IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 13th March 2009, 18:07
Атанас Жеков Атанас Жеков не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 18
По подразбиране

Колко време седи месната упойка горе доло?
Отговори с цитат
  #192  
Стар 16th March 2009, 18:57
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Малка киста , до мъртъв зъб , която не е създала досега проблем трябва ли да се маха ? И винаги ли е сигурно , че ще се развие ?
Отговори с цитат
  #193  
Стар 24th March 2009, 20:52
interes interes не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от interes
Здравейте!
Виждам, че тук се раздават мъдри съвети свързани със зъбни проблеми Реших да се пробвам и аз с моя проблем. Надявам се да имате търпението да изчетете цялата сага по зъбния проблем.

Започна се миналата събота. Имах чувството,че съм яла нещо и от него долните ми предни зъби са ме заболяли (случвало ми се е някой път като преям със сладко примерно, но нищо сериозно). След като след няколко часа странното усещане не си замина се притесних, но реших, че до вечерта ще се оправи... Вечерта, в момента, в който легнах такава болка ми обзе лявата част на главата, че имах чувството, че ще са ми последните мигове на тая земя. Друг път съм имала развален зъб, който да ме боли, но болката от тази нощ беше несравнима. Както и да е- с едно болкоуспокояващо (дафалган) всичко беше ок. На сутринта като се събудих трябваше да взема още едно... След няколко часа още едно... Болките не преставаха- долните зъби в ляво..всички зъби.
За щастие си имах контролен преглед при зъболекарката в понеделник. След преглед и снимки тя не установи нищо. Нямам развалени зъби, а на снимките не се виждат никакви скрити проблеми. Единственото, което и направи впечатление е един от предните зъби е малко по-тъмен от другите. Аз все още разлика не виждам, но се осланям на нейното професионално око. Специално снима само този зъб... нищо. А мен не ме болеше той, а всички зъби заедно. Изпрати ме вкъщи с антибиотик, ибупрофен и час за след 2 седмици.
Вечерта и през нощта положението беше да не кажа и по-зле. На следващия ден отидох за второ мнение при друг зъболекар. Пак снимки и пак нищо. Няма инфекции, няма кариеси, няма пулпити. Той каза,че според него този въпросен преден зъб не е проблемен и антибиотика едва ли ще помогне в случая. Изписа ми още по-силни болкоуспокояващи за през нощта и ми даде час за след 2 седмици.Междувременно мина вече една седмица. Болката определено намаля в изминалите два дни, но все още си пия поне по 3 болкоуспокояващи. Болката се концентрира предимно в този зъб, който според моята зъболекарка "умира". В момента положението е така и така- хем ми се иска да вярвам, че това е единствения проблем, който ще се реши с махане на нерва, хем нещо ме човърка отвътре, че може да има още нещо.
Главно две неща ме притесняват. Първото е, че този преден зъб ми е като упоен в момента. Такова чувство не съм имала никога до сега. Вчера забелязах и че се клати леко... Това нормално ли е ? Обяснявам си го с факта, че има инфекция и това го прави неустойчив. А ако има инфекция защо нищо не се виждаше на снимките ? И от какво може да се предизвика инфекция при положение че самия зъб е бил здрав, както и тези около него?
Второто нещо, което ме притеснява е факта, че искат да ми извадят нерва. Страх ме е да не се окаже, че има по-сериозен проблем, който е предизвикал тази болка и този проблем ще навреди и на другите зъби.
Как да разбера ? Кого да търсия и какво да търся ? Четох в интернет много неща, но не намирам нищо по въпроса.
За уточнение живея в чужбина и тук зъболекарите не дават часове по спешност...
И една дума, която обобщава всичко... драма
Сагата ви наистина е за съболезнования... Цяла седмица болки е нещо ужасно.

Има според мен 2 причини, които биха довели до подобен проблем:
1. Възпаление на венците - остро и генерализирано, в резултат на което се появява болка в група зъби, болка от стъдено, болка от сладко. Обикновено тогава има и доста подвенечен камък, кървене от венците и те за лилави на цвят. Спасението е почистване на зъбния камък, профилактика на венците, антибиотика ще помогне (зависи какъв е).
2. Възпаление на нерва на зъб от тази страна и на тази челюст (т.нар/ пулпит). При него се появяват силни болки основно вечер след 18-19ч., усилващи се от студено/топло, и сладко. Обезболяващите трудно повлияват болката. Ако не се лекува това състояние възпалението от нерва излиза от корена в коста и се образува гнойна торбичка (гранулом, периодонтит). При наличие на гной е нормално да има повишена подвижност на зъба. При рентгеново изследване обикновено няма находка, защото е необходимо доста време на инфекцията, зад а разруши костта на върха на корена и едва чак тогава да се види на снимката. Каква е причината да се самоумъртви този зъб? ... ако нма кариес и инфекция под стара пломба, тогава може да се е получило от травма на зъба или от проникване на инфекция от възпалени венци/зъбен камък през странични микроканали към нерва. Лечение: Да се умъртви зъба, да се почисти зъбния камък. Малко вероятно е да са засегнати др. зъби, но ако се чака е възможно.
Това е информацията, която мога да ви дам.
Къде живеете в момента?


Здравейте!
Сагата продълважава....

