IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 8th August 2006, 15:08
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Заслужава си ,но си има показания и противопоказания за такъв вид конструкции...Зависи дали даден човек отговаря..А там компромиси не се правят,защото първо става дума за много пари,второ е много прецизна работа...Всеки компромис води до провал в инплантологията..Разбираш ли... Иначе е чудесен вариант при липса на зъби...
Цените естествено варират в зависимост от това кой ще слага инплантите и какви са самите те...А и това,което ще се поставя отгоре също...Така че може да се стигне до мнооого високи цени..
Отговори с цитат
  #32  
Стар 8th August 2006, 15:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами да,като почнах да смятам ми се зави свят Иначе,човека отговаря на всички изисквания,вече се консултира с няколко имплантолога,само дето цената е наистина зловеща.
Мерси за отговора
П.п.Спирам да те тормозя за днес с въпроси
Отговори с цитат
  #33  
Стар 8th August 2006, 15:31
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

На мен са ми слагали пълна упойка, но те въобще не ме питаха де. То за това не трябва ли анестезиолог? Един зъболекар има ли знания да сложи пълна упойка? Това го питам от любопитство не искам да подценявам никой. Обаче май пълните упойки въобще не са за предпочитане от това, което съм чувала.
А иначе аз едно лято започнах да си правя зъбите и зъболекарката ми по едно време се престара. Към края на месеца никакви упойки не ме хващаха вече.
А това с лимоните ...... аз винаги си ги хапвам даже с кората без нищо. Много ги обичам, но явно ще трябва да ги разлюбвам.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 8th August 2006, 16:18
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране

Здравейте на всички!
Съжалявам ако въпросът ми е глупав,но някой може ли да ми обясни за колко време и по какъв начин се повлиява тризмус-а.Просто не издържам вече в това положение Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 8th August 2006, 16:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когато бях в това положение,устата ми се възстанови напълно за около седмица.Аз за сега имам съвсем малка разлика от вчера,но се надявам до края на седмицата да съм като нова
Отговори с цитат
  #36  
Стар 8th August 2006, 17:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
То за това не трябва ли анестезиолог? Един зъболекар има ли знания да сложи пълна упойка? Това го питам от любопитство не искам да подценявам никой. Обаче май пълните упойки въобще не са за предпочитане от това, което съм чувала.
.
Отнемането на съзнание извън медицинско заведение(болница) и в отсъствието на анестезиолог е абсолютно забранено!Аз иначе знам как става ,но първо не ми влиза в работата,второ и няма да смея да го направя...и трето няма да мога да го направя
Тия работи се правят в клиника или отделение,със сичките му изследвания и т.н.Не е шега работа ,въпреки това знам няколко колеги,които го правят в кабинети с анестезиолог,но те са доста смели според мене... да не ги наричам по друг начин..
Отговори с цитат
  #37  
Стар 8th August 2006, 17:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Анния
Здравейте на всички!
Съжалявам ако въпросът ми е глупав,но някой може ли да ми обясни за колко време и по какъв начин се повлиява тризмус-а.Просто не издържам вече в това положение Благодаря предварително!
Тризмусът се появява,когато възпалителният процес е обхванал някой(или някои) от мускулите ,които отварят устата..При наличие на гнойна колекция между мускула и костта налягането там е много вискоко поради възпалението и когато опиташ да отвориш уста то още повече се повишава и предизвиква болки..Освен това се появява и миозит,възпаление на самия мускул..
Когато се евакуира гнойта(чрез разрез и достъп до гнойната колекция) за няколко дни обинковенно се оправя почти напълно..
При тетанус също има трзмус,но той се дължи на схващане на дъвкателните мускули,по начина по който се схващат и вратните мускули и цялото тяло в единм момент...
При травми също може да се появи от нараняване на мускули,травматична контрактура се казва тогава..
Отговори с цитат
  #38  
Стар 8th August 2006, 18:21
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
То за това не трябва ли анестезиолог? Един зъболекар има ли знания да сложи пълна упойка? Това го питам от любопитство не искам да подценявам никой. Обаче май пълните упойки въобще не са за предпочитане от това, което съм чувала.
.
Отнемането на съзнание извън медицинско заведение(болница) и в отсъствието на анестезиолог е абсолютно забранено!Аз иначе знам как става ,но първо не ми влиза в работата,второ и няма да смея да го направя...и трето няма да мога да го направя
Тия работи се правят в клиника или отделение,със сичките му изследвания и т.н.Не е шега работа ,въпреки това знам няколко колеги,които го правят в кабинети с анестезиолог,но те са доста смели според мене... да не ги наричам по друг начин..
Е то при мен си беше клиника направо. Те американците така ги е страх от порязване, а това да ти извадят няколко зъба сигурно са предположили как ще ритам и ще крещя. А може да си е стандартна процедура. Аз като знам как се лигавя при зъболекар, те хората не могат да ми насмогнат само да сменят тампоните в устата ми. А иначе тук ти слагат помпичката и нямаш грижи.
А за анестезиолога знам, защото когато са ме оперирали в българия чакахме да дойде от друга операция за да ми сложи инжекцията.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 8th August 2006, 19:21
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране

Благодаря ти Yavor,за бързият и изчерпателен отговор.С най-добри чувства:Анниа
Отговори с цитат
  #40  
Стар 9th August 2006, 16:08
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когато бя

Apokliptika,искам да те попитам когато си в това състояние сутрин като се събудиш имаш ли чувството,че положението с отварянето на устата е станало още по-зле?Също и дали знаеш дали е добре да си правиш опити да си отваряш устата-вид раздвижване,или е по-добре да не травмираш ставичката допълнително?Ако занаеш,де!Благодаря
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:50.