IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th May 2011, 09:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Атопичен дерматит

Има ли деца с атопичен дерматит, кое ви помага, кое ви пречи?
Елла никога досега не беше имала проблеми с кожата, дори типичните за новородени беления и корички и не знам кво при нас ги нямаше... докато преди около месец и половина изведнъж стана на петна. Не разбрахме какво го причини, за мен остава единствено възможността да е на нервна основа. Почнах предпазливо да давам витамин В комплекс, в момента е по- добре, но не са изчезнали петната. Приемам всякакви идеи, от хранене, до козметика, витамини, дрехи, прах за пране... всичко, което се сетите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th May 2011, 13:07
демили демили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 49
По подразбиране

A-derma лосион. За няколко дни ще и мине на бебанка.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th May 2011, 14:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ммм, да ама не
От а- дерма въобще не се повлия за мое най- голямо учудване, а около нас почти няма недоволни от тях. Вече се чудя дали да не ходим да правим тестове за алергии, след като миналата седмица петняса съвсем ясно след нанасянето на слънцезащитния крем на Мустела за бебета, който би трябвало и за атопични деца да е подходящ. Макар да беше в срок на годност, хвърлих го, купих на биодерма, също за алергична кожа... пак петняса. Мисля си дали не е от слънцето, ама все пак то още дори не е силно, пък и директно на слънце не е била повече от половин час....
В момента продължаваме да ползваме ей това
http://www.audreydao.com/wp-content/...zing-cream.jpg
не че е лошо, но съм отворена да пробвам и нещо друго...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th May 2011, 15:59
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Да е чувствителна към някоя съставка на кремовете ?
Тва няма да го хванат на тест за алергии сигурно .
Аз вземам последните години спрей , сравни съставките . Аз точно затова минах на спрей - крема ми се струваше тежък за кожата . Той и спрея сигурно е доволно вреден , не знам вече какво да измисля
http://www.dormer.ca/DormerCos/Produ...%20211%20Cream
Аз ползвам тва , ама вие сте малки още и не знам дали става /за хидратация , не срещу слънце/ .

Последно редактирано от diadora : 5th May 2011 на 16:04
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th May 2011, 04:21
Zoya_A Zoya_A не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika Виж мнението
Има ли деца с атопичен дерматит, кое ви помага, кое ви пречи?
Елла никога досега не беше имала проблеми с кожата, дори типичните за новородени беления и корички и не знам кво при нас ги нямаше... докато преди около месец и половина изведнъж стана на петна. Не разбрахме какво го причини, за мен остава единствено възможността да е на нервна основа. Почнах предпазливо да давам витамин В комплекс, в момента е по- добре, но не са изчезнали петната. Приемам всякакви идеи, от хранене, до козметика, витамини, дрехи, прах за пране... всичко, което се сетите.
Кожните тестове за алергия няма да я "хванат", Елла е много малка още (след 7 г. възраст дават реални показания).

Моето дете е на 9 г, с АД сме от раждането (ДжиПито не го установи, на нас ни трябваше много време докато разберем, и ние си мислехме че е някаква алергия). Като бебе се мажехме с Nachthertzen, май че беше на Др.Тайс производство, като минахме 4 г. минаме на А-дерма по препоръка на д-р Балабанова, дерматолог в МА (шеф на хистологията към Кожната клиника). Само че на А-дерма се мажем (след къпане) само с крем-емолиента, на моето дете лосионът явно му е слаб като концентрация. Къпем се пак само с А-дерма - то става и за коса и за тяло, а на по-кризисни участъци нанасяме Елоком (много е скъп, но пък върши страхотна работа, д-р Денкова от Есте клиник ни го изписа). Да не те плаша много, обаче сега се оказа, че имаме и астма, а АД върви ръка за ръка с астмата. Астматичните пристъпи ги правим от няколко години, но тази зима се засили и чак сега ни диагностицираха...

Иди на дерматолог или алерголог, ако е някаква уртикария, докторите би следвало да познаят (големият ми син на 5 се оказа, че прави реакция на ухапвания от акари, която досущ прилича на уртикария, д-р Мустаков ни "разкри" какво ни има, а ние си мислхме, че е от храни).

