IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 29th May 2006, 10:25
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Юлиана,

Първо искам да ти напомня за какво изобщо ставаше дума в темата и откъде тръгнахме. Зададе се въпрос дали има смисъл да се ползват интимни гелове. Повечето момичета отговориха, че той е необходим и много от тях препоръчаха Лактасид Фемина. Аз направих същото и тъй като стана дума за жена, на която много измиващи препарати не й понасяли, се сетих да добавя, че моя приятелка от години ползва за измиване "чай от лайка, с малко оцет и щипка боракс". Поясних, че не съм ползвала този начин, имах предвид само, че за който не може да ползва препарати тази информация би могла евентуално да бъде от полза.

Споменаването на оцета в рецептата предизвика бурна реакция. Опитах се изясня някои неща относно pH на лигавицата и т.н., тъй като беше очевидно, че те не се знаят. Спорът продължи. Махнах рецептата в името на мира във форума. Спорът продължи. Опитах се да изясня повече. Спорът продължи.

Последно, ти посочваш, че прекалената киселинност също може да бъде проблем. Тук искам да ти обърна внимание върху две неща:

1. Знаем, че нормалната, здрава киселинност на влагалищната среда е 3.5-4. Това е много кисела среда, неутралната, както е известно е 7, а алкалната 7-14. Ти, като лаборант, можеш ли да кажеш КАКВА ще бъде киселинността на разтвора, който се препоръчваше в рецептата? Ето я пак: "чай от лайка, с малко оцет и щипка боракс". Да речем, че това би подразбирало 250 мл лайка, 1 супена лъжица оцет и щипка боракс. Вземи една лакмусова хартия и ПРЕМЕРИ колко кисел ще бъде воден разтвор, в който има оцет от порядъка на 3-5 % и освен това съдържа боракс (който самият е алкален и ще неутрализира част от оцета, на което никой не обърна внимание). Аз мога да се обзаложа, че отклонението от неутрала към киселинно на такъв разтвор ще бъде едва забележимо и далеч под 3,5-4, вероятно не повече от 6.8-6.5 максимум. Това е киселинността, за която говорим, за която имаше толкова препирни и за която аз губя толкова време в писане.

2. Другото е, че очевидно нарушенията на всеки баланс могат да бъдат и в двете посоки. Въпреки това, на опаковките с Лактасид не пише: "Моля направете си изследване на pH преди да използвате този продукт, да не би да имате прекалено много лактобацили", а това щеше да е неминуемо, ако млечната киселина в него можеше да навреди.

Заболяването, за което споменаваш, освен че е съвсем леко, е доста рядко, може би на 9 случая кандида, 1 случай са дължи на лактобацили, ако не и по-рядко. Затова и обикновено не се прави предварително изследване, освен ако симптомите не се окажат много упорити. Но дори и в този 1 случай нито Лактасид, нито споменатото измиване с лайка/оцет/боракс нямат ТАЗИ киселинност, която да може да повлияе отрицателно, защото те и двете са много по-алкални от НОРМАЛНАТА, здрава киселинност на влагалищната лигавица.

Що се отнася обаче до широко разпространените промивки със сода или до измиването с обикновен сапун (и двете СИЛНО алкализиращи) за тях вече е сигурно, че в 9 от 10 случая ще спомогнат за проблеми рано или късно.

Аз ще бъда доста ангажирана в близко време и няма да мога да пиша скоро.

Поздрави и усмивки
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29th May 2006, 14:37
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Аз само да си продължа темичката ,та Интимен Душ или Интимен Гел,че нещо не ми е ясно?И не е ли едно и също или съвсем съм се объркала ?
Отговори с цитат
  #43  
Стар 29th May 2006, 14:53
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Душът е едно гумено нещо с накрайник, който си навираш и помпаш и се обливаш вътрешно, докато ти стане хубавичко , а гелът е измиващо средство.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 29th May 2006, 15:05
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
Душът е едно гумено нещо с накрайник, който си навираш и помпаш и се обливаш вътрешно, докато ти стане хубавичко , а гелът е измиващо средство.
И между двете май гелът е по-добрия избор?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29th May 2006, 16:30
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

аз също съм много доволна от LACTACID FEMINA , гладай да не се излъжеш да си купиш GENERA направо е отвратителен, също и Красная линия не ми харесва изобщо.
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #46  
Стар 31st May 2006, 18:23
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Ами я кажете точно какво и как си миете с тези интимни гелове (шампоани), че съм чувала доста противоречиви коментари...
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 31st May 2006, 18:34
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Сутрин под душа го използвам за външна интимна хигиена,а също и когато имам възможност през деня, или ак се наложи
Отговори с цитат
  #48  
Стар 1st June 2006, 05:43
vanqbs vanqbs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 2
По подразбиране

LACTACID FEMINA е наистина много добър продукт
Отговори с цитат
  #49  
Стар 25th February 2009, 13:51
acheto acheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране

Аз пък харесвам повече измивния гел Gynofit, но го няма навсякъде и се налага да си го поръчвам със заявка в аптеката.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИнформацияЗаИнтименГел
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:31.