IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th August 2017, 19:24
shensui91 shensui91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2017
Мнения: 2
Question Насочете ме ! Проблем с Храносмилателната с-ма.

Преди Около 2г. започнаха моите проблеми докато бях на работа в една фирма която няма да споменавам. Хигиената там беше ужасна особено тази в столовата. Започнах да имам симптоми като липса на апетит и гадене, опадналост обезводняване и разтройство до 5-6 пъти на ден след няколко дена започна да има и кървене в края което мислех че се дължи на хемориди които знаех 2 години по-рано че имам.Такова къркорене и газове не съм изпитвал през живота си. Посещението ми при личният ми лекар завърши с думите :
-" Сега е лято и има такъв вирус който е много тежък и си го лепнал и ти. Пий това и това, яж само еди какво си и ще се оправиш."
Две седмици си спазвам диетата и си пия лекарствата , но разлика няма.Отидох пак при нея и получих същия отговор.Така мина повече от месец след което аз пожелах направление за Гастроентеролог. След дълго чакане от около месец си смених личният лекар защото настоящият не можеше да ми даде едно направление с оправданието че няма ..През това време започнах да изпитвам и болки в областа на лявото подребрие горе в ляво от диафрагмата. И чувство за тежест и може би болка долу в ляво ниско в областта на колана.. Записах се и при Гастроентеролог. Той ми каза че е желателно да ми направят Гастро и Колоно Скопия за да бъдат спокойни. Каза ми че изследването се прави от много опитен лекар и го прави без упойка. Знаех какво представлява и тъй като не бях само аз си казвах че няма да има проблем. Ужасно преживяване и болки! Изписаха ме в много по- лошо състояние със силни болки ниско под корема.Казаха ми че това било нормално. Поставиха ми диагноза Гастрит и Синдром на раздразненото черво. Като ми казаха че имам слабо възпаление на колона около 30см. Биопсията на Стомаха показа Хеликобактер Пилори ОТРИЦАТЕЛЕН. И така Спазмомен , Мултилак , Комфортекс 3 Месеца и Строга диета , като всеки месец съм ходил и казвам че не ми оказват голям ефект и се чувствам зле с болки и разтройство с много газове. Отгорорът 3-тия месец беше аз нищо не мога да направя повече. Бях изумен от ТОЗИ " ЛЕКАР". Спрях всички лекарства и се почувствах малко-по добре но все още зле в сравнение със състоянието в което бях когато бях здрав. Мина се около месец и симптомите се засилиха пак.Ходил съм и на проктолог и уролог.Проктологът ми каза че имам Фисура която кърви. Взех друго направление за Гастроентеролог. До момента няколко месеца бях прочел какво ли не за поставената ми диагноза и до колкото можеш спазвах наученото. Заинтерсувах се и избрах друг Гастроентеролог. Отидох при него и обясних всичко. Постъпих в болница бях много доволен от лекаря и от отношението му. Направиха ми пак същите изследвания и ми поставиха диагноза Ерозивен Гастрит с нещо като язва с формата на монета и ръбеста като кратер и Вътрешни Хемороиди, също така това което са видели на дебелото черво ги е усъмнило за диагноза Улцерозен Колит, защото са видели малки афтозни язви от които са взели проба. Хистологията показва Хеликобактер ПОЛОЖИТЕЛНА и УК ОТРИЦАТЕЛНА. И така лекарства почти същите но по- скъпи . Започнах лечение и на последният контролен преглед колежка заместваше моят гастроентеролог и ми изписа антибиотици за бактерията. След като проведох лечението и почти не умрях от болка. Свързах с гастроентеролога ( лекуващият ме) ,и като научи какво е станало остана смутен. Каза че ще мине време и иска усилия за да се чувствам добре. Проведох лечение 3 Месеца , последният от които се чувствах много добре. Трябваше да съм добре. Така ми казаха. Спрях лекарствата и така 3 месеца по -късно Всичко пак наново почна с разликата че разтройството е контролируемо и газовете са малко. Открих същият лекуващ Гастроентеролог ( защото беше започнал частна практика) и реших да отида пак при него. Сутрин се събуждам от болка и в момента в който се изправя имам доста газове и след като посетя тоалетната се успокояват нещата но не утихват. Понякога продължава да ме боли цял ден. След като и казах това тя поиска да ме приеме за да види пак какво става. А дотогава ми назначи Спазмомен 3х1 , Мултилак, Салофалк 3х1. Каза ми да пия поне 20дена и да се обадя как се чувствам. Това мина и казах че съм по-добре,че кървенето спря но не се чувствам оздравял.Все още ме боли. Той ми каза да пия това поне още 2 месеца и 10 дена и през това да се чуем да ме приемат за изследванията отново. Вече са минали месец и половина от посещението ми при Гастроентеролога последният път.Сега след толкова мъки все още не се чувствам добре. Болките са силни понякога, че трябва да легна и да почивам.

От тази дълга история и аз не мога да разбера КАКВА ДИАГНОЗА ИМАМ, защото клинично само гастритът е доказан. Кървенето спря и съм тотално объркан дали имам Фисура или НЕ.
IBS (Синдром на Раздразненото черво) или IBD (Улцерозен колит; Болест на Крон) имам ? Ужас !

Бих желал да помоля тези които изтраеха да прочетът всичко което написах до сега да ми дадът един съвет какво по-точно да направя.Изчел съм какво ли не и се чудя кое по-напред да направя.
Образна Диагностика някъде в България където има добри лекари ? До колкото знам там бих могъл да мина абсолютни всички медицински тестове и изследвания за да ми се постави правилна диагноза. Хомеопатично или билколечение ? Ирисови диагностикити и т.н.

С усилие бих минал през всички тези пътища за да се почувствам отново здрав. Моля само за съвети с кое да започна, къде са най-добрите и връзка с тях ( Диагностика , Хомеопатия , Билколечение).

Благодаря предварително на всичко отзовали се !

Моля да бъда извинен от Администратора ако съм избрал грешна тема, моля да бъда преместена в правилната.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th August 2017, 08:31
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Тук няма много хора, та пиши и в друг форум.
Пожелавам ти да си изясниш диагнозата и най-вече да нямаш болки.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th August 2017, 16:00
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Вчера се сетих: ако не си опитвал може да пробваш да хапваш Витасин крем - 3-4 пъти на ден по 1 грахово зърно от крема 30 мин. преди ядене. Продава се в аптеките. Ако не ти помогне няма и да навреди. Ако почнеш - поне 2-3 месеца. Крема си го дръж в хладилник. (особено в тази жега)
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th August 2017, 18:53
shensui91 shensui91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2017
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Вчера се сетих: ако не си опитвал може да пробваш да хапваш Витасин крем - 3-4 пъти на ден по 1 грахово зърно от крема 30 мин. преди ядене. Продава се в аптеките. Ако не ти помогне няма и да навреди. Ако почнеш - поне 2-3 месеца. Крема си го дръж в хладилник. (особено в тази жега)
Как козметичен крем за кожа ще ми помогне и то да го ям ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th August 2017, 10:50
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shensui91 Виж мнението
Как козметичен крем за кожа ще ми помогне и то да го ям ?
Много хора са го яли. Ти си решаваш дали да опиташ. Няма как да ти навреди. Потърси инфо в Интернет.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НасочетемеПроблемХраносмилателнатама
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:21.