IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th October 2009, 22:41
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Само така
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th October 2009, 06:51
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

миналия месец обикалях две седмици с кола Италия, Франция и Испания, хареса ми само в Италия, имаше някаква странна атмосфера там, която не я почувствах другаде. не знам и аз как да го обясня. много спокойно, наистина тихо, чисто, хората приветливи...никога не съм искала да живея в чужбина, но ако ми се наложи да избирам, мисля че бих живяла само и единствено там.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22nd October 2009, 12:30
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

Така е в северна Италия. Ако слезнеш към юга шумът значително се увеличава. Мръсотията също. Гангстери много. Предимно албански. Стрелят се като в България. Иcтинска атмосфера.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th November 2009, 10:38
gelsomino gelsomino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране gelsomino

Вярно е.Аз имам много приятели италиянци и познавам начина на живот.Италия е красива но за туризъм.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd January 2010, 13:49
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Била съм на гости в Италия, в Неапол за 10 дни. За това време всичко ми беше като в приказка, толкова различно от България. Но до колкото разбрах италианците не са хора на които да се доверяваш много, много. Много набожни са, чак до фанатизъм, но в същото време са големи лъжци . Или например през деня вратите и прозорците са отворени, никой не заключва, но пък през нощта задължително се затварят капаците на прозорците, на абсолютно всеки прозорец в Неапол имаше такива, боядисани в различни цветове, и е много сладко и интересно. Не си спомням много, мисля че веднъж в седмицата имаше нещо като пазар на най-различни неща, от дрехи и обувки та чак до картини и сувенири. Имат много евтини магазини. Както Анито е писала наистина момичетата са малко на обратно , а и независимо от габаритите им винаги са облечени с много тесни и "модерни" дрехи и много накичени . А за кухнята им, няма какво да си говорим, обожавам италианската кухня. В Италия за първи път ядох лазаня и страшно много ми хареса. Тяхната пица, макар и състояща се само от домати и моцарела с босилек, беше най-вкусната пица на света. Изобщо цялостната атмосфера е много приятна, на мен много ми хареса в Италия, много се изкефих, че само от един ден на плажа хванах страхотен тен. Общо взето Италия е идеално място за почивка, но за живеене.... не знам
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th February 2010, 19:22
Илея Илея не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 3
По подразбиране

А как стоят нещата да се пенсионираш, да си купиш малка къщичка около Флоренция - на село и да си гледаш старините? Какъв ли трябва да е пенсионния фонд?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st March 2013, 19:42
emiiv emiiv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 1
Smile Italiq

Здравейте.
Скоро заминавам за Италия и искам да попитам къкъв е начинът на живот там за колко време бих могла да си намеря работа и в кой град е най-подходящо да се установя?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28th March 2013, 15:16
pacoti pacoti не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Ако питате мен ако нямате познати всичко е въпрос на късмет! Отделен е въпроса как е сте с езика!
_________
Входни Врати Блиндирани Врати Vrati Метални Решетки Цени
Отговори с цитат
  #19  
Стар 3rd July 2013, 01:19
Антон Антон не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 1
Lightbulb Антонио

Тук съм от 2001 и след толкова години ми се иска да отида в друг град на Италия или друга страна. Може би, ако живея в голям град бих бил по-доволен. Иначе аз живея в Лаго Маджйоре и определено, за кратък туризъм или лятна вила е много добре. Не казвам, че да живееш е зле, но имайки предвид разположението на градовете. До голяма степен това е преблем също, понеже са много и на различно разтояние едно от друго. Това е курортна зона и има места където има малки магазини и куп ристоранти, при което за да си купиш нещо определено ти трябва големият супермаркет извън града. Ако живееш в по-голям град няма такъв проблем разбирасе. Колкото до хората, на юг са с по-български манталитет, защото там все още не може дасе утвърди реда и законодателството както на север. Земеделието е най-разпространено там също така и разликата в храната е огромна. На юг се яде натурално, а на север храната е доста суха, пластмасова или просто консервантна. Не казвам, че не може да се яде добре, но в големите градове поне съществува главно пазаруването от големите супермаркети, които както знаете продават сумати дългосрочни стоки. Аз работя от 5 години като сервитьор и не съм доволен от обстоятелствата тук, поради работното ми време. Иначе мястото е с обилна зеленина и голямо езеро. В близост до Милано и Торино, мога да кажа, че е добре. А колкото до нашите събратя, не са много, но са качествени. И въпреки това сега съм решил да сменя работа след време, но най-вероятно този процес на развитие ще изисква постепенна промяна, а не спонтанна. Тъй като условият за работа в Италия не са розови, конвенционалната работа започва да ми писва и виждам мащаб на развитие в неконвенционалната работа. Някой по-горе спомени, за т.н. продажби по домовете. Мога да кажа, че този сектор напредва с пълна сила през последните 5 години и след кратко проучване се оказа, че Италия е на 2ро място в Европа след Германия. Ако проверите добре в Нета ще видите глобалната насока на доста компании, бизнесмени и наемни работници. Условията са далеч по-привлекателни и самата идея, че печалбата ти зависи от вложените усилия е прекасен мотив, като за начало. Най-важното е мотивацията и дисциплината да са на стабилно ниво, след което намирайки правилната фирма, човек си намира неговото място.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 6th July 2013, 11:57
Dessie Dimitrova Dessie Dimitrova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 1
По подразбиране Моля за съвет

Здравейте, имам нужда от вашето съдействие със съвет
Пише ви майка от БГ, с малко повече въпросителни от стандартното тук Дъщеря ми е на 17, и ще кандидатства след 1 година в някой от държавните университети в Милано, Торино и Болоня (още сме в дезориентация с училището). Тя знае и учи допълнително италиански, аз съм доста по босичка в езика. Смятам да тръгна за Италия до наколко месеца, тоест една година преди нея, за да се справя с езика и опитам да стъпя на крака преди тя да дойде до година.
Насочете ме как да намеря нормална работа- разбира се нормална-слугинска;педагог съм и не съм мързелива(докато науча езика, тъй като иначе квалфикацията ми за Бг е висока, но за Италия без език не става дори да се пробвам, зная ); Тоест работа, където наистина да работя за парите си, без услужнения(на много неща се начетох в нет-а за ненормални ситуаций). Изчетох всички агенций от БГ за работа, всички частни оферти, но за италианските сайтове за работа не разбирам толкова езика. Тези тук от БГ са изкл. несериозна ситуация, безхаберна и много рискована. Разчитам на вашите съвети, моля ви за помощ!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакИталия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:13.