IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2921  
Стар 26th July 2011, 21:00
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

относно религиите, но не пиша в тема за такива за да не я "замърсявам", тоа Андерс Брейвик по негови думи е нанесъл удара си за да "спаси Норвегия и Европа от нашествието на мюсюлманите" и за да отправел некакви си предупреждения, тва теа дето намирате смисъл и потребност от религиозни убеждения в 21ви век как ше го коментирате?
Като бонус към темата за размисъл допълвам и често категоризираните атаки на араби срещу християни, правилно или не, като пряко свързани с вярата им, + факта, че простовати хора по цялата земя (тука ако некой се познае, проблема си е негов) си обясняват низ от събития и случки с Бог и се примиряват без борба със всякакви удари, включително и смъртна диагноза, щото тва била божията воля..
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2922  
Стар 26th July 2011, 21:09
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Бари, няма да споря с теб, защото си много далеч от тези неща..Няма смисъл

Само ще кажа, че "религиозните" християни НЕ се предават при болест, а са длъжни да се позоват на медицината, а не на врачки.
А че е Божия воля, божия е.
Няма да обсъждам разни малоумници във вид на атентатори. Това не са истински вярващи хора, било то християни или мюсюлмани.
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 26th July 2011 на 21:24
Отговори с цитат
  #2923  
Стар 26th July 2011, 21:21
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite Виж мнението
... тва теа дето намирате смисъл и потребност от религиозни убеждения в 21ви век как ше го коментирате?
Просто въпросче - специално за този Брейвик неговата църква какво би казала - одобрява ли акта? Сигурна съм, че не. Не го знам на каква конфесия е представител, нито какви преобладават там. Но съм сигурна, че не им е подобна политиката.
Кръстоносците са имали такива войни - за заграбване на плячка, но те са католици. И тях не ги знам.
За мохамеданите пък кво да коментирам - имат си там техния джихат..... не е мой категорично.

А същия този Брейвик май бил и с някакви кафяви наклонности доколкото разбрах, тъй че си е направил своя компилация..
Отговори с цитат
  #2924  
Стар 26th July 2011, 21:36
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
...
За мохамеданите пък кво да коментирам - имат си там техния джихат..... не е мой категорично...
Само едно малко уточнение
Общото название е мюсюлманство , а мохамеданството е течение в мюсюлманството
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #2925  
Стар 26th July 2011, 21:52
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Само едно малко уточнение
Общото название е мюсюлманство , а мохамеданството е течение в мюсюлманството
Мохамед е основателят. Но както и да е, да не навлизаме в подробности
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #2926  
Стар 26th July 2011, 21:53
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
Cool

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
имат си там техния джихат
джихат в превод значи борба, в смисъла на усилие, не на битка. Буквалното значение било "стремеж към Божия път", което няма нищо общо със свещена война
Имам предвид, в религията им няма дума за война с останали религии

Не мисля, че църквата му трябва да одобрява нещо или не, а да признае своята вина или не.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2927  
Стар 26th July 2011, 22:00
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Чакай сега
Точно мюсюлманите имат правилото, че ако убиеш друговерник, ще отидеш в Рая..Там, в Корана, е пълно с противоречия и привзето оттук-оттам.

А за масовия убиец от Норвегия - беше казано по новините, че той е протестант, но не признавал тяхната църква, защото била далеч от...страите ценности.

Много и най-честите престъпления сред "християните" са от протестанти.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #2928  
Стар 26th July 2011, 22:02
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Мохамед е основателят. Но както и да е, да не навлизаме в подробности
ЛъкЕ хайде да не се изказваш неподготвена
Има мохамедани , които са последователи на Мохамед има и други които не признават Мохамед а Али , който мисля че е негов братовчед .Отделно че има още един тон течения Все едно да говориш за всички християни и да ги наричаш ортодоксални християни

п/с Гледам чела си и Корана ...
Земи прочети малко преди да се изложиш отново ...както обикновено де

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...85%D0%B0%D0%B4

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...BB%D1%8F%D0%BC


Цитирай:
В българския език често, особено в исторически план, мюсюлманите се наричат „мохамедани“, като този термин се използва просто като синоним на мюсюлманин. Самите мюсюлмани намират обаче тази дума за неуместна, понякога дори за обидна, тъй като според тях учението на исляма не води началото си от Мохамед като създател на религията. В исляма се приема, че божествената религия, дадена на първия човек (Адам), е именно мюсюлманската религия (която в превод от арабски означава „мирната" религия) и че това е било и учението, дадено на Авраам, Моисей и Исус. Мохамед е последният от тази родствена верига на многобройни Божии пратеници и се счита за на най-великия от пророците, възвестили Бога.
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 26th July 2011 на 22:09
Отговори с цитат
  #2929  
Стар 26th July 2011, 22:07
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Добре, ще ме светнеш за теченията в мюсюлманството Може и да си права. Не съм задълбавала в детайли.

Корана не съм чела, но съм чела Апологетиката, която ми дава основите на всяка религия.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #2930  
Стар 26th July 2011, 22:19
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Няма какво да те святкам , има достатъчно инфо в нета ! Преди да напишеш нещо , просто можеш да хвърлиш едно око в гугъла ...
И кое е по добър източник на информация за една книга ?? самата книга или това което пише за нея в другите книги ???
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:35.