IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th January 2008, 11:12
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Ох хораааа, проблема на белия хляб е не че се дебелее от него, а че няма почти нищо полезно в него.

Той се прави от зрънца, на които са му махнати люспичките. А в люспичките всъщност са важните съставки на пшеницата.

Освен това, за да се "избели", брашното се обработва с разни гадории, та за туй всички бият тъпан да се яде черен хляб. Минал е по-малко индустриална преработка (уж) и е по-полезен

Ако се напънеш да изядеш един пакет бонус с пет варени яйца, три пържоли и сирене и кашкавал, пак ще приемеш повече калории и ще напълнееш.
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th January 2008, 15:03
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Ако се напънеш да изядеш един пакет бонус с пет варени яйца, три пържоли и сирене и кашкавал, пак ще приемеш повече калории и ще напълнееш.
Дано нямаш предвид на веднъж всичко това Няма да е здравословно ако изяде всичко това наведнъж
Според мен е важно и да спазва някои принципи на здравословното хранене все пак....като да не смесва местни със млечни продукти и яйца,защото това не е никак ок.Все пак и отслабването и напълняването трябва да става по здравословен начин.Както ти каза без мазнотиитя и пърженото само със бавни въглехидрати
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 6th January 2008, 16:25
mokro_kote mokro_kote не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Много благодаря на всички писали в темата. Ако все пак някой има нещо да допълни няма да откажа,а на всички вас ще послушам съветите.
Принципно да ви кажа 90% от нещата,които изброихте ги ям и то редовно,и ориза, и месото,и картофите (най-вече)...Само черен хляб немога да се осмеля да ям,а и мисля,че той е за отслабване...

estrella, аз работя в хранителен магазин,но проблема е че там няма микровълнова печка,в която да топля храната.Затова с колежката ми ядеме все някакви салати,риба в консерви,хляб...някаква мръвка, най-често шунка.. Затова имах предвид,че немога да ям нормално и по много.Лошото е и че наблизо няма хубави дюнери,пици,или изобщо нещо такова...

Вчера си купих близо 2 кила банани и мисля да почна на ден да хапвам по 2-3 поне. Взех си и бирена мая от аптеката,защото знам че от нея малко или много се отваря апетита и поне малко се качва. Купих си 3 шоколада вчера от нашия магазин и мисля да ги изям и тях днеска - утре най-късно.
Сега хапнах и заешко месо, нямам си на идея дали се пълнее или не от него...а и имам един въпрос - от ориза пълнее ли се? Китайско става дума,защото обожавам,а и близо до нас има китайски...и хапвам честичко,но ако трябва ще увелича дозите...
И да питам - какво ви е мнението за бирената мая? Някой изпробвал ли е този метод? Казаха ми да я пия 3 пъти на ден по 2 хапчета на приемане....
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th January 2008, 21:18
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Ами и аз малко ще се понатрапя в темата за да кажа, че estrella ти е дала доста полезни съвети....
Първо искам да ти кажа за бирената мая да си я копуваш редовно и да си я пиеш, аз поне качвам килограми, ако не това поне е полезна(витаминчетата са важни)......

А за напълняването искам да ти кажа че със сандвичи, дюнери, китайско, шоколади, консерви и всички неща които си изброила че ги хапваш няма да напълнееш или поне не достатъчно, пък и не е здравословно(ще се поболееш).....
Има два типа телосложение и ти си от втория тип, който може да хапва от всички неща от които се смята че се пълнее, но да не пълнееш.....
Затова обърни начина си на хранене на 100%(знам че е мн.трудно когато работиш, но нищо не ти пречи преди работа да си направиш една обилна закуска) ......
Искам да кажа да прометеш този форум за диетите и този за фитнеса, защото мъжете по- често имат такъв проблем като твоя и имат строги диети за маса(малко е по- различно, но карай)....
Хапвай месо,но не гледай да е мазно както сигурно правиш, а да има хранителна стойност, хапмай яйца, сирене, кашкавал, мляко,боб, леща,ориз, картофи(но не пържени)
И мн. важно нещо гледай на всяко ядене (които през деня трябвя да са най- малко 3 на брой с 2 междинни) да приемаш едновременно въглехидрати, белтъчини и мазнини.....
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th January 2008, 11:02
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
ами от къде ли Shrink изглеждам малка и сладка, а външния вид малко лъже нали и винаги ме подмладяват с 5-6 години и ме мислят за скромна, тиха и кротка,а аз изобщо не съм нито едното
аахахааххх, при мен положението е същото
сори за офтопика
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10th January 2008, 21:17
~Angel_face-Devil_heart~ ~Angel_face-Devil_heart~ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от desitta
Цитирай:
Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
ами от къде ли Shrink изглеждам малка и сладка, а външния вид малко лъже нали и винаги ме подмладяват с 5-6 години и ме мислят за скромна, тиха и кротка,а аз изобщо не съм нито едното
аахахааххх, при мен положението е същото
сори за офтопика
Ех, намерих си най-после сродната душа
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетазакачваненакилца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:20.