IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 29th January 2011, 12:03
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Армандо,аз не визирах немския,а като цяло чуждия език за колко време се усвоява.Предполагам си зависи от човека и начина на възприемане.

В Австрия поназнайват английски,лично за нас не беше проблем да комуникираме.
по-скоро зависи от самия език и какви близки до него си учила, ясно е че китайския е сложна работа

бтв унгарския е доста сложен също, той не прилича на никой от европейските езици

аз за около година научих френски достатъчно, че да мога да си пиша писма по работа, е така както си седя в софя
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29th January 2011, 13:02
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз вече говоря свободно финландски и шведски и съм много горда със себе си!
Финландския го научих за 3 години, а шведския за по-малко от половин година. Финландския е много труден, от една група е с унгарски и естонски. За шведския имах основа немски от 6 месеца в Германия, където карах курс по немски и така и не го научих но поне ми послужи за добра основа за шведски защото граматиката е подобна.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 29th January 2011, 16:15
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не говорех нито дума немски като дойдох тук - за четири месеца, през които изкарах 3 нива на курса по немски го научих.
С мъжът ми си говоремхме на английски, докато не бях напълно уверена, че говоря без грешки
Отговори с цитат
  #44  
Стар 29th January 2011, 18:36
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

4 месеца ми се струва твърде кратък период да научиш чужд език особено ако нямаш елементарни познания по него.Пък и немския с тия падежи- трудна работа.

Явно ти си изключение и се се справила бързо.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29th January 2011, 18:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз бях всеки ден в университета и следобед пишех домашни като замаяна.
В процесът на ученето се оказа, че знам граматични правила, които моят мъж отдавна е забравил. Така че той не ми беше голяма помощ при пишенето на домашните.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29th January 2011, 18:57
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Явно интензивно си го учила ,пък и мъжът ти е австриец-друго си е вечер да си говориш с човек чийто роден език е немския
Отговори с цитат
  #47  
Стар 29th January 2011, 19:01
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

вярно е, че като те залива езикът отвсякъде, по-лесно се учи ( но на мен немският ми е четвърти чужд език и това също оказва значение)
Отговори с цитат
  #48  
Стар 30th January 2011, 12:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Немския всъщност далеч не е толкова труден, всъщност е много систематизиран език, за всичко си има правило и само на пръв поглед изглежда страшно
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30th January 2011, 12:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

в сравнения със френския - да
А падежите са елементарни, в сравнение с падежите в руския език
...... и въпреки това има хора, които живеят от години тук и все още не могат да говорят правилно
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30th January 2011, 13:49
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Финландския също е систематизиран, почти няма изключения. Има 16 падежа, а в речниците се среща само основната форма, която няма нищо общо с падежните и основната форма не се използва почти. Разликата от другите езици е, че ако е нормално един език да има около 1000 правила, финландския има около 10 000. Колкото и да е систематизирано, смятам че с толкова много правила е все едно без правила. Аз имах усет към звученето, а и постоянно попивах като слушах. Граматиката още ми куца, но изрази запомням много лесно. А мъжа ми не говори шведски, който е втория официален тук. Даже мрази шведски. Мен ме кефи, учих го с желание и понеже е лесен, бързо го усвоих.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Езиковатабариера
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:54.