IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 30th January 2008, 19:29
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Много е важно да не си почиваш между упражненията специално за корема.Дори и самата тренировката да е кратка(ако не смогваш),наблегни на това да е интензивна и непрекъсната.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st January 2008, 14:05
angie85 angie85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Berlin
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез MSN до angie85
По подразбиране

И аз реших да споделя моята програма и да помоля същевременно за съвет...
Ходя на фитнес вече от година и половина много интензивно: 5 пъти седмично с много малки изключения, които съм си наваксвала. В началото бях бая отпусната. Сега вече мога да кажа, че съм доста по-доволна от себе си, но имам голям проблем с бедрата.
Тренировките ми са:
веднъж в седмицата само уреди и коремни преси
останалите 4 : 20 мин коремни преси, лицеви опори и малко разтягане, след това 1 час вело и от скоро проработи пътеката и започнах да бягам по 20 мин
Моят проблем е , че ръцете ми и коремът са добре оформени, нямам стърчащи паласки и тн. имам тънки китки и глезени, прасците ми са също слаби, но за моето телосложение имам дебели бедра, които въобще не харесвам. Явно такава ми е структурата, но е много смешно това .
За да не говоря напразно ще си кажа и мерките:
62 талия, 90 ханш, 52 см обиколка на бедрото , 164 височина и 52 кг
Може ли някой със сходен проблем да ми даде съвет?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st January 2008, 14:37
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

остави колелото, и започни да бягаш на пътеката 45 мин, и прави упражнения за краката/като наблягаш на такива за бедрата, а не да речем прасеца/ 2 пъти седмично
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st January 2008, 14:57
angie85 angie85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Berlin
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез MSN до angie85
По подразбиране

Засега бягам толкова малко, защото ме заболяха лявото коляно и глезените. Иначе ще пробвам с бягането пак, преди бях започнала и бягах 3 месеца, но нямаше ефект и се отказах . А как е 6 км/ч като темпо? 45 минути е абсолютният максимум, който съм постигала при тичане, иначе ми става ужасно лошо и имам чувството, че ще припадна.
Мерси за бързия отговор, още от днес ще се опитам да последвам съветите ти .
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st January 2008, 15:06
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

45 мин средно темпо, изчисли си в какъв пулс влизаш в зона на горене на мазнинките
общата формула е 220- годините ти и приемаш едно средно ниво от 65% , но е все пак индивидуално, експериментирай и сама ще стигнеш до истината за твоята структура
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st January 2008, 15:23
angie85 angie85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Berlin
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез MSN до angie85
По подразбиране

Мерси за съвета, надявам се до лятото да имам напредък, а дори и малък да е пак ще се радвам . само да имам стимул да не спирам с тичането, че на моменти е много скучно.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st January 2008, 17:56
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

прави тогава интервално, 15-20 мин.
между другото запозната ли си, че мускулите "помнят" и еднотипното трениране те вкарва в застой, а и за бедрата, ще ти трябва доста стриктен режим на хранене
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st January 2008, 18:47
angie85 angie85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Berlin
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез MSN до angie85
По подразбиране

Цитирай:
Nelina_02

между другото запозната ли си, че мускулите "помнят" и еднотипното трениране те вкарва в застой
Това ми е известно, да, когато започнах с тренировките, моят съквартирант ми беше направил програма, която трябваше да следвам 3 месеца и да сменя след това. Той се е занимавал 8 год. с фитнес и аз му имах доверие. След това ме посъветва да започна с кардио предимно.

Цитирай:
а и за бедрата, ще ти трябва доста стриктен режим на хранене
Ей това ми е най-трудното. Не бих издържала на стриктен НВД режим. Никога не съм се тъпчела с боклуци, не готвя полуфабрикати, готвя си месце и зеленчуци в последно време за вечеря. Но понякога залитам с изкушения като картофени кюфтета например и палачинки за закуска .
Поне се гордея, че наистина успях да бягам днес 45 мин . Не било чак толкова трудно. Само пулса ми беше мн висок -160 някъде. А може и уредът да не измерва правилно, не знам.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31st January 2008, 19:05
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

супер, имаш основа, не си начинаеща,тогава разнообразявай кардиото, на 4,5 дена, и комбинирай с тежести, все пак храната остава най-важна, формулата на успеха я знаеш: 80%храна,10%- гени, 10%- спорт.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31st January 2008, 19:06
carry carry не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 91
По подразбиране

Аз тренирам 3-4 пъти седмично.в началото започвам с кардио-колело,пътека и след това упражнения за крака,променям с ръце или корем.Но имам нужда от разнообразие в упражненията,защото понякога ми омръзват
__________________
If You judge people,you have no time to love them."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упражнения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:29.