IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st June 2006, 21:15
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране Разширени вени

Имам нещо като разширени вени, или по точно набъбнали, които ту се подават, ту потъват обратно, но само на единия крак в една зона колкото дланта ми. Това е от 2 години, без съществена промяна все така са си. Ходих на личната лекарка и гаднярския й съвет беше всеки ден да топя краката си в морето по 10 минути
Пробвах с Лиотон гел например, обаче майка ми , която го беше ползвала, каза че са го развалили, не е чудно, защото се продава по-евтин от преди.
Кажете някакъв съвет, ако знаете, моля
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd June 2006, 18:26
mim@ mim@ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 28
По подразбиране Re: Разширени вени

Цитирай:
Първоначално написано от tsvety
Имам нещо като разширени вени, или по точно набъбнали, които ту се подават, ту потъват обратно, но само на единия крак в една зона колкото дланта ми. Това е от 2 години, без съществена промяна все така са си. Ходих на личната лекарка и гаднярския й съвет беше всеки ден да топя краката си в морето по 10 минути
Пробвах с Лиотон гел например, обаче майка ми , която го беше ползвала, каза че са го развалили, не е чудно, защото се продава по-евтин от преди.
Кажете някакъв съвет, ако знаете, моля
Аз също имам проблем с оток на краката и разширени вени,болки и т.н.Препоръчаха ми горещо и на мен Lioton 1000Gel , но честно казано 5 дни го ползвам,като през това време има дни в които не си натоварвам краката изоб6то и пак никакъв ефект!А все си мисля, че поне болката трябва да ми облекчи! Но ще изчакам о6те 2-3 дни и ако все още няма никакъв ефект,ще пробвам с Reparil Gel N - и това е препоръчано от хора,които са го ползвали!Да видим!6те пиша за резултати! Още нещо-топи си краката всеки ден в судена вода и после ги мажи с каквото ще ги мажеш!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd June 2006, 10:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Дами,какви са ви професиите и на колко години сте??Пушите ли,достатъчно ли се движите?Също така приемате ли някакви лекарства??
Крайното лечение на проблема,наречен варици или ражширени вени е оперативно.Правят се два малки разреза-единият е където е проблемната вена ,а другият почти в слабинната гънка.След това вената или се изтегя и се отстранява или просто се скъсява ,като се махаизлишната и част,която е неприятно нагъната и криволичеща..Проблемът изисква сериозно внимание ,защото именно от разширени вени тръгват тромби и става неприятно> Най-добре е консултация със съдов хирург..
По принцип даже обезкосмяването с кола маска не е полезно при наличие на такива проблеми
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd June 2006, 22:27
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Аз съм на 28,
не пуша,
кафе пия по литър нес на ден,чай също толкова,
29 кила наднормено съм, ама имам и много мускули, защото от спорт никога не съм свалила и килограм,
само като легна да умирам пия хапче аналгин или аспирин или фервекс, което има,
всеки ден ходя пеша по работа около час, час и половина,
само на единия крак са ми подути вените, не ме болят, ама и на майка ми не я болят, макар, че личната смята, че трябва да я болят.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th June 2006, 07:40
mim@ mim@ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 28
По подразбиране

Аз съм на 22год но работата ми изисква да стоя права по цял ден и да ходя,така че не съм без физическо натоварване с сигурност!Не пия и не пуша,пия поне по 2л вода на ден + др течности-сокчета,чай... не мисля,че моите разширени вени са чак до такава степен зле,че да има нужда от намеса на хирург!Мисля да се справа и сама с тези мазила
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th June 2006, 10:16
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Не помагат
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th June 2006, 20:32
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tsvety
Аз съм на 28,
не пуша,
кафе пия по литър нес на ден,чай също толкова,
29 кила наднормено съм, ама имам и много мускули, защото от спорт никога не съм свалила и килограм,
само като легна да умирам пия хапче аналгин или аспирин или фервекс, което има,
всеки ден ходя пеша по работа около час, час и половина,
само на единия крак са ми подути вените, не ме болят, ама и на майка ми не я болят, макар, че личната смята, че трябва да я болят.
Много са 29 килограма.Трябва да смъкнеш поне 15-20!Кръвното как ти е?Ако свалиш ще се подобри състоянието ти на 100%!!Има ли зачервяване ,освен подуване??Не омаловажавай положението ,а отиси на лекар.Една консултация няма да е излишна,само ще ти помогне и насочи/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th June 2006, 20:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mim@
Аз съм на 22год но работата ми изисква да стоя права по цял ден и да ходя,така че не съм без физическо натоварване с сигурност!Не пия и не пуша,пия поне по 2л вода на ден + др течности-сокчета,чай... не мисля,че моите разширени вени са чак до такава степен зле,че да има нужда от намеса на хирург!Мисля да се справа и сама с тези мазила
Стоенето прав спомага за прогресията на разширените вени!То е статично положение ,водещо до застой на кръвотока в долните крайници и увеличаване на венозното налягане,което води до разширение на стените на вените (хемороидите при шофъорите представляват същото,но при тях най ниската относително точка е именно анусът и затова там се разширяват венозните съдове) Те не са като яартериите и стените им не издържат такова налягане..Препоръчвам спорт или поне масажи(нещо приятно,стига да има кой да го върши )Също така някой препарат,укрепващ съдовите стени..Рутаскорбин се сещам например
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th June 2006, 22:28
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Много са 29 килограма.Трябва да смъкнеш поне 15-20!Кръвното как ти е?Ако свалиш ще се подобри състоянието ти на 100%!!Има ли зачервяване ,освен подуване??Не омаловажавай положението ,а отиси на лекар.Една консултация няма да е излишна,само ще ти помогне и насочи/
Аз съм с кръвно 60/80 при всичките тези кафета и чайчета
В момента съм се заела да отслабвам
Зачервено никога не е имало, да чукам на дърво
Най отгоре пише, какъв съвет получих.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th June 2006, 22:30
mim@ mim@ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Стоенето прав спомага за прогресията на разширените вени!То е статично положение ,водещо до застой на кръвотока в долните крайници и увеличаване на венозното налягане,което води до разширение на стените на вените (хемороидите при шофъорите представляват същото,но при тях най ниската относително точка е именно анусът и затова там се разширяват венозните съдове) Те не са като яартериите и стените им не издържат такова налягане..Препоръчвам спорт или поне масажи(нещо приятно,стига да има кой да го върши )Също така някой препарат,укрепващ съдовите стени..Рутаскорбин се сещам например
Благодаря ти мнг за съвета! Искаш да кажеш.че нищо друго не може да ми помогне,поне да облекчи болката и оттока! И какви масажи имаш предвид-моля те,бъди по-конкретен!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разширенивени
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:11.