IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 6th October 2008, 07:30
Аватара на mamanaemma
mamanaemma mamanaemma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте,
пиша ви от името на много близък наблюдател-майка ми и брат ми си направиха корекции на зрението.
Брат ми беше с 8 диоптъра, майка с 5-смъкнаха до нулата.
Има възрастова граница, разбира се. Води се че до 21 години, не може да се направи операция.
Самата процедура е наподобяваща усещането за пясък в очите. И трае минута.
Възстановяването може да продължи и месец, два-първите 24 часа са болезнени-очите сълзят, сърбят-от болницата слагат пластмасови капаци-с които се спи за да не се пипнете нощно време, въобще пипането на очите е забранено. До месец два трая избистрянето на зрението.
Ходи се на повторни консултации и така..
Ако не е сведен до нулата диоптъра, болницата прави още една интервенция-безплатно за да се достигне мечтаната цел.
Мога да ви препоръчам клиника 'Света Петка" град Варна.

И аз съм с диоптър -2 , нося очила в къщи а навън с лещи.
Ако някой има въпроси и мога да помогна-да свирка
Отговори с цитат
  #42  
Стар 6th October 2008, 12:07
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Ето нещо, което ще отговори на много от въпросите ви: http://www.st-petka-eyeclinic.bg/home.htm
Аз съм решила да си правя корекция на далекогледство 6 диоптъра...но като се видя с някой лев в повече. Иначе Св. Петка си е най-добрата клиника за очна хирургия.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 7th October 2008, 21:41
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

здравей,mamanaemma
всичко което казваш е така освен,че е възможно винаги диоптъра да се сведе до 0.моята корекция също се извърши в клиника св.петка във варна от доцент митов
Отговори с цитат
  #44  
Стар 8th October 2011, 02:37
Dupchek Dupchek не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 2
По подразбиране EyeStar Lasik Institute

Аз не бих посъветвал никого да се оперира без причина. Носeте си очилaта и се радвайте, че са ви здрави очите. Аз преди две години се реших на LASIK и ходих до Истанбул в EyeStar Istitute. Проблемите почнаха от самото начало. През деня виждах много добре, но през ноща беше лошо. Освен това ме прекорегираха от -4.5 до +0.75 и ми трябдаше месец да свикна с работа от близко, като комп. и т.н. Но най-лошото е двойното зрение, и отблясъците които вече две години са част от всекидневието ми и ме депресират тотално. Също така очите ми са сухи, защото LASIK прекъсва нервите на корнеата. Аз не живея в България сега, та съм ходил на вече 4 доктора тук да се 'лекувам', но лек няма...може да ме подложат на 2ра операция, но има много рискове и малко гаранции...Дал сам хиляди лева да ходя по очни специалисти. То парите са най-малкия проблем де...
Та тези от Айстар спряха да отвръщат на всякакви опити да се свържа с тях преди 2 месеца. Не че сториха нещо преди това де. Отговориха ми, че нищо ми нямало и да си гледам работата...а върхът беше кагато техния доктор ми каза да си намеря психиатър. Каква наглост. А аз им пращам изследвание от различни очни клиники тука с диагнози и т.н.
Сигурно ви отегчавам, но да ви кажа, че и 99% от хората да излизат с добри резултати, винаги може да сте в тоя 1% като мене...и тогава ще съжалявате жял живот, че сте платили да ви разбият зрениет без да е имало причина.
Това като цяло. Ако се решите на LASIK, не ходете до Истанбул, а най-малкото в Айстар (Eyestar). След LASIK ще ви трябва редовно лекарско набюдение поне един месец. Трудно става това ако трябва да се ходи до Турция 3-4 пъти за един месец. Това си е истинска оперция, не е подстрижка и не трябва да се лековерни. Аз за съжаление бях. Ако имате въпроси питайте. Хайде, пожелавам ви здраве!

BTW: Не си правете LASIK поне до 24 год. очите се променят и до 30 дори.

Последно редактирано от Dupchek : 8th October 2011 на 02:48
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th May 2017, 20:50
Nikolay Petrov Nikolay Petrov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2017
Мнения: 11
По подразбиране

На 20 и 21 май 2017 в София ще се проведат безплатни консултации, от специалистът Доц. Баръш Сонмез , един от най добрите офталмолози – очен хирург и ръководител на катедрата по офталмология в група болници МЕМОРИАЛ съвместно с Турмед. Идването на специалист по очна хириргия от болници МЕМОРИАЛ е първо по рода си в България. Възползвайте се от възможността, местата са ограничени. Може да запишете час тук
https://www.turmed.bg/doc-sonmes-baris-memorial
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Очналазернахирургия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:49.