2010, 13:24
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Aз сега да оплача :/ От тези горещини никакъв апетит нямам, единственото, което ми се яде е краставица. Ама не може на краставица я...
Отговори с цитат
  #1620  
Стар 16th July 2010, 09:21
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте! ето и от мен:
закуска- 2 филийки със сирене
обяд- пилешка кавърма
следобяд- 2 праскови, сладолед
вечеря- таратор, няколко кайсии
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:46.