IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th March 2007, 16:17
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране "Сила за живот" - отслабване без диети

Книгата е доста старичка, но има доза полезни и много логични неща в нея. ДОкато спазвах диетата на доктор Байкова, споделих с една приятелка на майка ми за млякото и че ми е много и вече ми се гади от него и тя ми даде "СИла за живот". Не можете да си представите колко учудена бях от някой работи, такива, които противоречат на 100 % от общо приетите по повод отслабването.
Книгата е писана от мъж и жена, които се срещнали на терапия за отслабване, като и двамата били с наднормено тегло.От там се запалили по темата за диетите и споделят много интересни неща.И аз искам да споделя някой от тези неща, които ми направиха най-голямо впечатление.
За 1-ви път от книгата научих за трите фази през които преминава тялото на човек за 24 часа.1-вата фаза е фазата на приемането, която продължава от 12 часа на обяд до 8 вечерта.През тази фаза човек може да прияма каквато храна иска.2-рата фаза е фазата на асимилирането, която продължава от 8 вечерта до 4 часа сутринта.През това време не трябва да се приема никаква храна, само течности, защото както всички знаем през това време от денонощието метаболизмът ни се забавя, почти спира.И последната трета фаза е тази на отделянето.Тя е от 4 сутринта до 12 на обяд.Ето тука ми направи много голямо впечатление написаното в книгата, според нея през тази фаза не трябва да се приема никаква друга храна освен плодове и зеленчуци.Винаги съм си мислела, че закуската е времето през което трябва да се приеме всякаква храна, в смисъл, че ако ти се дояде нещо по-калорично закуската е времето, но уви.
Друго нещо, което разбрах е, че никак не е полезно в процес на намаляване на теглото да се консумира кисело мляко и млечни продукти, защото от тях растяли костите и вместо да отслабнеш, кокалът ти ще наедрее.Да, но ако си на 40 години кокалите са се оформили с спрели да растат от кога от кога.
В книгата се обяснява, че е добре по време на хранене не е добре да се приемат течности, защото те разреждали стомашните сокове, които разграждат храната и така се забавял метаболизмът. Храната, която не е преработена остава в червата и започва да гние... Това за стомашния сок го знам и не го правя, но тия гнилостни процеси...
Не било хубаво да се приемат и плодове поне 2-3 часа след ядене, защотои те щели да останат в стомаха, както непреработената храна...направо се шокирах, та нали плодовете винаги се усвояват от организма на 100 %!?
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th March 2007, 16:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И аз съм я чела книгата преди години, наистина има доста логични съвети, засъжаление почти нищо не си спомням. Но майка ми тогава отслабна потресаващо много с тази книга (и други подобни).
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th March 2007, 16:47
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Да, но има неща, които са казани доста пряко. Не мога да цитирам, защото нямам книгата, но ако я прочетеш пак и минеш през момента за "гниенето в червата"...
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th March 2007, 16:51
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това между другото за гниенето съм го срещала на много места, не само в тази книга.
Това е и една от причините да си създам навика да не пия нищо по време на ядене и поне час след това, а плодовете са почти изключени от менюто ми- не само заради гниенето, просто не съм голям фен на сладкото.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th March 2007, 16:52
Pepes Pepes не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 223
Изпратете съобщение чрез ICQ до Pepes
По подразбиране

Аз като хлапе съм я чела тази книга, че брат ми е запален по здравословното хранене и аз да видя за какво става на въпрос. Нещо не ме грабна, но аз по принцип не харесвам ограниченията, може би за това Но наистина имаше разни теории за храненето, дето не се връзваха с общоприетите
__________________
За всеки втори шанс трябва първа стъпка
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th March 2007, 16:53
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

На мен диетоложката ми каза точно това...
Да си изяждам плодовете сутрин и 15 мин. преди и 1 час след всяко ядене да не пия вода. А иначе да пия колкото може повече вода...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th March 2007, 16:55
Pepes Pepes не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 223
Изпратете съобщение чрез ICQ до Pepes
По подразбиране

Сега като се замисля и май покрай книгата и аз спрях да пия вода по време на хранене и да не ям плодове веднага след хранене 8)
__________________
За всеки втори шанс трябва първа стъпка
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th March 2007, 16:58
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Единствено съм съгласна за плодовете, че не бива да се ядат 1 час преди и след хранене, но само защото мисля, че организма почва тях да разгражда първо и забравя за другата приета преди това храна. Също така и за течностите има много логика, но за другите цикъли на тялото...е аман от теории, значи. Закусвай, не закусвай, яж след 8, недей да ядеш след 8...май единственото ядене, за които всички са съгласни е обяда...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th March 2007, 17:03
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
...е аман от теории, значи. Закусвай, не закусвай, яж след 8, недей да ядеш след 8...май единственото ядене, за които всички са съгласни е обяда...
Е, аз заради тези противоречиви теории отидох на консултацията, де!
Жената ми каза нейните теории, ама ако утре отида при друг диетолог- там ще ми кажат обратното...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th March 2007, 17:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Теории много наистина, но най- добре си слушайте тялото. Аз поне отслабвам най- много, когато вечер след 6- 7 не ям нищо.
А за закуската- ако съм гладна, ям, ако не, няма смисъл да се тъпча насила.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotСилазаживотquotотслабванебездиети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:05.