Сложила съм дълъг цитат, за да става ясно горе-долу къде е проблема. Тогава така и не откриха причина нерва да е мъртъв, но го извадихме и затворихме зъба. Сега няколко месеца по-късно проблема е още по-голям. Зъбът се клати и не мога да отхапвам защото боли. Ходих на снимка- костта е стопена и дори е започнала и странично да разваля съседните зъби. Хирурга каза, че освен вадене друг вариант не вижда. Предложи като решение имплантат.

Но как да дам да ми сложат нещо за хиляди левове като все още е загадка какво предизвиква първо умирането на нерва, а после и стопяването на костта. Към кого да се обърна? Няма никакво логично обяснение. В момента съм в София. Къде да отида, за да съм сигурна, че поне ще изслушат каквото имам за казване...
Отговори с цитат
  #194  
Стар 27th March 2009, 10:20
shinetru shinetru не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте !
Регистрирах се във форума , тъй като забелязах, че много специалисти стоматолози дават отговори на въпроси, зададени от пациенти
Бих искала да се обърна към вас с проблем. По принцип съм от най-страхливите и едва ли не истерични пациенти с множество неприятни случки в стоматологичен кабинет в детството ми. Последният път когато бях при стоматолог , плаках за упойка, но отказаха да ми поставят, нямало да ме боли. Е, боля ме много и в резултат на това не стъпих в стоматологичен кабинет близо 5 години. За щастие имам здрави зъби и не ми създаваха неприятности през това време. Та, конкретно по проблема. Вчера бях на преглед и ми казаха, че имам два мъдреца за вадене, единият , от които е спешен. Той е долен ляв, доста развален и не се е показал напълно, а наскоро малка част от едната страна се отчупи. Интересното е, че нямам никаква болка. Другият долен мъдрец също е "врастнал", но не ми се струва толкова развален. Стоматоложката ми каза да ги извадя и двата веднага и наведнъж в лицево-челюстна хирургия с пълна упойка, защото съм много страхлива и операцията под места упойка според нея ще ме травмира толкова, че няма да стъпя пак 5 години при стоматолог. Та въпросът ми е уместно ли е да се вадят два долни врастнали мъдреца оперативно наведнъж и няма ли това да е много голяма травма (шевове, подуване и т.н.)? Освен това съвсем скоро след това ми предстои пътуване в чужбина за около 2 седмици и много се притеснявам от усложнения и дали ще се възстановя навреме. Ще имам не повече от седмица за възстановяване преди да тръгна. Чувала съм за 2-3 дневни възстановявания от такива операции и за такива, които траят месеци, поради инфекции и т.н. От друга страна стоматоложката каза, че по-разваленият мъдрец може да "гръмне" всеки момент , а може и след 1-2 години, тя нямало как да прецени. Също така отказа да ми работи други кариеси докато не извадя проблемните зъби. Уекенда ще си напавя снимка на зъбите и надявам се тогава ще може да се прецени доколко са спешни наистина.
Отговори с цитат
  #195  
Стар 27th March 2009, 11:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Не е редно да се вадят и двата мъдреца наведнъж,освен ако не се налага,в случаи като заминаване в чужбина или какъвто и да било друг недостиг на време.
Истината е ,че това е малка по обем,но доста неприятна операция ,свързана с няколко дни с болка след извършването й..А това ,че мъдрецът може да "гръмне" във всеки един момент е напълно вярно.
Аз бих се опитал да преодолея страха и да използвам местно обезболяване,а не обща анестезия,но това съм само аз...
Успех!
Отговори с цитат
  #196  
Стар 4th April 2009, 19:55
Honeybee Honeybee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 2
По подразбиране въпрос за дренаж на зъб

Привет,

и аз имам въпрос към специалистите, Предваротелно благодаря

В петък зъболекарят ми ме прати на хирург да постави дренаж на 6-и долен ляв зъб, който е възпален и с гнойна торбичка на венеца. Хирургът каза, че не иска да рискува в почивните дни, когато няма кой да сменя дренажа, тръбичката да стои там и не я сложи. Мога ли в такъв случай да чакам до понеделник или да потърся дежурен стоматолог, ако състоянието ми не се влоши?
Отговори с цитат
  #197  
Стар 4th April 2009, 23:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако положението стане "напечено" с болки и отокът се увеличи,потърсете помощ,ако не...в понеделник при хирурга
Отговори с цитат
  #198  
Стар 5th April 2009, 08:55
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Аз имах опасност от парадонтит, направиха ми снимка и показа лек стадии или незнам точния термин.От 3 месеща ползвам Парадонтакс много е гадна ама пък има страхотен ефект, не ме болят венците, не са раздразнени и не кървят.
Колко месеца още да я ползвам или да отида пак за снимка?
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #199  
Стар 5th April 2009, 09:35
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Пародонтакс,както Лакалут и Сенсодин са лечебни пасти за зъби.Те могат да се ползват дълго време,но тъй като са лечебни, не мият добре.Затова е хубаво да се редува миенето на зъбите с такава паста,с обикновенна,която съдържа микро частици за по-добър почистващ ефект.
Отговори с цитат
  #200  
Стар 5th April 2009, 14:25
Honeybee Honeybee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ако положението стане "напечено" с болки и отокът се увеличи,потърсете помощ,ако не...в понеделник при хирурга

Благодаря много!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:28.