IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th January 2011, 16:05
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Апо, ако пуснете такава темичка ще я преглеждам редовно
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th January 2011, 16:20
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране Re: Храната,която ни убива!

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Храни,предизвикващи рак(канцерогенни) или така наречените Джанк Фудс/в превод "храни-боклук".
сладки храни със захар;
Ок де,ама сладки храни с подсладители ??? Кое е по-вредно според вас -със захар или с подсладители!??!?! Не може да изключим напълно сладката храна,може да не ядем 1 месец сладко,но рано или късно ще хапнем нещо! Медът е добра алтернатива,но да изключим напълно захарта.....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th January 2011, 16:28
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Подсладителите са по-вредни от захарта.
Най-често ползван е "аспартам"-а , той е източник на фенилаланин.
Отделно подсладителите не се разграждат от организма з-то са непознати субстанции за него и се натрупват, канцерогенни са.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th January 2011, 16:33
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Подсладителите са по-вредни от захарта.
Най-често ползван е "аспартам"-а , той е източник на фенилаланин.
Отделно подсладителите не се разграждат от организма з-то са непознати субстанции за него и се натрупват, канцерогенни са.
Дам,питах понеже в горепосочените храни пишеше за сладки храни със захар,но не и с подсладител,иначе и аз знам,че са вредни, но какво да правят да речем болните от диабет ? Те ядат сладки неща с глюкоза,подсладители..и т.н....Аз също имам течен подсладител,но го използвам по-рядко.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th January 2011, 16:48
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Чувала съм за едно растение-200 пъти по-сладко от захарта и без нейните калории.Стевия,мисля се казваше.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th January 2011, 17:11
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
Чувала съм за едно растение-200 пъти по-сладко от захарта и без нейните калории.Стевия,мисля се казваше.
Чувала съм и аз за подсладителя Стевия,но до там. Не знам подробности. Ако някой е запознат да сподели. Но според мен нещата не опират само до калориите,те ядките са много калорични,но ,ако са суови са полезни!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th January 2011, 18:47
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Единствено доказан и добре документира като канцерогена молекула е аНИЛина, а не аЛАНина. Този последния с аспартама продължават да бъдат обект на полемики. Мариана е помислила, че е хвърля тежка бомба, но аз го усетих като новогодишна жабка. Въпреки, че съм с операция от рак в начален стадий.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th January 2011, 18:51
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Храната,която ни убива!

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Храни,предизвикващи рак(канцерогенни) или така наречените Джанк Фудс/в превод "храни-боклук".
сладки храни със захар;
Ок де,ама сладки храни с подсладители ??? Кое е по-вредно според вас -със захар или с подсладители!??!?! Не може да изключим напълно сладката храна,може да не ядем 1 месец сладко,но рано или късно ще хапнем нещо! Медът е добра алтернатива,но да изключим напълно захарта.....
Не съм консумирала сладко от не знам колко време вече.Като ми се дояде прибягвам до мед,банан.

Но мога да кажа на 100%,че чистият черен шоколад е полезен,но не е сладък.Миналата година хапнах едно такова от 80грама,страшно горчи
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th January 2011, 18:54
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Не яжте осолените ядки,аз ги ям в суров вид!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th January 2011, 19:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Добавъчното вещество "аромати" се среща в почти всеки хранителен продукт,който напуска халетата на хранително-вкусовата промишленост. Единствената причина за това е,че без него по-голямата част от някоои храни биха били напълно негодни за консумация.

Отвартителното при производството на аромати,на "помощни" и ,"пълнежни" вещества настъупи преди десетина години,когато заводите трябваше да извозват за собствена сметка своите отпадъци-пилешки глави,свински опашки,рибени кости,гнили и зелени плодове,обелки от сирене и утайка от филтрирани отпадни води.От тогава те вече не гооврят за отпадъци,а за "полезни вещества",които се превръщат в помощни вещества и "аромати"...Тези пълнени средтсва ,с помощта на аромати,влизат в състава на доста от познатите на пазара салами,топени сирена,плодови десерти и др.Лично аз съм отказала от колбасите преди 10 години още.А плодовите десерти са му ужасно гнусни.

На японски хранителни "дизайнери" се е удало да получат шницели само от утайка на филтрирани отпадни води и аромати

__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хранатакоятониубива
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:03.