IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #351  
Стар 3rd February 2010, 12:41
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Ето и една рецепта за палачинка във белтъчния ден: Палачинка със овесени трици- Палачинка с овесени трици е една от най-сполучливите рецепти, която освен, че засища, става за 5 минути, вкусна е, и което е най-важно – пречиства организма.
Известно е, че повечето жени имат проблем с обмяната на веществата, по-слаб метаболизъм и проблеми с изхождането. Този проблем е още по-осезаем по време на бременност (когато всякакви разслабителни, освен свещички EVA-Q са забранени) или когато сте на ниско въглехидратна диета (поради ниския прием на фибри).
Овесените трици освен, че съдържат много фибри, набъбват много бързо и засищат.

Ето и рецептата, която един път на ден си правя от както съм започнала диетата – Да отслабнем завинаги.
Необходими продукти на една доза:

1 с.л. овесени трици
1 с.л. пшеничени трици
1 с.л. обезмаслена извара
щипка сол
1 яйце
1-2 с.л. пр. мляко за получаване на по-рядка консистенция.

Начин на приготвяне:
Разбъркайте продуктите с миксер и изсипете цялото количество в нагорещен тефлонов тиган. След като стане готова от едната страна, обърнете и допечете и от другата.
Може да я консумирате без никакви добавки, или съответно с гарнировка, която предпочитате.
Отговори с цитат
  #352  
Стар 3rd February 2010, 12:43
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Манито, не си внушаваш. Плодовете изострят чувството за глад. Ябълките направо остъргват стомаха. Освен това храносмилателният тракт е готов за 20-ина минути с един плод. Хайде да е половин час (ако е на гладно, разбира се). Затова на мен ми е много зле в плодов ден. Днес съм на такъв. Редувам през два часа ябълки и портокали. Стомахът ми е бесен, лошо ми е, глава ме цепи - по-лошо от махмурлук.
Мимика, на обяд съм на тестяно във въглехидратния ден. Най-обичам спагети с доматен сос. Ако ме мързи или нямам време вземам 2-3 филии хляб и бурканче лютеница. Вчера си носих 2 мекици с лютеница. Може и всяка тестяна закуска, ама солена - баничка, милинка, пурета, кифла някаква, само изтръскваш изварата., вегетарианска пица. Искаш шоколад - на вечеря. Ако е пастичка Балкан, може и 2-3, те са малки. Може и 2 парчета торта всякаква. Ама 2 парчета значи не домашни, а като на коктейл - стройни фини триъгълничета. И това е всичко. Стоиш си гладен. Че и на другия ден, щото е плодов. Аз си гледам тъжно и гладно днес. Дюкан не ни изтезава така.
На всичкото отгоре снощи доди тати на гости, не бяхме се виждали от лятото. Че спретнах супа от пилешки воденички (любима му е), че друсан кебап по селски с едни хубави свински гърди, имаше останали пълнени чушки с ориз, една голяма салата от ряпа, моркови и цвекло. Хапва тати заедно с мъжо, пийват гадовете биричка, горкичкият дундьо седи в края на масата и гризе две вафлички, пък лигите му текат.
Отговори с цитат
  #353  
Стар 3rd February 2010, 12:51
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Мерси мила То и на мене днес ми е въглехидратен ден - сетринта си ометох две ябълки. Аз през деня съм на работа, и това малок ме ограничава откъм готвенето. Сега си взех някакъв немски хляб/с много зърна /и струваше 3.40 лв.за 5-6 филийки / и лютеница. Исках да попитам дали може и какво да се яде между обяда и вечерята - тъй като в диетата четох, че в този ден яденето да е през 2 часа горе-долу. Напр.дали може едно малко десертче тип Родопка, или вафла, или нещо друго.
Отговори с цитат
  #354  
Стар 3rd February 2010, 13:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

я аз пак да се намеся дето не ми работата по чуждите форуми.
Но този пълнозърнестия хляб аз сама си го пека- да не си луда да даваш толкова пари - в Кауфланд може да си купиш брашното за него. Рецептата е 500г пълнозърнесто брашно, 330 мл вода, 1 сл сол, 1 сл захар, 40г мая. Втасва дв пъти по 60 мин.
Става много вкусен, но за дюканките е табу

Отговори с цитат
  #355  
Стар 3rd February 2010, 13:22
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
я аз пак да се намеся дето не ми работата по чуждите форуми.
Но този пълнозърнестия хляб аз сама си го пека- да не си луда да даваш толкова пари - в Кауфланд може да си купиш брашното за него. Рецептата е 500г пълнозърнесто брашно, 330 мл вода, 1 сл сол, 1 сл захар, 40г мая. Втасва дв пъти по 60 мин.
Става много вкусен, но за дюканките е табу

Аз пък да се намеся и аз
Мерси за рецептата,
като дойде 3 фаза,ще си меся!
Отговори с цитат
  #356  
Стар 3rd February 2010, 13:25
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Аааа, втори път едва ли ще си купя
Аз просто нямам физическата възможност да си готвя в къщи, камо ли да меся/поне за сега/
Отговори с цитат
  #357  
Стар 3rd February 2010, 13:26
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундаринке,
а ти що щеш в тази тема- я марш обратно в къщи!
Отговори с цитат
  #358  
Стар 3rd February 2010, 13:28
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Дундаринке,
а ти що щеш в тази тема- я марш обратно в къщи!


Дундарина е навсякъдеее!
И...чета всичко и ...понякога и аз се обаждам тук-там
Надявам се не досаждам
Отговори с цитат
  #359  
Стар 3rd February 2010, 13:31
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

а като си навсякъде прочете ли поста ми в ДРЕХИ ЗА БРЕМЕННИ?
Голяма дискусия се развихри там
Отговори с цитат
  #360  
Стар 3rd February 2010, 13:34
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Аз да При мене втората ми бременност/родих юли 2008г./ беше много различна от първата. Докато ми ставаха дрехите, с които ходех на работа/костюми преди всичко/, си ги носих. После си купих два панталона за бременни и две-три блузи и така изкарах.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.