IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 1st December 2009, 10:19
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Искам да попитам какво мислите за лекарствата срещу депресия?Аз по принцип съм много против всякакви такива медикаменти(особено американски), но имам един колега, той също е с няколко опита за самоубийство, депресия и т.н., но сега пие лекарства изписани от психолог и се чувства добре, по цял ден е усмихнат и много приказлив и щастлив,даже малко прекалено превъзбуден ми се струва, но май така е по-добре отколкото да си смазан и да нямаш желание за нищо...
Относно този въпрос, както може би ти стана ясно от мнението ми, съм абсолютно против медикаментите. Отговорът е доста ясен: лекарствата само временно притъпяват усещанията ти, но не разрешават проблемите. Единственият начин (според мен) е да осъзнаеш собствените си нужди и да промениш ценностите си и начина на живот.
Не само, за себе си приех принципа в никакъв случай да не успокоявам познатите си в момент на депресия с празни приказки и фалшив оптимизъм. Най-доброто, което би трябвало да се направи за тях е да се подтикнат да намерят собствения си път (прочетох за толкова много подобни на моя случай, че си изградих това мнение).
Кис, и ако имаш въпроси, питай (тук или на лични).
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #92  
Стар 1st December 2009, 11:25
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

strangenick2 много хубаво си го написала, обаче това не важи за всички хора.
Всеки е по различному емоционален и ако ти си успяла по този начин да се измъкнеш от омагьосания кръг, на други това просто няма как да се отдаде.
Освен това депресията има различни фази и дълбочината на заболяването понякога е много страшна, така че е трудно човек да се справи сам.
А и много често лошото настроение се нарича депресия, което е крайно погрешно.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 1st December 2009, 11:39
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Да ти кажа, не знам за тежките депресии... Според мен всяка депресия си е тежка, никога не знаеш какво ще направи човек в депресия, как ще реагира и т.н. Своята я определям като тежка, поне така я преживявах тогава...
Но доколкото познава Тайна, не е чак толкова зле. А лошото настроение може би е точно депресия, не зная...
За всеки случай съм напълно съгласна с теб, не зная кое е най-доброто лечение, по всяка вероятност за всеки си има различно. Това обаче изобщо не значи, че трябва да се пропуска самопознанието, напротив, всеки човек би трябвало да го направи, ако изобщо иска да разбере какво е щастието. Да се приемеш и да се обикнеш е най-важното нещо. Да се честен със себе си е основното умение на един зрял човек, самозаблудите винаги ни карат да живеем извън действителността и ни докарват психическо неравновесие.
А за помощта пак си права, но не мисли, че сама съм се оправила. Всичките автори, които изчетох, ми помогнаха, освен това обиколих много форуми и четох всякакви мнения за самопознанието, тъй че тооолкова много народ ми помогна, че няма накъде повече. Никой сам не излиза, права си, хубаво е да се потърси помощ.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #94  
Стар 1st December 2009, 12:01
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Радвам се за теб, че си се справила по този начин
защото в повечето случаи трябва да се прибегне към химия
Отговори с цитат
  #95  
Стар 1st December 2009, 13:09
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
защото в повечето случаи трябва да се прибегне към химия
И това кой го казва, лекарите ли? "Повечето случаи" направо ме смрази...
Прочети това, моля те, по тази тема можеш да откриеш много информация в интернет, личното ми мнение е, че антидепресантите служат само на фармацевтичната индустрия. Имам още един въпрос: кога, според теб, трябва да се спрат и какво става след това? Освобождаваш се завинаги от депресията ли? Имайки предвид краткия ми опит от "постдепресивен" период, не мога да се закълна, че съм се освободила завинаги, но точно това казват хората, които живеят по начин, съобразен с личното им себепознаване. С две думи, изглежда, че има гаранция да се освободиш завинаги, но не с лекарства става това. Разбира се, не твърдя, че е така, не зная наистина. Само казвам, че хората трябва да проучат повече въпроса и да се опитат да поемат друг път, преди да вземат решение за лечение с антидепресанти.

http://antipropaganda.comxa.com/Nebenwkgn.html
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #96  
Стар 1st December 2009, 13:23
FedEx FedEx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Сливен
Мнения: 35
По подразбиране

A пробвали ли сте някога с някои аминокиселини, които могат да се добавят под формата на добавки.

