IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th June 2011, 22:17
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това довод ли е "не може да знаеш" ?

И аз имам няколко - не може да знаеш дали водата не е канцерогенна, не може да знаеш дали утре ще те блъсне кола, не може да знаеш дали носните кърпички не са смъртоносни (нали са носни) при прекомерна употреба и можем да изброяваме безкрай какво НЕ може да знаем. Идеята е какво знаем, а не да гадаем, поне аз не осланям съществуването на хвърляне на боб (или пък соя).

Знайните неща са тези, които изброих, другите са глупости, безсмислена паника, отклоняване от реалните проблеми и всичко идва от група хора без работа, които се чудят за какво да се захванат. И няма резистентни щамове и "странни болести", има хора без имунна система - всички смъртни случаи в Германия при последната паника са на хора без имунна система, здрав човек няма и да разбере, че е "болен". Хората обичат да решават несъществуващи проблеми и да обсъждат невидими "факти", незнайното явно ги влече. Най-вече го забелязвам при жените във форумите, които протестират срещу световните неправди.

И както казах - не е проблем, а е спасение. Освен ако не искаш да пасеш трева, за да живееш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th June 2011, 14:46
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver Виж мнението
Последния ви проблем е дали една храна била ГМО или неГМО, има къде-къде по-важни неща на тоя свят и ако ГМО храните ви останат последния проблем, значи сте много щастливи хора.
Много ме кефи тва... стана ми любимо... много е яко, много е яко...бях забравила колко е забавно"

offtopic: (и без тва си е замряло)
Не знаех, че трябва да си имаме разграфени таблички, в които да си степенуваме 1000-те "проблема", срещу които да се "борим". Осъзнаваш ли колко абсурдно звучиш?
Разбира се, че ако поискам ще се интересувам от ГМО и ще се "притеснявам" за всякакви "маловажни" глупости. Тва е идеята всеки да се притеснява" за различни неща. Иначе щяхме всички да се родим социолози, бизнес мениджъри, музиканти, историци бла бла кат някаква армия (само не ме нападай на тема маса vs различно или нещо такова)
Мое цял живот да се интересуваш от гъсеници или червеи... и да посветиш на това живота си. Да си активист в защита на червеите. Как успя да намериш в теа неща неща лошо... за тва сме хора за да сме различни и да нямаме класации "топ 1000". Пък за такива като нас (не знам де теб мое и да са те развълнували червеите наскоро, хората се променят) дет не ни вълнуват гъсениците ни остава само да "забавляваме" на чужд гръб кат използваме не малка доза сарказъм.
Не знаем кое е по- добре. Не знам дали и някой друг ме разбра, освен Солвър.
Всъщност кой ще ми каже кое е повече или по-малко важно?
И идеята, е че много малко неща знаем. А нещата, които не знаем не значи, че са глупости, които ни "отклоняват от реалните проблеми" (това с "реалните проблеми" е виц на деня... пффф). Щял да степенува проблеми... много е яко
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th June 2011, 14:55
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

едва ли скоро ще узнаем истината за ГМО.....
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th June 2011, 15:15
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ralitsa67 Виж мнението
имам една приятелка която пробва такава диета но мисля че ефекта и е по скоро за дриги неща а не за кожата ама все пак можеш да се консултираш с диетолог.
Да разбрах че помагал и за гръдната обиколка в някаква степен,ама аз исках за кожата да знам дали има някакъв ефект
Предполагам това си имала впредвид с други неща
P.S: Не мога само едно да разбера защо тема за хранене се превърна във тема за световните проблеми, извинявам се но не напразно го има израза "дървен философ"
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th June 2011, 15:37
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Не можеш и си права, само не обиждай философите. Това не го допускам.
Иначе хора с по 4000 мнения едва ли имат само "смислени" постове
В това е чара на форума и за тва наблягам, че съм офтопик. А прочетеш ли това офтопик в твоя случай значи- не четеш.
Даже ще ти дам един "безплатен" съвет.Примерно запомни някои имена, които не те кефят тук и просто пропускай мненията им (ми) и така ще се концентрираш върху соята на 100%.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Соя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:05.