IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th January 2008, 09:43
doli doli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 2
По подразбиране Смукане на пръста

Имам дъщеря на 2г и 6мес, имате ли идея с какво да е отуча пробвала какви ли не неща и нищо не помага.
И има ли вероятност да и се изкривят зъбите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th January 2008, 13:10
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Хм,моите деца никога не са го правили,но съм чувала от бабите,че пръстчето се маже с нещо горчиво,за да може детето да се погнуси и да се откаже само.Ама това е от едно време.Сега може да съществува и друг метод.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th January 2008, 17:42
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Каквото и да слагаш и пробваш- няма да можеш ТИ да го откажеш. Сина ми като бебе си изплюваше биберона и лапаше пръста, И това до ....почти 6 години. Отаказа се сам, защото вече се почувства голям и го беше срам в градината. Какво ли не бях пробвала- никакъв успех, от самосебе си стана. Аз съм била по същия начин и още помня как се отказах аз, толкова ми се е запечатал този спомен. Била съм може би на 5 години и майка ми правеше какви ли не изобретения да ме откаже, но не ! Имаше едно време една дебела книга- "Енциклопедия за всеки дом", беше задължително попълнение на всяко домакинство, та там имаше раздел за отглеждане на деца. Имаше снимки на зъбки изкривени от смукане на пръст, разни отливки на челюсти- абе грозна гледка... и майка ми една вечер ми ги показа и каза, че ако продължавам може да стана така. От нея вечер нататък никога не посмях да сложа пръста в устата си
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st January 2008, 17:06
SwЭэT_gIrL SwЭэT_gIrL не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Sofia
Мнения: 21
По подразбиране

И аз бях така като по-малка,с какво ли не са опитвали да ме откажат от този лош навик..ама аз не та не,и до късна възраст продължавах да го смукам и сега си търпя последствията-до преди няколко години носих шини,но за съжаление пак не ми се оправиха зъбите както трябва,та моят съвет е още от малки децата да се отказват от това!Успех!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th February 2008, 16:54
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

синът ми е на почти на 9 и вечер си го смуче преди да заспи,започна да го прави кагато беше на 2 месеца.УЖАС
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd March 2008, 00:08
dani192 dani192 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Pleven
Мнения: 1
По подразбиране

Имам личен опит със смукането на пръста.Имам близки вече с деца и още продължават; това е страшен порок.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd March 2008, 12:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Отучих сина си, когато беше вече почти на шест - всяка вечер в продължение на две години му слагах специални шини (защото рефлексът както знаете е доста силен и неволно си смучат пръст докато спят)... Заслужаваше си и парите, и усилията. Оттогава това не се е повторило повече... А преди това какво ли не пробвахме...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Смуканенапръста
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:04.