Аз лично съм пробвал с 5-HTP, но имам и познати , които са много доволни от Таурин и екстракт на Теанин от зелен чай.

ПП: И ако не сте чували за тях, това не е химия
__________________
Starting Strenght !
Отговори с цитат
  #97  
Стар 1st December 2009, 16:49
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Относно този въпрос, както може би ти стана ясно от мнението ми, съм абсолютно против медикаментите. Отговорът е доста ясен: лекарствата само временно притъпяват усещанията ти, но не разрешават проблемите. Единственият начин (според мен) е да осъзнаеш собствените си нужди и да промениш ценностите си и начина на живот.
Стрейндж, тук не съм съвсем съгласна с теб. Когато си в тежка депресия, не можеш да мислиш адекватно и да си осъзнаеш нуждите, камо ли да си промениш начина на живот. Толкова ти е все тая, че дори съвсем естествените неща като хранене и спане не можеш да ги вършиш нормално. Лекарствата няма да ти решат проблемите, довели до депресията, нито ще ти помогнат да се предпазиш от следващ епизод. Но могат да помогнат да не се задълбочава моментното състояние, да не се хлъзгаш още повече надолу по спиралата, както и да лекуват симптомите. След което вече като започнеш да функционираш що-годе нормално, е наложително да обърнеш внимание на посочените от теб неща
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
  #98  
Стар 1st December 2009, 17:50
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

да, strangenick2, точно в повечето случаи на сериозна и тежка депресия не виждам как може да се разминеш само с книги
Пак ти казвам, много се радвам, че ти си успяла да се справиш по този начин!
Отговори с цитат
  #99  
Стар 1st December 2009, 18:16
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Да ви кажа честно, момичета, и аз не знам в случай на сериозна и тежка депресия как се постъпва. Просто не мога да определя къде е границата между тежка депресия и просто депресия... Не зная кой може да я определи. Бях убедена, че моята е най-тежката на света тогава... Рев, сълзи, апатия, омраза към живота, чувство на безполезност, разсеяност и сериозни планове за най-добрия начин да се самоубиеш...
Определено ми се искаше да се нагълтам с антидепресанти и да ми мине. Та така, изобщо не съм убедена, че един лекар може да каже какво е тежка и лека депресия, не ми е в главата в крайна сметка.
Оттук ми се зараждат чуденките... Не разбирам как изобщо някой може да каже що е то лека и тежка депресия, сигурно си има някакви табели. Доколкото знам антидепресанти се преписват с доста голяма лекота, стига лекарят да иска да отиде на почивка на Малдивите, осигурена му от фармацевтичната компания.
Друго, което забелязвам напоследък е, че човек, който се чувства добре изобщо няма начин да си зададе някои важни въпроси, просто продължава по същия начин до следващия период на "лошо настроение".
Моето не е безсмислен спор, а любопитство и се радвам, че давате мнение. Тайна задава съвсем конкретни въпроси. Според мен, ако човек не е влязъл във фазата на абсолютна изолация към света (имам предвид хората, които си създават свой си свят) не би трябвало да взима антидепресанти, а даже и тогава не зная доколко помагат.
Какво мислите за статията принципно? И чели ли сте страничните ефекти на този вид лекарства? Защо Тити твърди, че в повечето случаи са наложителни? Извинете за многото въпроси, но ми се струват важни.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #100  
Стар 1st December 2009, 18:57
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bittersweet^symphony
Лекарствата няма да ти решат проблемите, довели до депресията, нито ще ти помогнат да се предпазиш от следващ епизод. Но могат да помогнат да не се задълбочава моментното състояние, да не се хлъзгаш още повече надолу по спиралата, както и да лекуват симптомите.
Това според мен е неоснователно твърдение, в смисъл, че рискът от самоубийство се увеличава при хората, които взимат антидепресанти.
Което според мен е достатъчно силен аргумент, за да се избягват.
Ето още една статия по въпроса
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Депресия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:54.