IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th September 2010, 16:38
Emily_Dimitrova Emily_Dimitrova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 3
По подразбиране Мост на предни зъби

здравейте!Има ли съфорумци с мост на предни зъби? Имам пародонтоза и стопяване на костта, в следствие на което предните ми долни зъби са доста разклатени.Според стоматолога ми изхода е вадене на зъбите и мост,а аз съм изпаднала в тих ужас... Не ми е ясно доколко комфортно бих се чувствала и как изглежда един такъв мост на предни зъби...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th September 2010, 16:49
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

а присадки на кост или венец не ти ли предложи?
Явор писа, че тези трансплантации се правят и в България!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th September 2010, 16:53
Emily_Dimitrova Emily_Dimitrova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Не,нищо подобно не ми беше предложено.А при това присаждане дали пак ще е необходимо да се вадят зъбите или ..?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th September 2010, 16:54
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

http://patient.zabolekar.info/viewto...9d0802e918f1ab
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th September 2010, 09:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Всичко може да стане ясно едва след преглед на конкретната ситуация,след коментиране на рентгеновите снимки , установяване на количеството загубена кост и отчитане на степента на клатене на въпросната група зъби.След това вече ще може да се предложи адекватнен план на действие ,с който да се излезе от тази ситуация най-сигурно и резултатно.
Успех!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th September 2010, 12:52
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Emily_Dimitrova
Не,нищо подобно не ми беше предложено.А при това присаждане дали пак ще е необходимо да се вадят зъбите или ..?
Аз съм с мост на предните 3 зъба от дясно..Моста ми е на години и сега се счупи ,по точно не счупи а падна люспа от предния зъб ..Дрегия месец си слагам имплант и донякъде си решавам проблема с това ,че ако ми се счупи отново ,то поне ще е една корона от 500евро ,а не 1500 евро за трите.Не съм наясно ,но май трябва първо да ти се излекува пародонтозата и последствие да ти се слага каквото и да е.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th September 2010, 16:49
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

М да Явор много хубаво казва ... Прав е .. Във форума трудно може да се каже за това айде на зъболекар ..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th September 2010, 19:22
konfu konfu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 28
Изпратете съобщение чрез AIM до konfu Изпратете съобщение чрез MSN до konfu
По подразбиране преден мост по принуда

Отидох за да си направя 2 долни зъба лекувани преди 8 год.,Една моя колежка ми предложи нейния зъболекар като голям специалист и си намерих белята.Каза МИ за 2 дена правят мостове и ще забравиш какво е болка.!И СЕГА не мога да се оправя след месец.Извади ми 2 долни и ми изпили всички долни за мост ,защото нямам кътници нито отгоре нито отдолу,А горните предни 6 бяха напълно здрави нито кариеси и долни 8,.Зъболекара реши че наи бързо и качествено е да ми сложи през цяло металокерамични мостове.И ЗАПОЧНА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ ДО ДЕН ДНЕШЕН.Той искаше всичко да направи за 24 часа но не се получи,.изпили първо горните ,не дадох да ми извади нервите,НО тои се забрави изпили ми толкова много и ми нарани и венеца и постояно ми вика така е нормално.,после и долните,А АЗ изках да не ми ги пили назад да ми сложи протези ,но той ме убеди чв така е по добре.ИМАМ И ДРУГ ПРОБЛЕМ С КРЪСТОСАНА ЗАХАПКА СЪМ!И ОТНАЧАЛО МИ СЛОЖИ МОСТ БЕЗ ДА СЕ СЪОБРАЗИ СЪС ЗАХАПКАТА,След 2 дена силни болки горния мост бе свален,след това и долния,АИДЕ слагане на нови титанови ,носих ги 20 дни с непрекъснати болки,зачервен венец,.ПОСЛЕ ВАДЕНЕ НА НЕРВИ НА ГОРНИТЕ ,ПРОБЛЕМА ПРОДЪЛЖИ.В МОМЕНТА СЪМ СЪС СВАЛЕН ГОРЕН МОСТ ,ПАК ПИЛЕНЕ И БОЛКИ,СЕГА МИ ПРАВЯТ ЦИРКОНОВ МОСТ.Адолните венци са алени.Ще махат и долния мост.И така от 2 дена стана 40 дена ходене по мъките!КАЖЕТЕ МИ ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е?НЯКОЙ ПАТИЛ ЛИ Е КАТО МЕН.И ДОКОГА НЕЗНАМ.КОГАТО КАЖА ЧЕ ЩЕ ХОДЯ ПРИ ДРУГ ,ВЕДНАГА ЗАПОЧВА ДА ГОВОРИ ''ТЪРПЕНИЕ''А СЪМ ДАЛА ДОСЕГА 4400ЛВ.[/code]
__________________
elpida
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th September 2010, 19:27
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

you leave me speachless....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th September 2010, 09:56
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ...

Оф,оф като чуя за мостове и косата ми настръхва като взема да чета понякога и как зъболекари не си разбират от работата.. ;( съжалявам за това което ти се е случило..незнам аз можеби бих сменила стоматолога...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мостнапреднизъби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:32.