IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th September 2009, 17:57
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране Какво представлява Любовта?

Ще ми е интересно да чуя какво е вашето определение за тази прекалено често използвана думичка.
Оттук се зараждат още хиляди въпроси: Любовта чувство ли е, начин на държание или човешка способност? Какви са качествата, които определят любовта като такава? За да кажем, че любовта е любов, трябва ли да я прилагаме само към един партньор или към повече хора или други живи същества? Ревността признак ли е на любов? Какъв трябва да бъде човекът, към който можете да изпитате любов, имате ли някакви изисквания? Може да се обича само друг човек или могат да се обичат и животни, растения или нещо друго? Как разпознавате любовта, срещали ли сте я и защо мислите, че сте я срещали. Умеете ли да обичате и как се проявява тази ваша способност?
Нека да си поговорим за всичко, свързано с любовта и да се опитаме да определим кое е и кое не е любов.
Веднага бих подчертала, че влюбването няма нищо общо с любовта, но това може би вече е ясно на всички.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th September 2009, 18:09
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

След малко ще копирам всичките си постове относно симпатягата, който ми е голяма слабост за пълна дефиниция
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th September 2009, 18:18
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

Първо трябва да се научим да обичаме себе си.Любовта е да даваш от себе си и това да ти харесва.Любовта се усеща,затова може да се каже че е чувство,но и дейстие.Има различни видове любов,но не всеки може да обича.Някои хора имат големи сърца,други с течение на времето се научават да обичат,трети никога не се научават.Но едно знам със сигурност,не обичаш ли себе си,не можеш да дадеш любов другаде.Ревността е породена от чувството ни за малоценност,от комплекси и страх да не срещне нещо по-добро от теб самия.
__________________
"Истинските мъже имат бъдеще, а истинските жени - минало." Оскар Уайлд
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th September 2009, 19:48
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Любовта към Лeвски е воля и глас на свободата... глас, който ти нашепва никога да не отстъпваш крачка назад !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th September 2009, 20:01
Аватара на мимка
мимка мимка не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 163
По подразбиране

Любовта е чувство , което идва с времето, в началото е влюбването, страстта, увлечението към някого.даваш всичко от себе си.създаваш си малко лъжовен и прекалено идеаистичен образ за човека в кого то си влюбен.После идва опознаването, стиковане на характерите, общи интерес и компромисли и чак тогава мога да говоря за любов , поне при мене е така.Аз го обичам, защото.... и имам ясна концепция, защо обичам този човек.След като имам дете,видях, че няма по-силна любов или обич.
На другия въпрос дали ревността е признак за любов - не , не е.Аз вярвам на човека до мене и не го ревнувам, но това не означава , че не го обичам.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th September 2009, 21:20
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Ето какво бях написала преди време на един файл.. нещо като кратко есе, което само поставя въпроси, върху които да се разработи още..

Любовта е най-комерсиалната, най-продаваната, най-обсъжданата, най-важната ценност, която движи и крепи цилия свят. Тя е най-искреното чувство, което изпитваме към най-близките ни. Ние не изпитваме любов само към човек от противоположния пол, ние обичаме родителите си, приятелите си, дори домашния любимец, но по друг начин. Любовта е различна, не само към различните хора в живота ни, но и различна за всеки един от нас.
В общественото пространство, по телевизията, та дори и в книгите, често се спрягат две думи – „ Истинска Любов “. Навсякъде се сблъскваме с изявления от рода: „Това е моята истинска любов! С него ще прекарам живота си! ” Ала дали някой от нас изобщо знае какво всъщност означава това понятие ? Как можем днес да преценим дали това е Човекът като не знаем дали на следващия ден няма да се влюбим в някой друг? Това според мен можем да преценим единствено в края на живота си, когато се обърнем назад и видим с кой сме се чуствали най-щастливи, коя е била Истинската ни любов и дали изобщо я е имало.
Затова не мислете дали чуствата ви днес към любимия са хлътване, филмарене, влюбване или сте открили истинската ви любов, а просто се радвайте на моментите с този човек ( или липсата му ).
А какво щеше да бъде ако знаехме, че този човек не е половинката ни ? Какъв щеше изобщо да е смисъла и тръпката от живота ? Ако знаехме предварително, че това не е човекът щяхме да пропуснем разбитото сърце, но и адски забавното тъпчене с вредни храни с приятелки пред телевизора, макар от тъга красивите сълзи, псувните по негов адрес, плакането на романтичния филм, целуването на снимки по монитора и т.н. ..всичкия чар на живота би се изгубил ако знаехме какво е любовта..
Защото дори измислица, реалност, тръпка, емоция, вълнение, страх или целувка .. без Любовта не можем!
__________________
жия
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th September 2009, 21:33
Аватара на Ania
Ania Ania не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: In your dreams, Hell
Мнения: 466
По подразбиране

Любов, любов , любов...
какво е любовта?
Любовта е щастие. Щастието е душевен мир. Душевния мир се постига, когато се разбереш сам себе си и си удовлетворен. За да усетиш любовта трябва да си в мир със себе си. Това според мен не се постига толкова трудно, но е проблемно за хората, които не знаят къде да търсят любовта. За повечето любовта е :
1. Любов към парите
2. Любов към даден човек
3. Любов към алкохола (wtf?!?)
Какво за мен е любовта, какво ми трябва за да се влюбя? Еми, аз се влюбвам лесно!Точка -->. Влюбчива съм. Влюбвала съм се поне милион пъти, а сега съм влюбена в поне милиард неща. Влюбена съм в детските очи, влюбена съм в усмивките на роднините ми, влюбена съм в капките дъжд, влюбена съм в плача от щастие, влюбена съм в музиката, влюбена съм в работата, влюбена съм в непознатото...влюбена съм в толкова, ама толкова много неща!
Не знам как изглежда от страни, но се чувствам толкова щастлива от това, че мога да се влюбя в една дъждовна капка, плъзгаща се по цветовете на розата на село, че мисля, че другите трябва да ми завиждат или поне тези, които не виждат от какво са заобиколени.
__________________
Come feed the rain
'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th September 2009, 21:35
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

Хев, много е хубаво (((:
Аня, супер... вие сте били много добри в изразяването...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th September 2009, 21:58
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Ах, благодаря, но наистина не е кой знае какво. Има много за развиване.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th September 2009, 22:02
Аватара на Ania
Ania Ania не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: In your dreams, Hell
Мнения: 466
По подразбиране

Ооо, и аз се изразих с няколко изречения, че много ми се спи и едвам мисля.
Най-вероятно утре ще е цялостното ми изказване ако имам време
Иначе...мерси много
__________________
Come feed the rain
'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквопредставляваЛюбовта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:59.