IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th February 2006, 15:14
gabi gabi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 18
По подразбиране пърхот

Вчера мой приятел ме попита дали от пърхота може да му опада косата. Не можах да му дам компетентен отговор. По принцип винаги сам смятала пърхота за досаден недостатък,който не е толкова трудно да бъде отстранен с подходящи грижи. Но може ли да доведе чак до такива сериозни последици като опадване на косата?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th February 2006, 19:19
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Ами косата на твоя приятел няма да опада, защото до миналата година не се бях виждала без пърхут!Въпреки този недостатък косата ми е гъста и хубава, и аз много се гордея с нея.
Та, миналата година използвах Низорал, мога да ти кажа, че се чих с него точно 5 пъти.От тогаванямам една прашинка и не мисля, че ще се появи!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th February 2006, 20:50
Vlaho Vlaho не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 204
Изпратете съобщение чрез ICQ до Vlaho
По подразбиране

Съмнявам се да опада от пърхот, то половин свят трябваше да е без коса. А иначе на мен от "Низорал" ме сърбеше яко главата (може да съм попаднал на менте, не знам), май се бях обринал, след като го смених с друг шампоан сърбежа изчезна. Има доста шампоани против пърхот и не мисля че е проблем да се справиш с пърхота, дори и с козметичните такива, от сорта на "Head and Shouders".
__________________
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва.
ОВК проектиране
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th February 2006, 21:57
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gavr1
Ами косата на твоя приятел няма да опада, защото до миналата година не се бях виждала без пърхут!Въпреки този недостатък косата ми е гъста и хубава, и аз много се гордея с нея.
Та, миналата година използвах Низорал, мога да ти кажа, че се чих с него точно 5 пъти.От тогаванямам една прашинка и не мисля, че ще се появи!
И аз не мога да се оплача от косата си - много гъста и жизнена е, въпреки че от години я оставям много дълга... но винаги съм имала и пърхот. Низорал, както и много други шампоани имаха временен ефект след което - отново пърхот!
Най-доволна съм от един шампоан против пърхот на Tesco ама тук не се намира
Иначе определено няма да му опада косата на никого - поне не от пърхот!
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th February 2006, 17:57
milenva milenva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Varna
Мнения: 55
По подразбиране

На мен Низорал ми помогна, за сега не се е появил пак но знае ли човек. проблемът е, че пърхута се появява, когато си нервен, и тогава никакъв шампоан няма до помогне. А за оплешивяването- едва ли, но определено косата пада повече от нормално, ако имаш пърхут, а и изглейда доста зле
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th March 2006, 17:01
ivi ivi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до ivi
По подразбиране пърхот-Кетозал

Ако темата е още актуална - веществото, което се съдържа в Низорал - кетоконазол - е №1 на този етап в лечението на пърхота. Вярно, че е малко скъп, но пък вече има български еквивалент - Кетозал, на половин цена. Може да прочетете на адрес http://www.ketozal.com Освен това - за косопада: за активното вещество, съдържащо се в Низорал/Кетозал има клинични изследвания, че действа и като агент против косопад, така че не се притеснявайте. Ако искате информацията - ще я намеря, на английски е обаче, от специализиран медицински сайт.
Пърхотът е гъбичка, а кетоконазолът разрушава клетъчната й стена и по този начин я унищожава. С едно шише би трябвало да си решите проблема, освен това стига за дълго време, тъй като се слага съвсем малко - четете листовката. Кетозал/Низорал са лекарствен шампоан - козметичните не са с доказано действие (като Хед енд Шоулдърс) и затова не са регистрирани като лекарствени продукти. Рекламите им са без никакъв контрол и затова приказват големи лъжи. Рекламите на лекарствата се регулират и фармацевтичните производители не могат да си позволят да обещават чудеса и да говорят глупости. Хед енд Шоулдърс не лекува - в момента в който спрете - пак ще се появи пърхота и пак ще си го купите и така...за цял живот, а те това целят - нали трябва да си изкарат парите от рекламата...Ако някой има проблеми с употребата на Кетозал или Низорал, трябва да се обърне към дерматолог. Разбира се - много са факторите, които влияят на пърхота - нерви, хранене, хормони и т.н. - в сайта на кетозал има много информация, така че проблемът е комплексен, но едно е сигурно - пърхотът е заболяване и трябва да се лекува с лекарствен шампоан, не с козметика!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th March 2006, 21:56
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране Re: пърхот-Кетозал

Цитирай:
Първоначално написано от ivi
Ако темата е още актуална - веществото, което се съдържа в Низорал - кетоконазол - е №1 на този етап в лечението на пърхота. Вярно, че е малко скъп, но пък вече има български еквивалент - Кетозал, на половин цена.
Ами не мисля, че е скъп след като има наистина бърз и дълготраен ефект!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th March 2006, 13:19
gabi gabi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 18
По подразбиране

сайтът не се отваря!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th March 2006, 16:07
Vlaho Vlaho не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 204
Изпратете съобщение чрез ICQ до Vlaho
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivi
Може да прочетете на адрес www.ketozl.com.
Цитирай:
Първоначално написано от gabi
сайтът не се отваря!
Е няма и да се отвори, защото в адреса му има грешки. Така че пробвай с верният http://www.ketozal.com/
__________________
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва.
ОВК проектиране
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th March 2006, 19:02
gabi gabi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 18
По подразбиране

мерси,Vlaho
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: пърхот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:12.