IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th September 2007, 14:58
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Да, без воля нищо не става. Според мен няма универсална рецепта, всеки трябва да намери сам СВОЯ начин.

Аз например мога да променя нещо от Понеделник. Може да звучи смешно, но със всичко ми е така - например от Понеделник тръгвам пак на спорт ако последните седмици съм пропуснала заради настинка, от Понеделник ще ставам 15 минути по рано, за да мога да закуся в къщи, от Понеделник... , и така без край. Нямам представа защо това така ме мотивира, но е факт.

Така беше и с пушенето - в далееечната 1999 година си казах че ще спра цигайте от 01.01.2000. И с нечовешко усилие ги спрях. Но това с датата разбира се е само началото. Борбата беше много трудна, защото въпреки крехките си 19 години пушех като комин, което и досега не мога да си простя. Винаго когато ми се допушваше, се обиждах с едни имена, и си казвах - няма да се уважавам ако запаля. И това подейства, след неимоверно стискане на зъби. Тежко беше първите няколко месеца, после единствения ми страх беше да не запаля без да искам, по навик.

Трудно ми е да си призная, но 3 години по-късно след неимоверен душевен стрес запалих пак, и пуших (по-точно лигавих се, най-много 10-ина цигари на седмица) почти две години. Но втория път ми беше много по-лесно да спра. Сега от някъде 3 години не съм пушила.

Ох, стана ферман...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th September 2007, 15:34
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Аз също съм бивша пушачка, спрях ги от раз в един момент след дългогодишно пафкане и няколко неуспешни опита. Трудно е, като излезеш някъде, не знаеш какво да си правиш ръцете. По това време горе - долу почнах да пия и противозачатъчни, по здравословни причини, та напълняването беше неизбежно. Но това не бива да ви плаши. Постепенно организмът се приспособява и си връща старите кила. Сега даже съм по - слаба от преди, без кой знае какви усилия. За спирането обаче най - важна е психическата настройка. Трябва да сте абсолютно убедени, че го искате, 100%, даже 102%. Направете го за себе си. Пуснете една търсачка и прочетете пак до колко гнусни болести водят цигарите, как скапват целия организъм. Ако не за здравето си, направете го от суета - представете си как кожата ви ще се скапе рано - рано, ще се сбабичосате преди връсниците си непушачи, никой няма да ви поглежда на улицата, а половинката ще се озърта за по - свежо и по - малко опушено парче, изобщо измислете си хиляди други причини, неща, които да ви мотивират. Спестените пари и те не са за подценяване, веднага могат да се вложат в някоя глезотийка, дрешка, грим, козметична процедура, сетете се колко пъти не сте си взимали нещо, защото ви се вижда скъпо и същевременно колко се ръсите за цигари. Ако кардиналната промяна ви стресира, успокойте се, че след време, година, две, пак ще си припалвате. А успеете ли да издържите толкова, вероятно няма да ви се пуши отново, поне при мен е така. Колкото до ефекта от спирането - той е без съмнение, сега се чувствам по - добре, не мириша на стар тютюнджия, кожата ми е по - свежа, всички ми го казват, преди имах все един такъв болнав тен, ноктите ми се чупеха, не можех да си пусна маникюр, сега нямам проблем, просто целият организъм си усвоява по - добре полезните вещества от храната. Хайде, че и аз написах роман. Не се съмнявайте, че можете!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 29th September 2007, 11:03
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Хихи, сега се сещам, че като спрях цигарите, в началото като излизах все гледах да седна близо до пушач, че да подишам малко дим , а сега дори ме дразни. Май преминавам от крайност в крайност и скоро ще се превърна в заядлива лелка , трябва да си измисля нов порок на мястото на стария , sorry за офтопика, днес станах много рано и вече съм сдухана
Отговори с цитат
  #24  
Стар 29th September 2007, 11:15
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Спрях цигарите с книгата "Не пуша вече" на Алан Кар- много полезно четиво
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #25  
Стар 2nd October 2007, 15:37
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

Аз също мисля, че трябва воля и постоянство. Естествено при дългогодишните пушачи може да е по-трудно, но със сигурност не е невъзможно. Най-голямото изпитание е като излезеш на кафета и всички около теб пушат,ест и ти искаш да запалиш,но пък както казах трябва и постоянство.
Аз не съм редовна пушачка, започнах да пуша преди 1 година и съм решила да ги спра. През последните дни пушех по 1 цигара на ден, вчера не съм пушила изобщо. Мисля,че ще е най-добре ако си остане и така.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd October 2007, 01:14
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Цитирай:
в началото като излизах все гледах да седна близо до пушач, че да подишам малко дим , а сега дори ме дразни. Май преминавам от крайност в крайност и скоро ще се превърна в заядлива лелка
Дето се вика: "Единственото по-лошо от пушач е бивш пушач."
Поздравления, че си ги отказала, а на Джени КУРАЖ! Ти поне не си сериозен пушач и ще ти е по-лесно. Стига си кадила с тая "1 цигара на ден". Като ще е гарга да е рошава, а в твоя случай, никаква гарга!
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd October 2007, 14:07
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от darimai

Дето се вика: "Единственото по-лошо от пушач е бивш пушач."
Абсолютно вярно, мъдрец е бил този, който го е казал
Отговори с цитат
  #28  
Стар 6th October 2007, 17:54
mwraki mwraki не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 107
По подразбиране

Един бивш пушач цял живот е изкушен да запали цигара отново...

С една дума няма такова нещо като бивш пушач

Аз самата съм настоящ и бивш пушач
__________________
Fortes fortuna adiuvat !
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th October 2007, 18:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Определено не всички за изкушени да запалят отново- мен цигарите ме отваращават и съжалявам за всяка една, която съм изпушила. Никога, ама никога няма да запаля отново- дори от мисълта за това ми се повръща. Ако цигарите продължават да те изкушават, просто за момента си спряла да пушиш, но не си убедила самата себе си, че си ги отказала наистина и че вече не си зависима от тях.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 8th October 2007, 11:43
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Определено не всички за изкушени да запалят отново- мен цигарите ме отваращават и съжалявам за всяка една, която съм изпушила. Никога, ама никога няма да запаля отново- дори от мисълта за това ми се повръща.
Абсолютно съгласна съм с Апо. Не мога да се заричам естественно, но мисълта за цигари ме отвращава, и ни най-малко не ми се иска да запаля.

Единственно след някои много тежък нервен срив бих могла да си представя да запаля, но тогава бих могла да си представя да направя доста неща.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаспремцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:28.