IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 1st September 2015, 10:40
merrelin merrelin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2015
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Някаква_Такава Виж мнението
Ох ,как ме е яд.Писах,писах накрая ми се рестартира компютъра
Обаче ,какво да правя Uspeh ,обещах ти да не пиша безкрайно много постове -ще творя наново.
Та има една лаборатория Анаста,която се занимава с диагностирането на стафилококи и нищо друго -тя се намира до БАН .
Изледването става чрез взимане на венозна кръв и струва 8 лв.
След като излязат резултатите (на следващия ден )лекарката д-р Петрова ти разяснява възможностите ,антибиотик(отива се при друг лекар да предпише подходящ),хомеопатия (пак се отива при съответен специалист) или последния вариант ваксина Анаста .
Първите дози на ваксината се бият два пъти в седмицата по схема,подмускулно ,постепенно по-нарядко ,докато се стигне до реимунизация с по една на месец.
Ако имаш проблеми с носа(като чести настинки ,синузит ,предписват и капки за нос.Действието на ваксината започва веднага след първата-наболяват те местата ,които са заразени (примерно при мен яйчниците),при моята позната бъбреците и гърлото.
Лечението не е скъпо на мен ми излезе към 50-60 лв ,като се има предвид ,че антибиотика ,който пих (забравих как се казваше)ми струваше 40 лв ,а не помогна .
Преди години ме излекуваха в Анаста, но изглежда са затворили клиниката или са я преместили. Някой може ли да ми каже нещо по въпроса? ВАЖНО Е! Моля ви помогнете ми да открия д-р Петрова.
Отговори с цитат
  #92  
Стар 14th July 2016, 10:07
Irina26 Irina26 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Привет! Този адрес намерих за лаб. Анаста. Дали е това нов адрес или стар?

Свободен прием всеки ден от 8 до 16 часа. Почивен ден събота и неделя. Лабораторията се намира до издателство БАН на спирка /Студентски общежития/, след х. /Плиска/ - тролейбуси № 4, 5, 8, 11 и автобуси № 84, 280. /Анаста ООД/ е специализирана диагностична лаборатория за имунологични изследвания при болни със стафилококова инфекция. Извършва се определяне нивото на антитела в кръвта. Произвежда ваксината /Анаста/ - нативен стафилококов токсоид за лечение и профилактика на стафилококови инфекции.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 30th November 2018, 00:52
ifch0o1 ifch0o1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2018
Мнения: 1
По подразбиране Не съм лекар, но имам добре развито мислене.

Здрасти. Имам този проблем от години. Не съм се интересувал силно как да го махна защото понякога се маха, понякога пак се появява за месеци.

Програмист съм и съм развил добре абстрактното си и логическо мислене.

1-во лекарите не знаят всичко... Доста често излиза нова информация за хиляди болести. НЕВЪЗМОЖНО е лекър със семейство, хиляди отговорности и стотици клиенти("пациенти") да се запознава с новата информация и да помни всичко на изуст!!! (Както и при програмистите - знаете колко често се менят технологиите)

2-ро дори без да съм запознат на дълбоко -- погледнах за кфо стаа дума. Има различни видове инфекции с различни видове организми (а всеки отделен организъм е уникален).

Причини за проява на абцеси от различни инфекций на кожата:
  • продължителна кортикостероидна терапия
  • диабет
  • рак
  • СПИН
  • левкемия
  • тежки изгаряния
  • алкохолизъм и злоупотреба с наркотици.

СЕГА ПРИ МЕН:
Абцесите са си набелязали 2-3 места по лицето и 1 по тялото кадеот най често да се развиват. Понякога кожата се пропуква сама и могат да бъдат частично премахнати.

Когато се хвана да правя някаква тежка физическа работа - те се махат сами! Когато се върна да програмирам - застоявам и се появяват рано или късно пак! Но винаги когато системно се натоварвам физически (дали ще фърлям човали или ще тренирам системно няма значение) - Те се намалят и се махат доста ускорено!

