IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #731  
Стар 23rd November 2013, 21:05
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Радвам се, ако съм ти помогнала. Не се притеснявай за беленето на ушите, нормално е. Лентата я носи поне 2 седмици постоянно, после само нощем. Според мен трябва да направиш каквото зависи от теб след операцията, за да постигнеш по-добър резултат.
За мен и до ден днешен си е голямо изпитание ходенето на фризьор. Страх ме е като ми бута ушите да не щръкнат пак. И хем знам, че след 6-тия месец вече няма шанс да се върнат (аз този месец направих 6 месеца след отопластиката), и пак ме е страх........ Трябва точно преди операцията да отидеш на фризьор, че не се знае кога ще имаш пак тази възможност
И аз от години си мечтая да се подложа на операцията. Не ме беше страх, единственото което ме спираше че нямах толкова пари. Все пак не е лесно да спестиш към 2000 лв, но когато човек е мотивиран има начин. Аз се оперирах май месец, което не е препоръчително. Подходящи за операция са зимните месеци, защото раните зарастват по-бързо и рискът от инфекции е по-малък. Затова ти казах, че добре си го планирал за през зимата, а пък аз просто нямах търпение...но нищо, нали всичко е наред. Пожелавам ти и на теб добри резултати
Отговори с цитат
  #732  
Стар 25th November 2013, 12:06
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Ухаа, 6 месеца, добре звучи, вече трябва да нямаш притеснения наистина...поне според мен. На мен днес ми е 10ти ден иии продължавам да си ходя с лентата. Наложи се да споделя с приятелите си, че те не знаеха, но почнаха много да питат защо като съм излизал съм бил с качулка на главата и така, та като им казах се учудиха доста, изобщо не били забелязали, че има нещо нередно с ушите ми - казах им, че го правя заради себе си, а не заради тях, та една лекция им изкарах как като се видя в огледалото и първото, което виждам са ушите и накрая приеха доводите ми. Иначе аз отлагах толкова време не по финансови причини, а точно заради това, че съм от мъжки пол и там няма как да скрия промяната с дълга коса или нещо такова, но както се вижда то в крайна сметка може наистина никой да не забележи, че съм правил някакви корекции. И накрая - за фризьора ще видим как ще е, тия дни трябваше да отивам вече да ме подстижат, но ще търпя още поне 10тина дни и тогава ще си посетя фризьорката и ще и кажа да е много нежна Още веджън благодаря, за това че се отзова. Весело посрещане на празниците!
Отговори с цитат
  #733  
Стар 27th November 2013, 19:22
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Успех с фризьорката. Просто й обясни всичко и й кажи да внимава. Иначе аз днес ходих на фризьор и преживях мъъъъъничко стрес . Като ми сгъне ухото и не знам какво ми става. Заболява ме сърцето направо. Все имам чувството, че ще щръкнат пак след това дърпане.
Явно при тебе проблема не е бил толкова голям, щом приятелите ти не са го забелязали. Пък и нали приятелите те харесват такъв какъвто си, без да се фокусират върху дребните дефекти. При мен положението беше наистина много зле, ушите ми бяха почти перпендикулярни на главата. Никога не си връзвах косата като излизах, а косата ми си е обемна и като я пусна скрива ушите. Вече си ходя с вързана коса, но още имам малки белези зад ушите (така казват, де, аз няма как да се видя).
Весели празници и на теб . На мен май ми се очертава да работя по празниците, та ще видим как ще прекарам...
Отговори с цитат
  #734  
Стар 28th November 2013, 13:38
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Е стига с тая работа, по празниците трябва малко почивка, нищо, че не се почива ползотворно, но това е друга тема... Ти за белезите маза ли се с нещо от рода на Контрактубекс или друг крем, който уж заличава следите?
Отговори с цитат
  #735  
Стар 4th December 2013, 16:24
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

С нищо не съм се мазала. Не знам дали вече са ти се образували корички, там където са били разрезите. Както когато имаш рана, само дето са белезникави на цвят. Те стоят много време. На мен ми паднаха миналия месец, т.е. 5-6 месеца след операцията. Аз внимавах да не ги човъркам. Сега има маааалки белези там, където са били шевовете и разрезите, така ми казаха, де (аз не мога да се видя, а много ми се иска).
Пожелавам ти весело изкарване на празниците и успешно възстановяване
Отговори с цитат
  #736  
Стар 5th December 2013, 22:49
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