Не знам дали съм ти помогнала, но това е моят опит с децата...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th May 2011, 14:18
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Благодаря ви, мацки
Засега ще се въздържам от кремове като Елоком- погледнах му съдържанието, крема е кортикостероид. Преди да сме опитали всичко останало, няма да ги включвам тях в употреба, щото един път почне ли се, няма спиране. Мен самия АД не ме притеснява толкова, колкото именно вероятността от развитието на астма, още повече, че вече имаме такъв случай със сина на мъжа ми... На дерматолог ходихме, със сигурност е АД, той ниотказа от тестове за алергия, но все пак мисля да посетим и алерголог, да видим той кво ще каже. Иначе, Зоя, ако ще ти е от помощ, ние започнахме да пием пробиотици. Казват, че доста добре повлияват АД, ще докладвам дали при нас помагат.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th May 2011, 17:26
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Апоклистика, много добре си се насочила. В никакъв случай не започвай със силен кортикостероид. Елокома е от мощните, има и по-мощни, но първо изпробвай всичко де що е нестероидно.
Ще ти препоръчам едно кремче, казва се Линола фет. С него се мажат засегнатите участъци два пъти дневно, ако обривите дай боже отшумят продължи да мажеш местата, които са били засегнати.

Ако ще се започва със стероиди, следва да е с най-лекия, който се препоръчва за кърмачета дори - Лукоид липокрем.
Но първо опитай другите методи.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th May 2011, 19:43
Zoya_A Zoya_A не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Linola сме ползвали, преди години, не ни помагаше особено...Ние мажем с А-дерма цялото тяло, без лицето (там само като бебе правеше обриви). Елоком-а го ползваме само в екстрени ситуации, от сорта на реакция на кожата на временните татуировки с хена (това каква беля ни направи направо ми се ревеше от ужас, добре че не остана белег). Всичко друго ни минава с А-дерма крем-емолиент, номерът е да се ползва редовно след всяко къпане.

Аз за пробиотиците четох, че уж помагали за астмата. Ние сега, до края на юли сме на терапия със сингулер, после ще пробвам, сега от сунгулера сме добре, та ще замажем ефекта от пробиотиците, ако има такъв, а аз искам да го проверя...

И да ви успокоя всички, колкото по-големи ставаме, толкова по-малко страдаме от АДто. Лятото, като сме на море, и да не се мажем, не ни загрубява кожата, явно комбинацията слънце, морска вода и слънцезащитен крем помага. Имам чувство, че кожата когато "диша", по-малко страда...Д-р Балабанова от МА ни беше обяснила, че АД се получава, когато има хипофункция на някаква жлеза, която при по-продължителни престои на над 2000 м надморска височина се активирала...Не знам дали е така, на нас морето ни се отразява много добре.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th May 2011, 19:52
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Не е от морето мила, от продължителното слънцегрене е.
АД се повлиява добре от слънцето, естествено пак си ползваш слънцезащитен фактор.
Кожата през лятото е къде по-добре отколкото през зимните месеци.
С Линола трябва да си много търпелива, бавно отшумяват обривите, но дори и изчезнали пак трябва да се ползва.
Но щом си доволна от А-дерма, пак е добре.
Съветвам те колкото се може да избягваш кортикостероиди, те са като наркотик за кожата, свикне ли с тях, после няма отърване, кожата си ги иска и с друго няма оправия
Елоком е много силен за малко дете, защо не опиташ с Лукоид/само при нужда естествено/.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th May 2011, 23:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Продукти на Линола ползвахме преди време, но според мен сегашния крем е по- добър, за момента с мазане сутрин и вечер изглежда прилично. Може и витамините Б комплекс да си казаха думата, не знам.
Тая докторка, не че имам претенциите да знам повече, но от всичко, което съм изчела, АД и досега си остава с неизвестна етиология. Предполагам е имала предвид тимусната жлеза, за която е установено, че е увеличена при деца с АД, но не и че тя е причината за появата му. Ако ти се чете по темата
http://spisaniemd.bg/md/2005/10/dets...timusna-zhleza
Възможна е и наследствена обремененост, което е уж при нас случая, и от моята страна, и от страната на мъжа ми. Но за мен това си остават догадки на докторите, които се опитват да обяснят нещо, за което още никой не е открил истинската причина.
За морето, ние още малко да се стопли и отиваме, цяло лято ще сме на морето и много се надявам да го изкараме без проблеми. Днес си ползвахме пак слънцезащитния крем, възможно е миналия път да е било и реакция на дреха, и аз не знам вече... макар да купувам само дрехи от 100% памук... тва кожните болести са гадна работа
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Атопичендерматит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:43.