ОТ МОЯ ОПИТ С ПРОБЛЕМА И ПО-МОЯ ЛИЧНА ПРЕЦЕНКА:
Абцесите са сбирщина боклуци които организма ИСКА да изхвърло НО НЕМОЖЕ!
Забелязал съм, че когато извършвам ежедневно тежка физическа дейност (примерно по 4-8 часа на ден) - абцеса се премахва от самосебеси - И ТО С ДОСТА УСКОРЕНО!
  • Тоест - Физическата дейност (ако ще спорт да е):
  • Усилва имунната система
  • Раздвижва кръвните телца И ОБМЕНА НА ВЕЩЕСТВА в организма.
  • Порите на кожата се отварят за да изпускат пот!
  • Дори самото тяло може да се променя според нуждите МУ! (земете за пример развитието на мускулите)
  • Демек - когато извършвате физическа дейност тялото ви РАБОТИ и ако реши ще препука абцеса да го изхвърлите ръчно, ако реши ще го изхвърли без ваша намеса по негов си начин ОРГАНИЗМА СИ ЗНАЕ КАДЕ ДА ГО ПРАТИ.

АКО ЗАСТОЯВАТЕ И НЕ ИЗВЪРШВАТЕ ФИЗИЧЕСКА ДЕЙНОСТ:
  • Кръвта ви се движи доста по-бавно - развитието на организма почти спира (както и обмена на вещества)
  • Как организма да направи нещо по въпроса с абцеса когато си почива и нищо динамично не се случва.
  • Представете си да отидете на работа, но да се движите и да мислите 70% по-бавно от обикновенно... За колко дни ще свършите работата която е за една седмица ? 2-3 месеца?

ПС.
Злоупотребата с алкохол ги развива още повече винаги!

При наркотиците е малко по сложно.

-Забелязал съм че тревата (която някой хора слагат в графата с наркотици) увеличава леко развитието им - винаги, усеща се на следващия ден! но и изтънява в повечето случай кожата на "върха" или там където е най истънена на абцеса.

-При синтетичните наркотици от типа на мет/амфетамин и подобни който ускоряват пулса и кръвното налягане:
При първа фаза (докато наркотика действа) Абцеса спада поради работещото тяло. ПОТИШ СЕ, КРАВТА ДВИЖИ ТИ ДВИЖИШ - АБЦЕСА СПАДА.
Когато наркотика спре да действа се получава обратен ефект -- тялото ти отпада повече от обикновенно, кръвта спира, ти спираш - абцеса се развива.

От тва сичко разбрах, че трябва да ти работи тялото за да се бори с бактерийте и също така и да премахва боклуците (ДЕМЕК ДА РАБОТИ СИСТЕМАТА на програмистичен език). Спре ли да работи тялото почват да работят бактериите.
ТЪПЧЕТЕ СА С ХАПЧЕТА ОЩЕ...

ПС2 - Цигарите затръдняват кръвообращението - мислете колко много причини са и как са навързани!!! НЕ Е ПРОСТО ВЗЕМИ ТОЯ АНТИБИОТИК - цяла система е тялото - и то сложна. Всичко има значение за нещо!

Абцеса е боклук - В една фирма КОЙ ИЗХВЪРЛЯ БОКЛУКА И КОГА? Това е с най малък приоритет - ако пазите тялото си и му давате причина да работи - когато НАМЕРИ ВРЕМЕ ще изхвърли боклука! Но това ще му е с нисък приоритет.

Последно редактирано от ifch0o1 : 30th November 2018 на 01:18
Отговори с цитат
  #94  
Стар 17th January 2023, 00:36
Veronikae Veronikae не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2023
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте може ли някой да сподели дали е се е излекувал
Отговори с цитат
  #95  
Стар 27th January 2023, 09:28
pepsisvt pepsisvt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2023
Мнения: 3
По подразбиране

Така като гледам, никакви положителни отговори за излекуването...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стафилококоваинфекция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:27.