И аз с нищо не мажа, като отида след 10тина дни на преглед ще питам дали да го правя. На мен май ми се появиха съвсем малки корички, но аз ги махнах, те много лесно паднаха, но бяха малки, предполагам не е било по целия шев. Няма да пипам там повече. Иначе от 4-5 дни вече съм без лента през деня, слагам я само като спя. Като стана сутрин и като я махна ушите пак са едни такива никакви и сплескани За около 30-40 мин вече добиват някаква форма Вече са с абсолютно нормален цвят, но хич не ги усещам като да са моите си. Утре вече отивам на фризьор, те ушите добиха малко гъвкавост и мисля, че ще стане работата почти без никакви проблеми. С едно старо гадже пихме кафе преди 2 дни - казах и че имам промяна, тя ме гледа, гледа и нищо не забеляза - това ми беше и целта на мен, да не е нещо фрапантно, но аз да се чувствам добре.

П.С. Вече минах през фризьора - всичко беше без грешка, почти не се наложи да ми пипа ушетата, много съм доволен.

Последно редактирано от MapTo_Di : 6th December 2013 на 15:59
Отговори с цитат
  #737  
Стар 11th December 2013, 16:31
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Радвам се, че ходенето на фризьор е минало безболезнено . Аз когато спрях да нося лентата денонощно я носех не само нощем, а и денем, когато съм си вкъщи след работа, в неделя и т.н. По собствено желание, де, страх ме беше да не компроментирам резултата от операцията. Абе голяма любов беше към тая лента, чак се чувствах некомфортно като изляза без нея в началото, толкова й бях свикнала .
Забравих да ти кажа, че ок 2 седмици след операцията си миех косата само с детски шампоан, че не е толкова агресивен, ама то вече е късно за това при тебе .
Радвам се, че ушите ти изглеждат естествено, колкото повече време минава толкова по-добре изглеждат според мен. И чувствителността ще се възстанови постепенно, не се притеснявай. Само имай търпение, резултатите от отопластиката не са мигновени, но си заслужават чакането
Отговори с цитат
  #738  
Стар 17th December 2013, 21:55
pro0 pro0 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Здравеите хора днес е 16-тия от както се оперирах от тогава не съм спирал да нося лента или в моя случаи еластичен бинт.Та въпросът ми е към тези които вече са си направили тази операция-на втората седмица след операцията ушите ви стърчаха ли още или се бяха прибрали към главата защото моите много малко са се прибрали не знам вече какво да мисля. Направо откачам при мисълта че всичко е било напразно.А трябва да нося лентата чак до 28-ми мисълта ми е до тогава дали ще се приберът към главата?
Отговори с цитат
  #739  
Стар 18th December 2013, 17:23
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

При мен случая беше обратен, аз всъщност съм на 1 месец след операцията и още предполагам не е дошъл крайния резултат, но ушите ми след операцията бяха като залепени за главата, такива са и когато стана от сън след като съм носил лентата, но като я махна и за около 30-40 мин се поотпускат и почват да изглеждат по-нормално. Та мисълта ми е, че ако след операцията не са били прибрани, с лентата или бинта няма как да се приберат, то тяхната функция не е да ги прибира, не знам всъщност каква им е функцията, предполагам ги държи да не възвърнат състоянието от преди интервенцията, пази ги докато спиш от това да си 'обърнеш' ухото и др. такива. Дано все пак не е било напразно това, което си направил.
Отговори с цитат
  #740  
Стар 18th December 2013, 18:59
pro0 pro0 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Няма как да се обърне ухото защото съм 24/7 с еластичния бинт. Ами до 10-ия ден след операцията имах яко много памук зад ушите после ми свалиха шевовете и от тогава дори не смея да ги погледна.А вие на кои ден след операцията си измихте косата доктора ми каза че е наи добре да е след 20-тия ден.Можеш ли да ми пратиш някакви снимки да видя как са ти застанали ушите ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:20.