IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 18th January 2010, 16:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам как. Предполагам по същия начин, по който ще се работи само по 3 часа, ще се вземат заплати, стигащи за всичко, няма да се плащат данъци, а всичко ще ни е безплатно За мен поне темата е в сферата на абсурдността и мечтите, затова и не бих тръгнала да задълбавам и да търся кое как. Ако ти я възприемаш като една евентуална реалност, тогава си вземам думите назад и спирам да пиша, защото не вярвам във вероятността някога да съществува идеална държава (и според кого идеална?)
Отговори с цитат
  #62  
Стар 18th January 2010, 16:54
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Е, хайде сега, не се измъквай по чорапи...
Ти заявяваш, че хората НЯМАТ право на основни неща като храна, дом и здраве. Това е твое убеждение. Е, на какво имат право тогава? Кажи нещо, на което човек има право. Заеби я Идеалната страна за малко. Кажи на какво човек има право, само заради това, че е човек, че е роден и че го има.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #63  
Стар 18th January 2010, 17:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Всеки един човек има право само и единствено да си ги заслужи тия работи.
Казала съм На тоя свят се раждаме без абсолютно нищо и си отиваме без да вземем нещо със себе си (не само материалното, а и знанието, до което сме стигнали, то също остава за околните.) Всичко друго е борбЪ, дет се вика И както и при останалите животни на тая планета, нямаме и никога няма да имаме равен старт в борбЪта Оцеляват най- силните (интелектуално, физически, финансово). Ние може и да сме малко по- развити умствено от останалите видове животни, но сме и винаги ще бъдем мноооого по- слаби от природата и няма как да избягаме от заложения ни рефлекс за оцеляване и от силата на естествения подбор. Просто той при нас хората е много по- жесток и страшен (от гледна точка на животните обаче може и да е обратното )
Отговори с цитат
  #64  
Стар 18th January 2010, 20:26
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Оцеляват най- силните (интелектуално, физически, финансово).
Да, а сега остава и да обясниш на тези съфорумци, които едвам стигат до края на месеца, с какво аз и ти сме заслужили да бъдем от силните, а те не са заслужили същото. Едвам оцеляват, ама пуст "природен" закон за "естествен" подбор...
С какво ги превъзхождаш? Аз - с късмет, а ти?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #65  
Стар 18th January 2010, 20:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз в тоя живот нищо не дължа на късмет, дори не вярвам в късмета, защото никога не съм го имала... зад малкото, което имам, се крият много усилия и труд. И не си мисли, че на мен не ми се случвало да се чудя как да изкарам месеца. Тогава обикновено съм хващала вестника и съм звъняла наред по обявите, за да се докопам до някаква допълнителна работа. Ако не го бях правила, и мен щеше да ме помете естествения подбор. Не съм от силните за мое съжаление. Но съм от борещите се. Може би ако се озовеш в повече такива ситуации (макар на никого да не го пожелавам) и когато те касае теб пряко и когато не гледаш от позицията на топлия си дом и добре платена работа,а от позицията на човек, който е останал на улицата без горните две, тогава и в теб ще се пробуди инстинкта за оцеляване и ще осъзнаеш, че всъщност никога никой не си превъзхождала с късмет. Единственият вид превъзходство, който мога да кажа, че имам пред някои други индивиди е това, че съм напълно работоспособна.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 18th January 2010, 22:05
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Всеки един човек има право само и единствено да си ги заслужи тия работи.
Казала съм На тоя свят се раждаме без абсолютно нищо и си отиваме без да вземем нещо със себе си (не само материалното, а и знанието, до което сме стигнали, то също остава за околните.) Всичко друго е борбЪ, дет се вика И както и при останалите животни на тая планета, нямаме и никога няма да имаме равен старт в борбЪта Оцеляват най- силните (интелектуално, физически, финансово). Ние може и да сме малко по- развити умствено от останалите видове животни, но сме и винаги ще бъдем мноооого по- слаби от природата и няма как да избягаме от заложения ни рефлекс за оцеляване и от силата на естествения подбор. Просто той при нас хората е много по- жесток и страшен (от гледна точка на животните обаче може и да е обратното )
Отговори с цитат
  #67  
Стар 19th January 2010, 01:07
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Само да вметна нещо - детето трябва да се отгледа. Да не отваряме темата до кога и на каква възраст, обсъждана е някъде, но всъщност няма по-приятно задължение от това.

