IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd June 2009, 17:20
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране Менструация след бременност

От няколко месеца ме мъчи едно нещо- никога съм нямала редовен цикъл, първите години изчаквах да се регулира, но след това загубих надежда и тръгнах по гинеколози- уж няма някакви нарушения, но налице е нередовността.
Вече повече от 2г. (без да смятам почивките по времето им) пия противозачатъчни- вследствие на нередовния цикъл имах малки кисти, но гинеколожката ми каза, че от хапчетата са се изчистили.
Наскоро път реших да отида при друг ,по-добър от нея гинеколог, та той надълго ми обясни, че след време от тях ще ми се образуват кисти- разказа ми доста стряскащи истории.
Накрая ми каза: "В този случай, и на този етап, една бременност би сложила в ред нещата...".
Все още ми е рано, а и аз ще пия хапчетата почти до края на тази година, но все повече взимам да се замислям дали да предприема тази крачка в по-скорошен план. Разбира се, има сума ти неща да се случат, за да имам възможност да я осъществя.
Има и други фактори, които ме карат да се активизирам по-скоро- майка ми е имала същите проблеми като мен на моята възраст и е решила да си има бебче на 24-25 години, но заради дългото хормонално лечение не е успяла и са чакали 7 години с баща ми- през това време се е подложила на лечение, което пък след години и се отрази много зле здравословно...След мен веднъж е правила спонтанен аборт...
Та мисълта ми беше нормализираха ли се в хормонален план при вас нещата след бременността?
Готова съм в близките години да направя тази важна крачка, но поне да съм сигурна, че ще си имам някой ден бебче!
Защото, ако не го направя, говорихме с док, че трябва да почвам лечение с едни други лекарства, от което после може да се наложи отново лечение, за да мога да забременея...
А и все пак едва ли ще успея веднага да хвана след толкова приемане на противозачатъчни, та по-добре от по-рано да се почнат опитите.
Ох, не зная- все си казвам, че е рано да го мисля, но като нищо ще се изтъркулят още няколко месеца, после ще опитам без лекарства (но ме съмнява да ми дойде изобщо...) и ще трябва да започна да го обмислям и това...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd June 2009, 18:16
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Ледено, извинявай, че се отзовавам първа, без да съм раждала, но понеже имаш сходните на мен симптоми, реших да споделя моя опит. Та и аз пия противозачатъчни, поради това реших да търся различни мнения и съответно лекари, се оказа, че май никой не може да ми даде свестен отговор (а поради близки медици, ме ''засилват'' уж при професионалисти).
Според едни, след като съм родила, щяло да се оправи и цикъла ми, и всичко, нямало проблем и да започна бебеправене след като съм си завършила опаковката, щяло да бъде лесно. Едни ми виждаха кисти и ми праснаха и поликистоза (при условие, че нямам нито един външен белег за това), та щяла съм да забременея много трудно. После други две опровергаха и се смяха, че предната объркала киста с фоликул. Но моя приятелка, която роди мин година и имаше нередовен, каза, че не забелязва да й се е оправил. Та, понеже и майка ми, и баба са имала същите оплаквания, а са си родили нормално, реших да спра да им пълня касите с пари и да си правя само рутинни изследвания.
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd June 2009, 18:18
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Веднага след като спрях хапчетата забременях-не се притеснявай за това. Имах кисти и преди и след бременността -явно организма ми ги образува по някяква причина-която не е ясна-и хапчетата са временно решение.Не се настройвай за проблем-аз забременях и износих здраво детенце с 2 поликистозни яйчника .
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd June 2009, 18:22
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Gia, ти на колко години си и откога пиеш хапчета?
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd June 2009, 19:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ледено, след противозачатъчни точно се забременява по- лесно, а другото е Божа работа. При някои се оправя цикъла, при други не.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd June 2009, 20:57
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ледено, след противозачатъчни точно се забременява по- лесно, а другото е Божа работа. При някои се оправя цикъла, при други не.
лелел аз пък съм си мислила обратното добре че прочетох (
Апо,тханкс
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th June 2009, 11:58
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

аз съм с обърната матка и поликистоза ми намериха и 2-те неща предразполагаха трудно забременяване.Уж. за да ми се нормализира цикъла трябваше да пия противозачатъчни които нямаше да ми оправят поликистозата но щели да нормализират цикъла.реших че е излишно да се тъпча с лекарства при положение че няма да премахнат причината за закъсненията и се отказах.в момента съм бременна надявам се всичко да мине добре но факт е че всичко стана без проблем.моя съвет е да идеш и на друг специалист и същевременно си помисли дали пък не спазваш някакви диети или пък да си с поднормено тегло което също може да е причина за нередовния цикъл.
Успех, но не бързай с лекарствата!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th June 2009, 12:20
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Амии,и аз съм с обърната матка и съм забременявала 3 пъти без проблем.Така че всичко е индивидуално наистина.

Освен това,женските ми хормони са в пъти под нормата и докторката се учуди как въобще съм заченала
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th June 2009, 12:57
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мисли за забременяване чак когато си готова психически, социално и т.н... недей да правиш опити само, з'то си мислиш, че може да имаш проблем. Редовността на МЦ изобщо не е показател. Не си измъчвай главицата с подобни мисли
Аз много време си мислех, че ми е рано за деца, имах други приоритети. Когато станах на 29 изведнъж много силно поисках вече да имам - женска природа :P Бременните ми се струваха най-красивите жени на света. За второто чакам пак да ме сполети такова желание, но нещо още го няма
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th June 2009, 13:23
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

И мен са ме плашили с това, че няма да мога да забременея ако не си регулирам цикъла с хапчета. Два пъти се подчинявах, но никога повече. Имам удължен цикъл - на 35-40 дни ми идва, но си ми идва редовно. Преди имах кисти, изчистих ги с хапчета, но цикъла ми не се оправи. Хормонални проблеми също имах, уж се бях оправила... възможно е пак да са се появили, но нямам никакво намерение да се лекувам.

Една приятелка й идваше на 3 месеца веднъж, забременя, роди и пак й идва на толкова време.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Менструацияследбременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.