IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2891  
Стар 23rd April 2015, 15:10
Mirchoni Mirchoni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 39
По подразбиране

Леле човече,толкова хубаво ми звучи всичко това дано и при мен да мине така леко,че яко съм глътнала гипса.с какво си облечена по време на операцията? И защо ти помагаха за тоалетната? Болеше или просто ти беше замаяно? Кога те изписаха на другия ден и как мислиш, дали 3 дни след операцията ще мога да шофирам, че съм на изпит.Колкото до дискомфорта (все едно е дошъл часа за кърмене) да познато ми е. ИМАМ бебе на 1.2 месеца и съм кърмила.Не е кой знае какво, аз си мислех, че ще са някакви нечовешки болки, т.к. моя позната си е слагала при Е.Георгиев и каза,че първата седмица било ад...
Отговори с цитат
  #2892  
Стар 23rd April 2015, 15:12
Mirchoni Mirchoni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 39
По подразбиране

А тази температура нормална ли е? Защо вдигаш?
Отговори с цитат
  #2893  
Стар 23rd April 2015, 15:21
Аватара на Ge_Ta
Ge_Ta Ge_Ta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 64
По подразбиране

абсолютно нормално е да имаш лека температура..днес вече нямам..
ти ще можеш да шофираш но не е редно..даже ми направиха забележка още в клиниката , че ставам и се разхождам прекалено често , а е задължително да се лежи, за да не стане фал с наместването
с помагането до тоалетната имах предвид ставането от леглото..трудно е защото няма как да се подпреш с ръце/така напрягаш пак гръдните мускули/ и някак с коремната преса трябва да се научиш ти сама ще го усетиш..
тази нощ спах леко настани даже..съпругът ми ми подпря една възглавница на гърба ..като на бебетата ..да се облегна на нея..защото иначе се схващаш..
наистина няма за какво да се притесняваш, но задължително намери някой , който да те закара..не си заслужава сама да експериментираш..и излишно има инструкции като те изписват да не го правиш
Отговори с цитат
  #2894  
Стар 23rd April 2015, 15:54
Mirchoni Mirchoni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 39
По подразбиране

многоо Благодаря за отговорите, да пишеш когато махнат конците.
Отговори с цитат
  #2895  
Стар 23rd April 2015, 16:22
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Начи Инче бех почнала да пускам димни сигнали... къде се изгуби?!?!?!?!?!
Уф ... мани, на работата - много работа, вкъщи - пак и така изкарах цяла зима - яхнала метлата. Сега малко по-спокойно ... да видим докога. Ти как я караш, Лил?
Чета Ge-Ta и не вярвам на очите си - бравос, та тя е шест! Малко хора са така, радвам се за нея. Ge-ta, сега чакаме да се видиш и пак да се похвалиш.
Отговори с цитат
  #2896  
Стар 23rd April 2015, 16:38
Аватара на Ge_Ta
Ge_Ta Ge_Ta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 64
По подразбиране

явно е до отганизъм..не ме е боляло нито секцио..нито ринопластика..нито всякакви други , заради които ми се е налагало да слагат упойка..
най много ..жестоко много ме боля когато ми махаха нокът на крака..беше кошмар..защото беше възпалено.. правете му сметката)))
Отговори с цитат
  #2897  
Стар 23rd April 2015, 18:06
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ge_Ta Виж мнението
явно е до отганизъм..не ме е боляло нито секцио..нито ринопластика..нито всякакви други , заради които ми се е налагало да слагат упойка..
Според мен имаш висок праг на болка и също положителна нагласа (което е много важно, защото няма страх в такъв случай). Аз няма с какво да сравнявам (че раждах нормално, пък и бързичко ), но след мамото се чувствах като прегазена от влак - определено повече ме беше страх (и ме беше яд на себе си, чувствах се и егоист че, причинявам неудобства и на детето си ), отколкото ме болеше. Но ... всичко минава и се забравя ... след 1 месец вече не съжалявах.
Отговори с цитат
  #2898  
Стар 24th April 2015, 10:08
KalinaN KalinaN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 8
По подразбиране

Аз съм още една новооперирана . Четях ви от години, ту се навивах да се оперирам, ту се отказвах, но ето че миналия месец реших, че съм наясно със себе си и на 21 април ми беше операцията. Чувствам се супер! Относно болката явно се бях настроила за нещо много страшно, защото определено усещам основно дискомфорт, но наистина не е болка за умиране. Запасила съм се с Аулин, който стои недокоснат.
Усеща се напрежение в гърдите, точно като при идването на кърмата при кърмене и нещо като силна мускулна треска, но е съвсем поносимо. В болницата бях две нощи, а снощи си спах вкъщи без болки в гърба и без обезболяване.

Повече ме боляха дреновете и иглата от абоката, отколкото самите гърди.

С домакинските задължения нямам никакъв проблем. Естествено не смея да вдигам по-тежки неща. При мен предизвикателството е, че съм много дребна и ниска и реално повечето шкафове, дори камерата на хладилника ми се падат над височината, на която мога да си вдигна ръцете, та ходя с една малка стълбичка.

Кола не смея още да карам, ще изчакам до понеделник. Обясниха ми, че има опасност от разкъсване на мускула и хематоми.

Най-неприятното в момента е, че не мога да се изкъпя нормално и не мога сама да си измия косата, а конците ще ми ги свалят чак след празниците през май.

От всичко, което четях тук във форума, се чувствах информирана и спокойна!
Отговори с цитат
  #2899  
Стар 24th April 2015, 15:13
Mirchoni Mirchoni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 39
По подразбиране

Честито Калина, със здраве да си ги носиш☺дай малко повече инфо, къде си направи мамото, кубици, доктор.
Отговори с цитат
  #2900  
Стар 24th April 2015, 16:36
KalinaN KalinaN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 8
По подразбиране

Бях в Александровска болница, при доц. Тепавичарова. Обстановката е адски мизерна, но персоналът е изключително мил, та за ден-два се издържа. Кубиците ми са 320 сс, среден профил, анатомични на Алерган.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:30.