IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th December 2007, 14:31
Elize Elize не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране Газове преди менструация :(

Здравейте, имам проблем, който всеки месец ме тормози - няколко дена преди да ми дойде ВИНАГИ имам газове и вече ми писна. Това задължително става преди да ми дойде и после се оправям. Първоначално си мислех, че е от неправилното съчетаване на храните, но при положение че става само преди менструация явно е от друго, свързано с нея. Има ли някой друг с подобен проблем и знаете ли някакво решение?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th December 2007, 16:57
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Направи си изследване за ендометриоза.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th December 2007, 22:00
Elize Elize не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране

ZANDALEE "Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Чести симптоми на ендометриозата са силна болка преди менструацията, безплодие, нарушения в менструалния цикъл (променя се дължината му). Болката по принцип настъпва няколко дни преди самата менструация и продължава до 2-3 дни по време на самата менструация. Наподобява симтомите на болезнената менструация." (източник bg.wikipedia.org) Какво общо има това с газовете, ZANDALEE
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th December 2007, 05:37
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

И аз за пръв път чувам за такъв проблем. Ще следя темата.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th December 2007, 06:20
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Всеки организъм е различен и различно го "удрят" дадени сипмтоми.Самия факт ,че ти се появява проблема само по време на цикъла е сходен със симтомите на даденото заболяване.Четох някъде ,че такава тъкан е открита дори в мозъка и причинява там някои проблеми.Но все пак не твърдя ,че това е твоят проблем.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th December 2007, 10:23
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Аз съм чувала затова, че матката става по-твърда през този период и притиска другите органи.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th December 2007, 17:03
Elize Elize не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 6
По подразбиране

Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th December 2007, 17:38
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мисля, че може да е на хормонална основа. Аз така бях до третия месец на бремеността - освен, че повръщах и не ядях нищо, коремът ми беше подут и имах нетърпими газове.
При менструация хормналните нива се променят.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th December 2007, 17:58
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Elize
Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...
Точно това е.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th December 2007, 20:57
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Цитирай:
Първоначално написано от Elize
Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...
Точно това е.
бе вие луди ли сте?!!! матката е с размер на голям орех!!! колко точно трябва да се напълни с кръв, че да почне чак да избутва други органи?!?!?!?!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Газовепредименструация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:52.