IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 2nd November 2010, 20:36
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova
искам на хирург, а и съм чувала че най-сигурно е бенката да се махне да се изследва и чак тогава можеш да бъдеш 100 процента сигурен какво е
Определено е най-добрия вариант. Аз не бех отишла в козметичен център за подобно нещо, никоя бемка не е за подценяване. Дори не на всеки хирург бих се доверила. Най-добре първо се консултирай с дерматолог-онколог. Той ще каже до колко може да се разчита, че е безобидна и по какъв метод да се отстрани. И за всеки случай се прави и изследване на отстранената бемка. Не искам да плаша никого, но има случаи на злокачествени заболявания в резултата на неправилно отстранена бемка.
Отговори с цитат
  #92  
Стар 2nd November 2010, 22:04
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

Разбира се, че има такива случаи затова козметиците ги обучават кои да не пипат, защото понякога само изследвания са меродавни. Дори и дерматолозите понякога не знаят преди изследванията. Така че козметичката може да пипа само когато знае, че брадавицата е от определен вид и е безопасно.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 18th November 2010, 12:38
Аватара на smehuranka
smehuranka smehuranka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

Само да ви кажа, че да се консултираш в Онкологията преди процедура си е живо ходене по мъките. Толкова груби и безсърдечни хора, колкото са лекарите там трудно могат да се срещнат. Сестра ми миналата година я водехме, имаше растяща доста голяма бенка на корема, точно на нивотот на талията на всички панталони. Супер-трудно да намериш нормален специалист, който да те консултира без да иска да те вкара в някакви схеми 'на частно' и за 'едни пари'. Иначе й направихме процедурата в Пикасо, де. И сега след година вече си е напълно ок.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 18th November 2010, 13:48
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Това с частния прием си е масова практика. Съгласна съм, че си е ходене по мъките да търсиш какъвто и да е специалист, но предвид риска, съм готова и на частен прием да ида , но не и да треперя от страх после какъв номер може да ми спретне проклетата бемка. Въобще риска не е за подценяване. Иначе и аз имам една бемка, дето се чудя дали да не я махна, защото ми е на линията на сутиена, даже два пъти я одрасквах с нокът случайно. Ама още не съм набрала смелост за това.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 18th November 2010, 22:32
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

За различните дерматолози изброени по горе не знам, но каквото е изпатило едно момииче в Пикасо - просто сте имали късмет.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 22nd November 2010, 23:50
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Спец. за "бенки" и разновидностите им търсете дерматолоз спец. в точно тази сфера. Това не е шега работа. За диагностика /кл. картина бих препоръчала: д-р В.Илиев/
Конкретно за такава кл. картина
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 30th November 2010, 17:49
Аватара на блонди
блонди блонди не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 269
По подразбиране

На мен ми маха Люси Попова от Токуда,тя е онко дерматолог.Оперативно,стру ваше около 200лв на бемка с хистологията към нея.Добри онкодерматолози има също и в Медицинска..........
Отговори с цитат
  #98  
Стар 25th February 2011, 23:30
avva avva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Кажете горе-долу някакви цени за премахването? И какви точно изследвания трябва да се направят преди това?
Отговори с цитат
  #99  
Стар 4th September 2011, 17:21
galss98 galss98 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Преди два дена си бях разчовъркала едната бенка, защото мислех, че е пъпка. Сега е малка рана на лицето и мисля че не хваща коричка. Какво да правя? Ще зарастне ли? Ще остане ли белек ? Родителите ми не се занимават с мен и няма до ми обърнат внимание. Така, че какво да правя? Не искам да ходя на лекар!
Отговори с цитат
  #100  
Стар 10th July 2012, 17:26
S.T. S.T. не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Zdraveite.Ima li nqkoi da mi dade kordinati za tozi covek v Burgas za premahvane na bemkite, i az cuh za nego ce bil mnogo dobar
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Премахваненабемки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:04.