IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 27th April 2011, 12:04
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Бърз въглехидрат се води захар, мед, фруктозен сирон, рафинирани брашна, спагети от раф. брашна. Макар последните 2 не са чак толкова бързи заради термичната им обработка, която затруднява храносмилането - така че е малко условно как се води точно.

Всичко пълнозърнесто се води бавно. Специално житото не може да се причислява към въглехидратите, тъй като съдържа и протеини.

Пълнозърнестият хляб се включва добре в РХ, осталото е слаба работа. Причината при другите е липсата на зародиш и обвивката на зърната...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27th April 2011, 20:11
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Житото е супер, само ще допълня за пълнозърнестия хляб, че ако не си го приготвиш вкъщи, по-добре да не разчиташ на него за отслабване, в магазините не се продава хляб, камо ли пълнозърнест, във всички варианти на "хляба" има прекалено много прости захари и куп боклуци, така че определено отпада от оптималната диета за отслабване или здравословно хранене. И лично за мен, откакто аз не ям купен хляб, чувствам, че организма ми работи много по-добре от преди в множество аспекти, имам много повече енергия, перфектно храносмилане и дори движението на ставите си чувствам по-добре, имам чувството че от купения хляб нещо се натрупва по тях, но това е лично мнение. Всъщност, ако сега опитам да вкуся купен хляб, просто ми е гадно, организма ми го отхвърля и определено има защо.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #33  
Стар 28th April 2011, 19:02
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Чудно, значи мога да си ям жито за отслабване. Защото съм забелязала, че май от хляба качвам нещо, което ще си го обясня с мнението на Солвер, че купените хлябове са пълен боклук, а да тръгна да си правя, ме мързи и не ми се занимава .
Mindbender, значи спагетите са ок? Аз мн. обичам.Бях чула някъде за пълнозърнести спагети, в някаква диета на звездите, но нз дали по магазините има такова нещо, а и мн. не вярвам на това, което пише на опаковките на храните вече...
А картофите и ориза са като хляба - бавен въглехидрат ??? Добре ли са?
А за алкохола всички казват, че се качвало, на мен не ми влияе така...

Последно редактирано от sami123 : 28th April 2011 на 19:14
Отговори с цитат
  #34  
Стар 8th May 2011, 05:38
modify modify не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Кафевия ориз и картофите с обелките /печени на фурна/ са бавен въглехидрат. Пълнозърнести продукти можете да намерите в магазините за здравословно хранене или диабетичните щандове на големите супермаркети.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 9th May 2011, 09:23
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sami123 Виж мнението
Чудно, значи мога да си ям жито за отслабване. Защото съм забелязала, че май от хляба качвам нещо, което ще си го обясня с мнението на Солвер, че купените хлябове са пълен боклук, а да тръгна да си правя, ме мързи и не ми се занимава .
Mindbender, значи спагетите са ок? Аз мн. обичам.Бях чула някъде за пълнозърнести спагети, в някаква диета на звездите, но нз дали по магазините има такова нещо, а и мн. не вярвам на това, което пише на опаковките на храните вече...
А картофите и ориза са като хляба - бавен въглехидрат ??? Добре ли са?
А за алкохола всички казват, че се качвало, на мен не ми влияе така...
Нормално е да качваш от белия хляб. В това число и всякакви храни съдържащи захар и глюкозо-фруктозен сироп.

Качествени пълнозърнести спагети се намират трудно. Повечето само минават за пълнозърнести... Оризът трябва да е кафяв неолющен!

За алкохола ти си знаеш. За мен това си е отрова за черния дроб.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 19th May 2011, 11:31
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране Въглехидрати

Намерих наскоро един режим, то не е диета, а по-скоро режим на хранене в дългосрочен план-на храните с нисък гликемичен индекс. Подходящо е най-вече за диабетици,но и за хора, които искат трайно да отслабнат и да задържат резултата. Пише, че пълнозърнестите спагети, леща, грах ,бобови, някои плодове (ябълки и несладки плодове), зеленчуци са с нисък индекс. За хляба,меда,картофите,ориза, захарта дават висок индекс и се покачвало нивото на захар в кръвта като едновременно с това не осигуряват засищане за дълго и затова се натрупва мастна тъкан. Звучи ми много логично и ми допада като теория .
Отговори с цитат
  #37  
Стар 19th May 2011, 13:38
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Като теория има вярно, но има и други неща, които са от значение - фибрите! Примерно динята се води с висок гликемичен индекс. Има и динени диети с цел отслабване. Следователно теорията, за която говориш е непълна.

Обърни внимание на термините "сурова необработена храна" и "фибри".
Отговори с цитат
  #38  
Стар 19th May 2011, 14:36
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Да, да, така е, аз не знам дали е вярна тази теория, но намерих логика в нея, особено на фона на останалите диети. Иначе има монодиети, които също са с цел отслабване, дори само с шоколад, но в дългосрочен план са неефикасни.
За динята,гроздето и бананите уж ги отричат при режими за намаляване на теглото, но според мен това са плодове и може да се консумират сутрин.
Не знам, има много теории и повечето си противоречат радикално, как да разбереш коя е вярна. Всеки организъм е индивидуален. Сега даже разбрах за някаква 90-дневна диета, при която не се закусва, а вс. останали препоръчват обилна закуска на фона на останалите хранения през деня.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 19th May 2011, 14:43
Аватара на sami123
sami123 sami123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

http://www.bb-team.org/articles/1546...#axzz1Mnm56ggi
Ето, намерих една статия за фибрите, която общо взето се припокрива с теорията за ниския ГИ.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 19th May 2011, 15:20
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Причините за качване на килограми са прости. Като се избягват - едната стъпка е направена.

Какво значи неефикасни? Примерно за динената? Какъв е проблемът да ядеш през деня или вечер плодовете, които си изброила?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабваненабедрадупе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:34.