а нещата дето "трябва да ги има всеки" нали трябва да са създадени от някой.. онзи ден мярнах по телевизията на каква безумно малка площ живеят японците. Ултра-мини жилища, нещо като 3 и 9 квадрата!?? И дори семейните свойки ползвали любовни хотелчета по простата причина, че у тях няма място...

Само китайците и индийците да вземем да разпределим ... аз всъщност няма да взема. Да не говорим например, че мнозина индийци си се чувстват наистина щастливи дори и живеейки твърде бедно по нашите стандарти. Да ги променяме зорлем ще са като хората от африканските племена в градската джунгла - некомфортно.

И кво излезе на края - парите и материалните притежания не са най-главното благо, но е твърде важно да ги осигурим на всички.
Не мисля. Ей тука случаи на разни тотомилионери, които не са станали по-щастливи.
Сещам се дори, че когато човек получава нещо наготово често не го оценява. Не му носи радост. Виж, ако се е потрудил сам за това е съвсем друго..
Отговори с цитат
  #68  
Стар 19th January 2010, 04:23
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране Re: Да си създадем Идеалната страна!

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Идеалната страна
...
Нека не спорим по темата, че тази страна е утопична. Мисля, че това е ясно. Но нека си помечтаем малко и да видим ще успеем ли да си създадем Идеалната страна.
Искам само медицината да е извървяла дългия си път , да е ясно от какво зависи здравето ни и да има лечение за всички . Когато му дойде реда , човек да умира изведнъж.
Не ме интересува разпределението на благата , ако знам , че никой не умира в мъки .
Отговори с цитат
  #69  
Стар 19th January 2010, 06:15
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Само че би ли ми обяснила как може всички да имат еднакви шансове да се развиват интелектуално, ако нямат осигурени основните неща като храна, дом, здраве... достъп до информация?
Как според теб става така, че някой трябва от млад да се бъхти за прехраната си, а пък в същото време има същите възможности за интелектуално развитие като някой, на който тати му е осигурил всичко това?
Практиката обаче показва, че това какво имаш или нямаш не е никакъв критерии какво ще постигнеш и дали ще бъдеш щастлив. Аз лично съм виждала как 15 годишно момиче, без баща, ходи на училище, работи и гледа болната си майка.... и въпреки грижите, които не е имал нито един друг гимназист в училище тя беше по-щастлива от много от тях. И в следващия момент "Пешо" - млад, здрав, прав с дом, майка и баща е толкова отчайващо нещастен, че скоро стига до всръхдоза.
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #70  
Стар 19th January 2010, 07:15
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

От няколко дни мисля по темата и почти нищо не измислих
В идеалната държава правителството се грижи за народа, здравеопазването и образованието са безплатни. Хората работят(аз лично не мога да си представя да не работя, бих се чувствала неползотворна и ненужна), с по 20-30 часа седмично си осигуряват много висок стандарт. Годишната отпуска е минимум 4 седмици, като повечето компании си имат почивни станции(като едно време) където можеш да поразпуснеш по-евтинко, а и да опознаеш и се забавляваш с колеги.Майчинството да е поне 2 години(в това отношение Б-я доста добре се развива ) А, да, за заплатите, според мен всеки трябва да взима колкото му се полага, писна ми от мързеливци, които само се скатават и ми забавят и на мен работата Иначе съм съгласна със Стрейндж, че всички имат право на работа.При мен например работят няколко човека които са леко умствено изостанали и едно момче в инвалидна количка, но се справят и никой не ги третира по-различно от останалите.
В мечтана държава престъпниците са си на мястото- в затвора където работят здраво , а парите които изкарват отиват за пенсии.Хората не си заключват колите и къщите и не се притесняват да контактуват с непознати, защото престъпниците и ненормалните са прибрани на топло.Законите се гласуват от народа.Бюрокрация няма, ако ти се налага да си извадиш някакъв документ или просто да си платиш водата, всичко става на едно място в така нареченото от мен "Смесено бюро".Хората не са зомбирани от телевизията, а интернет е само място за информация и контактуване с хора, които не са наблизо .Телевизията не е любимо място за разпускане, вместо да гледат спорт, хората просто се събират и играят заедно, Мюзик Айдъл няма-има заведения където всеки който иска, може да се изяви като пее или танцува пред публика.Реклами почти няма, защото изискванията са всяка реклама да съдържа 100% вярна информация за съответния продукт Всички се забавляват заедно, ходат на гости в съседи, на ваканции с приятели, събирания с роднини винаги когато пожелаят.Уф, размечтах се много...
П.П Засега най-близо до моята държава мечта е Австралия
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДасисъздадемИдеалнатастрана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:01.