IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #761  
Стар 7th May 2014, 22:27
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Мацки, не изпадайте в спорове за вредно или не, полезно или не. Аз само исках да почерпя евенуално от нечий опит в посока ползването на солариума след мамото. Очевидно няма да се получи, така че, спирам с питането по въпроса...Нека има мир и любов
Отговори с цитат
  #762  
Стар 7th May 2014, 22:28
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Шадоу, хайде да не се почваме кой плитък и кой дълбок... на всеки твой "компетентен пост" ми иде да се гръмна. Липса на елементарни познания по правопис, граматика и словоред. Хаотични постове с безброй незавършени изречения и пъчене колко много разбираш (но без да даваш конкретна информация) ..... продължавай да "помагаш", а пък аз ще продължа да посочвам всеки идиотски пост, който бълваш

Последно редактирано от lily.ana : 7th May 2014 на 22:36
Отговори с цитат
  #763  
Стар 7th May 2014, 22:33
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Дени, става въпрос за принципи. Това дори не е спор, защото е лесно кат не си изпият хапчетата някои хора да влязат у форума и да се пъчат колко са велики.... без въобще някой да е задал въпрос дали е полезно или вредно (в случая със солариума).... аз казах, каквото имах да казвам



Слагай едни лепенки за собствено спокойствие и си свиркай!

Последно редактирано от lily.ana : 7th May 2014 на 22:40
Отговори с цитат
  #764  
Стар 7th May 2014, 23:27
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
Thumbs down

Ако излагането на ЮВ лъчи дали било то на солариум или на слънце е препоръчително първо да се маже с гел, крем или там каквото сте избрали за белези и върху него да се слага макс фактор 50, който да е с плътно покритие до видима бяла линия. За солариум след два часа се премахва, за плаж на всеки 1.5 часа се маже. Задължително преди влизане във водата и пак задължително след излизане / както мисля е световно известно водата е най-големия отразител на UV лъчите именно там най много се изгаря и пигментира/ и да се спазват часовете за здравословно излагане на слънце, а т е са : сутрин от 8-9.00ч. до 11.00ч. след това от 16.00ч. Препоръчително е по светлите типове кожа да влизат във водата в диапазон 9.00ч и след 16.00ч. По това време слънцето не е токова силно и се избягва излишна пигментация на кожата както на тялото така и на лицето. За лицето винаги се препоръчва най-висок фактор, сл. очила и дори при по проблемните типове кожа кърпа. /не се получава драстична разлика в тена на тяло и лице, ако има такива въпроси. Но преди 6 месеца операция при светлите типове кожа не е препоръчително излагането на ЮВ лъчи, каквито и да било - контролирани или естествени.
За Персоната която явно на първо четене и е правописа:
- Правописа се цитира тогава, когато неизменно се кисне по разни форуми и чатове. Когато човек е достатъчно зает и когато е особено по активна натура изисква от себе си да си свърши задачките за деня качествено и бързо хич не обръща внимание какъв точно му е правописа в некъв си форум. Видно е за всички и също така е ясно като се сгреши какво е искал да напише пишещия /това го има почти при всички в доста голям %, което разбираемо и най-малкото глупаво и не на място да се правят такива изцепки - оп прощавай забележки а това че трябва да си намериш къде да си излееш явно наранената душица и да се заяждаш и то точно за такива неща направо е Хипер смешно )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!

Последно редактирано от The Shadow : 7th May 2014 на 23:48
Отговори с цитат
  #765  
Стар 8th May 2014, 00:06
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Чешайте се за разкош и после, като стигнете до проблеми си ги разисквайте тук от типа : АМА що ли?....тццц ама на теб кво точно ти стана?.....Аз ползвам тва и тва....а ти? а доктора кво ти каза...и ти кво?...... Егати ...верно проблем...айде мацка, мило или квито там реплики ползвате бързо оправяне, оздравяване, споко ,кураж и там подобни. Аз съм си добре ! Чешайте се вие, то читавите хора от тук отдавна се изнесоха. И да хич и няма да се Активирам. Живи и здрави да сте най - вече здрави и без проблеми че като ви чета бая елементарни проблеми имате. Човек когато иска нещо взима търси инфо, обажда се пита ходи на консулти, интересува се в продължение ако трябва и на месеци. И взима правилно решение, а това тук наистина е просто чешане, както казахте.
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #766  
Стар 8th May 2014, 08:03
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Я пак?
Отговори с цитат
  #767  
Стар 8th May 2014, 15:13
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Така е, но от вредното му влияние може да се спасиш напълно, като лятото се мажеш с най-висок слънцезащитен фактор. Слагаш шапка и дрехи, които да те покриват цялата-дълги ръкави и крачоли.
Мазенето - ок, ама с дрехите съм скарана.
Отговори с цитат
  #768  
Стар 8th May 2014, 15:43
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

В женските форуми винаги и интересно
Най-много обичам женско бой е кат този - http://www.weirdexistence.com/img/fu...ma-girls12.jpg

Темата за солариумите е много интересна и полезна !

