IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th March 2006, 15:16
pepita pepita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: severna bulgaria
Мнения: 31
По подразбиране т.нар." връзване на фалопиеви тръби"

Здравейте момичета.Много бих искала ако някоя от Вас е претърпяла такава операция или има инфо по въпроса да сподели за начина на извършване , следоперативния период , клиники ,цени и пр.Ще бъдемного ценно за мен.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th March 2006, 15:46
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Стерилизация или “връзване на тръбите” – това е процедура, при която всяка от фалопиевите тръби на жената, които свързват яйчника с матката, бива блокирана по оперативен път. Това може да стане чрез премахване на тръбата, връзването й, така че яйцеклетката да не може да премине до матката или поставянето на механична пречка в тръбата, която да я блокира. Стерилизацията не се отразява на сексуалното ви желание или привлекателонстта ви. По време на процедурата никой от вашите органи и жлези няма да бъде изваден или преместен. След тази процедура всичките ви хормони ще продължат да се произвеждат, яйчниците ще продължават да отделят яйцеклетки всеки месец и менструалният ви цикъл най-вероятно ще си остане непроменен. Женската стерилизация е перманентна; тя НЕ Е ОБРАТИМА. В този случай трябва да вземете предвид възможни промени в живота ви като развод, повторен брак или смърт на дете, в които случаи е възможно да поискате да имате отново дете или повече деца.
Точно днес се чудех законна ли е тази операция, явно да. Обикновено се извършва лапароскопски, т.е. през три дупчици в коремната стена, белег не остава.
Цени не зная, мисля, че е добре да се обърнеш към гинеколога си
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th March 2006, 15:54
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

По този въпрос по-компетентен би бил адвокат.Защото тази операция може да доведе до трайна невъзможност за забременяване.И това което днес изглежда бреме-една нежелана бременност ,утре може да бъде невъзможна мечта-ако например искаш да родиш дете от друг партньор.Не е просто пластична операция,защото тук вече възникват много сложни етични въпроси.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th March 2006, 15:59
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

Мисля че в България не е рагламентирано извършване на такава операция по желание-току що питах адвокат и той не ми отговори категорично-ще проверява.
А иначе лишаване на жена от детеродните и функции е тежка телесна повреда и се наказва много сериозно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th March 2006, 17:00
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Не е "трайна невъзможност за забременяване". Необратима такава е.
Операцията е разрешена, защото всеки прави съзнателен избор. Но не е пластична, а гинекологична.

Не бързай да съдиш авторката, simplewoman, не знаеш какво й е на главата. Ами ако има 4 деца, родени със секцио? Как да гледа повече? Просто трябва добре да помисли и да има доверие на гинеколога си. Лежала съм с такава жена в болницата - родила беше три пъти, със секцио, само изпитала го жена знае що за болки са. На третия път помолила лекаря да прекъсне тръбите й. Как го е направил не зная. Факт е, че беше родила четвъртото и тогава вече действително й бяха направили операцията. Какви сраствания и деформации има след тези четири операции, как е бил застрашен животът й при последната- само тя би могла да ни разкаже.

Така че темата не е "за и против". Жената търси помощ чрез информация. Изборът е неин.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th March 2006, 17:46
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

Никого не съдя,Aset.Дори не бях прочела написаното от теб-писали см е едновременно вероятно.
Интересува ме по-скоро юридическият момент,а не правото на избор-естествено че всеки има право на това.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th March 2006, 18:31
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simplewoman
Никого не съдя,Aset.Дори не бях прочела написаното от теб-писали см е едновременно вероятно.
Интересува ме по-скоро юридическият момент,а не правото на избор-естествено че всеки има право на това.
За какъв юридически момент става дума??Операцията се извършва ЗА ДА НЕ МОЖЕ жената да забременява повече??Тя е съгласна на операцията,подписва се и точка??Има подобна интервенция и при мъжете...вазектомия се казва....
Медицински център"ПАНАЦЕЯ" срещу арката,Д-р.Николай Генов-там повече инфо и т.н.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th March 2006, 13:19
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

И аз съм на мнение,че в случая няма никакъв юридически въпрос.Жената сама решава,наясно е че никога повече не може да забременее,и се подписва,тоест дава съгласието си.Стерилизацията е напълно легална,доколкото знам,както при мъжете,така и при жените.А иначе,Пепита,не зная на колко години си и деца имаш ли,защо не избереш друго решение,спирала например.Да не дойде ден,когато ще съжаляваш!На всяка цена се консултирай с гинеколога ти.
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th March 2006, 13:56
pepita pepita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: severna bulgaria
Мнения: 31
По подразбиране

На 33г. има и две деца - на 12г. и 8г. Пробвала съм песар ,но не ми понася ,хормони също не искам да употребявам , защото имам опит , сега 6 месеца немога да се оправя , а не е за първи път.Наясно съм ,че след такава интервенция няма да мога да имам деца , но в крайна сметка това е целта ми .вярно е ,че е крайния метод на контрацепция ,но предпочитам това отколкото всеки месец да треперя. Знам и за спешното хапче , но то предизвиква идването на цикъл , тъй като е много силна доза хормон и след това става объркване на цикъла ,също не е добро. Исках ако някой е претърпял такава интервенция да сподели , за да добия повече представа за тома.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th April 2006, 11:03
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Е, аз пък имам три деца...и три спирали (ама преди около 10-15 години), които тялото ми не понесе, боря на абортите е повече от децата... И аз като тебе след поредния аборт вече бях готова на крайни мерки. Слава богу, че ми сложиха хормонална спирала - Мирена се казва - вече съм 2 годни с нея и съм много доволна - изобщо ги нямам проблемите на едновремешните спирали. Е, свикването не беше лесно - 6 месеца (колкото пишеше, че е максимума...).
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: нарquotвръзваненафалопиевитръбиquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:58.