IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 19th January 2010, 01:11
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Има и здрава форма на агресията. Да кажем, когато отстояваш себе си. Тя е един от трите модела на поведение, които хората усвояват - подчинение, агресия и съблазняване в смисъл на привличане. Здравословно е да има и от трите в някаква степен и според ситуацията.

А, има и автоагресия...

п.с. Неагресивния човек спокойно може и да не е щастлив.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 19th January 2010, 02:48
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

100% съм съгласна с Мария! Агресията сама по себе си не е нещо лошо... всичко зависи от конкретната проява
Това е толкова първично чувство, което в екстремни моменти може буквално да ти спаси живота
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
амбициозните хора си имат доста сериозни лични проблеми.
Тва изказване ми е малко странно И честно казано на мен ми е писнало от крайно неамбициозни хора, които постоянно се жалват от нещастния си живот, влагат цялата си енергия да оправдават безмисления си според тях живот с някаква вселенска конспирация срещу личността им, нямат грам хъс и стремеж сами да постигнат нещо по-добро и се носят като паразити.
Доста от амбициозните (и не само те) хора може наистина да си имат проблеми, но според мен това не се дължи на амбицията, а на това от какво е породена тя (дълбоки комплекси, ниско самочувствие.....). Тогава амбицията наистина може да стане "болна". Но когато постоянно виждам хора, които нямат амбиция дори да живеят.... почвам да се чудя кое е по-добре
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #33  
Стар 19th January 2010, 08:16
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

И аз съм съгласна с Мария, както и с теб.
Но тук се зараждат и допълнителни въпроси: всъщност всеки човек е агресивен, защото отстоява себе си и собствените си нужди. А ако нуждите ми са болни? В този смисъл хем е хубаво да отстояваш себе си, хем би трябвало да се ръководиш от здрави морални лични принципи.

Колкото до твоя пример, Рата, и аз познавам такива хора. Бих ги определила като авто-агресивни и необичащи самите себе си, описаното от теб е саморазрушително. И си права, че е важно от какво е породена амбицията, както и каква е тя.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #34  
Стар 19th January 2010, 13:10
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
амбициозните хора си имат доста сериозни лични проблеми.
Тва изказване ми е малко странно И честно казано на мен ми е писнало от крайно неамбициозни хора, които постоянно се жалват от нещастния си живот, влагат цялата си енергия да оправдават безмисления си според тях живот с някаква вселенска конспирация срещу личността им, нямат грам хъс и стремеж сами да постигнат нещо по-добро и се носят като паразити.
Липсата на амбиция не е непременно свързана с нещастен живот. Амбициозните хора също са нещастни, щот имат дупка, кято трябва да пълнят. Обратно, ако няма усещане за недостиг, то човек е по-щастлив. В този ред на мисли амбициозните хора, при равни други условия, са по-нещастни от останалата част от народонаселението.
За мен лично амбициите са свързани пряко със суетата. Постигайки нещо, ние си начесваме егото, щото сме постигнали нещо, видите ли, което много други не са.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 19th January 2010, 13:25
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

А тези, при които липсва амбиция, не се ли чувстват по-празни? Не осъзнават, че има липса, но се депресират, защо не им се получават нещата. Ужасно, особено, когато висят на врата на други!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 19th January 2010, 13:41
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

еМ, няма смисъл, ще те изкарат окаяна, нещастна и най-вече комплексирана заеби
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #37  
Стар 19th January 2010, 13:48
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Няма аз да се хабя
с римата ще заеба
Отговори с цитат
  #38  
Стар 19th January 2010, 13:54
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

А според уикито, амбициозният човек е потенциален екстремист
Отговори с цитат
  #39  
Стар 19th January 2010, 15:03
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
А тези, при които липсва амбиция, не се ли чувстват по-празни? Не осъзнават, че има липса, но се депресират, защо не им се получават нещата. Ужасно, особено, когато висят на врата на други!
Еми, не - всичко се получава. А висейки си е мноо добре, щот обичам да се люлея.
Докато някои се люлеят, други гонят вятъра. Хубаво е всеки да си има хоби, с което да си уплътнява времето.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 19th January 2010, 17:36
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Begemot
Липсата на амбиция не е непременно свързана с нещастен живот.
Ами за мен лично - е!!! Не мога да си представя как бих могла да живея и да съм щастлива без да имам някаква цел..... може да е нещо съвсем малко и незначително за повечето хора, може като го постигна.... нищо да не се промени особено, но усещането, че преследваш нещо те кара да се чувстваш жив. Не мога да си представя, че няма да искам нищо от утрешния ден и просто ще си съществувам, ще дишам, ще ям и ще с*ра.
Но е факт, че и такива хора има....... "различни хора, различни идеали"..... различна формули за успех и щастие. В тези теми най-много ме дразни генерализацията и опитите да се каже, че нещо си е винаги лошо за всекиго. То ако беше толкова елементарно и меродавно за всички хора...... отдавна да сме открили вселенското щастие.
Цитирай:
Първоначално написано от Begemot
Амбициозните хора също са нещастни, щот имат дупка, кято трябва да пълнят. Обратно, ако няма усещане за недостиг, то човек е по-щастлив. В този ред на мисли амбициозните хора, при равни други условия, са по-нещастни от останалата част от народонаселението.
За мен лично амбициите са свързани пряко със суетата. Постигайки нещо, ние си начесваме егото, щото сме постигнали нещо, видите ли, което много други не са.
Аз и в това не виждам нищо лошо. Хората живеем в обещества винаги има някаква йерархия. Това какво нясто ще заемаш в нея зависи от качествата ти и нячина по който ги показваш и развиваш.
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Агресията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:39.