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow Виж мнението
Ама какви са тези неща? Солариум- вреден? Да вреден е ако правиш фотоепилация, ако си се подлагал на разни премахвания на фиброми, бенки и от сорта. Но и там е до опред. време. По принцип Солариума е в пъти по безвреден от колкото Слънцето, което дава в пъти по големи поражения на кожата.
Това твърдение е невярно, несериозно е да се говори, че солариума е бил в пъти по безвреден от слънцето, като дори е обратното.
Не е случайно, че със солариума човек може да хване много по бързо тен. Спектъра на светлината е различен при солариумите и при слънцето.

При солариумите има много по голямо лъчение на UVA лъчите и много по малко на UVB, първите проникват в много по голяма дълбочина, което ги прави и по опасни, но пък и от тях най-вече зависи натрупването на пигмент и получаването на тен. Тенденцията в последните години е производителите да правят все по силни лампите на солариумите, за да може всичко да става много по бързо.

Солариумите състаряват кожата много по бързо от слънцето ! Сигурно не е случаен и факта, че солариумите са забранени по принцип за лица под 18 години, в някои държави това уредено и със закон !
Отговори с цитат
  #769  
Стар 8th May 2014, 21:40
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow Виж мнението
Чешайте се за разкош и после, като стигнете до проблеми си ги разисквайте тук от типа : АМА що ли?....тццц ама на теб кво точно ти стана?.....Аз ползвам тва и тва....а ти? а доктора кво ти каза...и ти кво?...... Егати ...верно проблем...айде мацка, мило или квито там реплики ползвате бързо оправяне, оздравяване, споко ,кураж и там подобни. Аз съм си добре ! Чешайте се вие, то читавите хора от тук отдавна се изнесоха. И да хич и няма да се Активирам. Живи и здрави да сте най - вече здрави и без проблеми че като ви чета бая елементарни проблеми имате. Човек когато иска нещо взима търси инфо, обажда се пита ходи на консулти, интересува се в продължение ако трябва и на месеци. И взима правилно решение, а това тук наистина е просто чешане, както казахте.
Сянката, или както там се изживяваш...хубаво си траеше в сянката си, ама що ти хрумна да излезнеш на светло не разбрахме...Като нещо/някой не ти харесва или допада има простичко решение - подмини, Без да се отбелязваш в темата, не че нещо, ама не е задължително да се постнеш непременно!Тоз съвет е ей така, просто за разкош!Като се "изнесоха читавите хора отдавна", ти що дириш тук, бе пиле???? при невежите и обикновенните хора....(като си отговориш на въпроса ще ти олекне, да знаеш!, стига да ти е по силите естествено.....)
С оглед сложното изложение на плитката ти мисъл да ти поясня (за да ти е по-лесно да го разбереш)- да тук, в този форум, хората си споделят, разказват, мислят на глас, търсят, питат, очакват, намират отговори на онова, което ги вълнува, терзае или радва. И - ДА, тук, се питаме и споделяме опит - добър или лош, без значение, по важна е каузата - правим го за ДА СИ ПОМОГНЕМ!! Нещо, което за теб е мнооооггоооо далечно, непонятно или неясно! И ако дълбоко в себе си не намираш нищо полезно, което можеш да дадеш на другите, то не се пъни, не Ти се получава изобщо!!Жалко, че не можеш да се впишеш в тези редове....и да бъдеш като всички останали, остани си просто в сянка! Бъди здрава!

Последно редактирано от de_ni_ : 8th May 2014 на 21:45
Отговори с цитат
  #770  
Стар 9th May 2014, 08:45
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
В женските форуми винаги и интересно
Най-много обичам женско бой ...
А, не, хич не обичам, щото ползата обикновено е никаква. Виж, ако има хубави гледки и всичко е с мярка ... веднага отивам.
Това с правописа ... и на мен не ми харесва. Пишеш, бързаш, да ама какво става - работата е свършена, но на две - на три. Може би си е до човек, до характер. То имаше една приказка: перфекционистът изтезава себе си, а максималистът - другите.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималимомичета450сс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:40.