IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 29th June 2010, 10:03
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Сега видях, че бебчо е на линия.
Бебче, аз чета самата книга и се водя от нея. Не трябва да си спестяваш блокове, това не е вярно. Цялата система е насочена към това да не изпадаш в протеиново недохранване. Друг въпрос е, че трябва да консумираш нискокалорични източници на протеини и въобще. Всичко, което знаем за минимума калории, пада в канала. Дори 800 на ден са достатъчни, дори ако спортуваш, ако грамовете протеин, въглехидрати и мазнини са доставени.
Аз знам как мога да си намаля храната: вместо 4 чаени чаши стъргано зеле (2 блока В), ще изям 2 филийки ръжен пълнозърнест или друг диетичен хляб (най-нисък гликемичен индекс от хлябовете има моят). Така обемът на храната в стомаха ще е малък. Но нали самият Сиърс дели въглехидратите на добри, приемливи и лоши. Не че ги забранява за постоянно, но и не бива все да избираме лошите. Така или иначе все през едно от трите основни хранения ще хапна филийка. Но дума да не става и за трите. Пък обичам салати. А бе полека-лека ще се нагодя. В края на краищата почнах едва вчера.
Отговори с цитат
  #112  
Стар 29th June 2010, 10:14
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Аз хич не съм капацитет по въпроса, само от 2 дни съм на режима Казх си, че е важно да започна и че ще натъмънявам нещата в движение. Това намаляване на обема, което предлагаш - вместо салата, филийка е супер! Чудя се обаче с моите 11 блока, какво да правя?

Приемаме, че имаме 4 хранения, 3 основни и една следобедна закуска. По три блока на основно хранене и два на следобедната закуска. Това ми се струва ужасно много храна, колкото и да замествам...
Мисля да си изчисля блоковете отново
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #113  
Стар 29th June 2010, 10:30
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Нещо полезно
http://www.zonediet.com/Portals/0/pd...ck%20Guide.pdf
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #114  
Стар 29th June 2010, 10:48
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Бебе, сигурна ли си, че са 11 блока? Ако искаш, прати ми мерките си на лични, аз ще те измеря по книжката и утре ще ти пиша на лични. Освен това задължителните храненения са 5. Сега ще търся втората книжка на Сиърс, дали не може да станат храненията и 6. Тогава ще е по-лесно.
Отговори с цитат
  #115  
Стар 29th June 2010, 10:59
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Бебе, сигурна ли си, че са 11 блока? Ако искаш, прати ми мерките си на лични, аз ще те измеря по книжката и утре ще ти пиша на лични. Освен това задължителните храненения са 5. Сега ще търся втората книжка на Сиърс, дали не може да станат храненията и 6. Тогава ще е по-лесно.
Регистрирах се в официалната страница на Сиърс, отново се измерих и попълних и пак излезе, че са 11 блока.

За моя профил ми дадоха примерен ден :
Закуска

Омлет от 6 белтъка и стрък аспежи с 2 чаени лъжички зехтин. Закуската да съдържа още 2/3 чаша овесена каша и 1 чаша ягоди.

Обяд
Салата от 90 грама печено пиле,зелена салата, малко зехтин и оцет, и пресни плодове за десерт.

Следобедна закуска

Две твърдо сварени яйца, на които е махнат жълтъка и е заместен с хумус( нахут със зехтин).

Вечеря

150 гр сьомга, покрита с една супена лъжица настъргани бадеми, 2 чаши задушени зеленчуци,и чаша микс от пресни плодове за десерт.

Late-night Snack
30гр кашкавал и чаша вино или малко парче плод.
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #116  
Стар 29th June 2010, 12:31
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

А как се приготвя този хумус от нахут? Суров, печен? Не съм виждала готов да се продава. Менюто ти е точно 11 блока. Само грамажът е позакръглен. Няма лошо. Ти да не би да спортуваш? Защото в книгата на Сиърс е разгледана като пример нуждата на "митичния мъж" от протеини. Сегада не те занимавам с подробности, та тя е от 11 блока.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 29th June 2010, 12:44
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Оп ето ме и мен. Аз съм с по 8 блока на ден. Да ви се похваля, че мазнините в тялото ми са 22% (идеалните според книгата, а се бях стреснала, че ще са мноогооо). Голямо чудене какво да ям и се получи следното:

закуска (по 1 блок): 1 филийка хляб, 40гр сирене (ниском.), 2 маслини и няколко резенчета краставица (за цвят само хахахах)

обяд (по 3 блока): 1 филийка, 1 яйце, 40гр сирене (този път мазничко, но нямам отделно приети мазнини за обяда), 1 чаша п.мляко със захар и кафе (от тук ми идват 1П+2В)

следобедната закуска (1Б) ще е от кис. мляко, а вечерята (3Б)...нямам идея
Отговори с цитат
  #118  
Стар 29th June 2010, 12:45
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Не си довърших мисълта, ама бързах да го пратя Ако някой мисли, че греша някъде приемам критика (даже с голяяяма радост)
Отговори с цитат
  #119  
Стар 29th June 2010, 12:54
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
А как се приготвя този хумус от нахут? Суров, печен? Не съм виждала готов да се продава. Менюто ти е точно 11 блока. Само грамажът е позакръглен. Няма лошо. Ти да не би да спортуваш? Защото в книгата на Сиърс е разгледана като пример нуждата на "митичния мъж" от протеини. Сегада не те занимавам с подробности, та тя е от 11 блока.
Нахута се вари, първо се накисва, като боб. Независимо дали за фалафели или за хумус. После се пасира и се добавя зехтин и сол, може и други подправки - за хумуса.

В момента не спортувам, зададох LIGHT режим, което е ходене пеша, на работа, до магазина и etc. Поразрових се из форума в официалната страница на Зоната и се оказва, че повечето жени там са межу 9 -11 блока.
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #120  
Стар 29th June 2010, 13:44
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Уф, 9-10 бива, ама 11...
Барби, много еднообразно меню. Гледаш да ти излезе бройката В+П. Много хляб включваш, че и захар - отдала си се на неблагоприятните въглехидрати. Замести с плодове и зеленчуци - ако щеш сурови, ако щеш сготвени. И избягвай цялото яйце. както и честото ядене на сирене. Бива веднъж на ден. При финансов колапс се запаси с протеини на прах. Обаче най-добре си е морските продукти, та дори консерва рибка да е. Старото нащенско Ропотамо е любимо на моето поколение. Не се връзва с ни една диета, но тук направо заспива. Освен това 3 блока са ти много, сякаш. И моите блокове са 8. Деля ги по два за 3-те основни яденета и по един за следобедна закуска и закуската преди сън
Бебе, аз аспержи съм виждала по филмите. А сьомгата в магазина до нас е над 20 лв килото. Нееее, мерси. Не ща да ме изгонят от вкъщи.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:21.