IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #931  
Стар 26th March 2010, 15:01
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
според мен ако беше от зъбките, тя щеше да плаче или да е нервна. Но тя се смее и се оглежда и е любопитна. Просто няма време за ядене. А това за изакването с термометъра ми звучи много брутално, не бих го направила никога. Аз дори свещички никога не съм слагала.
Какво значи брутално? Просто не ти се е налагало, понякога правиш необходимите неща. Аз не мога да се съглася, че не е проблем ако детето ходи по голяма нужда два пъти седмично. Това са физиологични нужди, помисли си, ако ти беше на негово място, няма да ти се яде и ще ти се образуват газове, от слабителните сиропи стават още повече.
Отговори с цитат
  #932  
Стар 26th March 2010, 15:07
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

trigers, пробвала ли си да даваш някакъв пробиотик? Май биогая се казваше?
Отговори с цитат
  #933  
Стар 26th March 2010, 17:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

В Бг има мисля Саб Симплекс, които са със същото активно вещество като Лефакса. А това с термометъра е не само брутално, но и опасно, а може да бъде и вредно- в един момент може да се окаже, че бебето ака само с помощта на термометър. Прави млякото малко по- топло от нормалното, това също помага.
Жълтък не съм давала и нямам намерение да давам скоро, все пак сме едва на 4 месеца, и без това и със захранването почнахме рано, ще поизчакам още
Отговори с цитат
  #934  
Стар 26th March 2010, 18:51
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

инфакол имам 3 английски опаковки (свършиха 2) и сега взех една от бг... само дето тия дни коликите се засилиха и не мога да знам дали има разлика. Давам и Еспумизан, редувам ги на по шише
Саб симлекс пробвам от днес. И трите са с активно в-во Симетикон и са едни и същи като че ли ... само вкусът и консистенцията се различават (еспумизатът е по-рядък и по-трудно се плюе)
Апо, ще проверя за тези за които казваш. Истински ви завиждам, че сте пропуснали коликите. Това с термометъра не го разбирам. Правя масаж на коремчето, свиваме крака ... ама последните дни като се позабави акането с няколко хранения и настава ад. Нищо не помага
Отговори с цитат
  #935  
Стар 26th March 2010, 18:54
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

Апо, не мога да го затоплям повече, защото досега е само на кърма. Обаче имам чувството че намалява...
Тези БИогая ми звучат интересно, ще се поразровя
Отговори с цитат
  #936  
Стар 26th March 2010, 18:57
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

ох голямо съм куку-руку, по 100 съобщения пращам, ама някой освен млякото май и акъла ми е изпил....
сешоарът наистина действа много успокояващо...като настане зверси рев само това действа, само дето се притенявам да не я направя на стафида доста водица и давам след това. Гледам да не духа към лицето а надолу или настрани, но все пак го ползвам в краини случаи
Отговори с цитат
  #937  
Стар 26th March 2010, 19:58
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

Апо, виждам, че и вие с Елла се захраннвате та да те питам как е било първите дни при вас?
На мойта мишка от една седмица и давам по няколко лъжички плодово пюре и много и харесва,
, но след това я боли коремчето, почва да се свива, става неспокойна презноща докато не се изходи милата. Питах и
докторката, но тя каза да давам през ден. Аз сега 1 ден давам, 2 почивам, но си е все така. При вас как е положението?

trigers, ния имахме големи трудности с изхождането, въпреки че е на кърма и докторите се чдеха как е възможно . Изписаха ни
лекарства, масажи
сок от круша, сини сливи- аз също пиех и пак нищо, докато не ни изписаха Фризо вом, тя е против повръщане, но действа много добре и на перисталтиката.
От 1 месец давам сутри и вечерер по едно хранене и никакви проблем, ако знаех по-рано нямаше да я мъча със всичките тия гадости.
консултирайте се с педито дали да не смениш млякото пък дано да ви помогне, че знам каква мъка е.
Отговори с цитат
  #938  
Стар 26th March 2010, 20:04
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
В Бг има мисля Саб Симплекс, които са със същото активно вещество като Лефакса. А това с термометъра е не само брутално, но и опасно, а може да бъде и вредно- в един момент може да се окаже, че бебето ака само с помощта на термометър. Прави млякото малко по- топло от нормалното, това също помага.
Жълтък не съм давала и нямам намерение да давам скоро, все пак сме едва на 4 месеца, и без това и със захранването почнахме рано, ще поизчакам още
Момичета, не искам да ви насаждам мнение, но наистина не знам, как си го представяте това с термометъра. Аз също имах притеснения да не привикне, ама на сега е една голяма дрисла)) То само с върха на терм., много леко и нежно, с малко бебешко олио се раздразва и предизвиква рефлекса.
Наистина сте много мънички за жълтък, аз кашички безглутенови и безмлечни(правих ги с АМ) давах, ама напомпват.
Отговори с цитат
  #939  
Стар 26th March 2010, 20:42
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

всеки си решава за собственото си дете, Миранда. За мен( а и за педиатрите в Австрия) изакването с термометър е опасно
Отговори с цитат
  #940  
Стар 26th March 2010, 22:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тригерс, със сешоара й духай само на коремчето, с въртеливи движения, за да не се затопля много на едно място. Между другото аз не съм убедена дали е от топлото или само от звука- моята съседка изпробва апарата за бръснене на мъжа си- жужеше им с него до главите и ефекта беше същия накрая толкова се изхитри, че записа звука и им го пускаше на лаптопа А щом е на кърма и няма как да правиш по- затоплено, давай й водичката топла- това също помага за изхождане.
Мишелин, вие на колко станахте? Това може да е признак, че още й е рано за захранване. Ние нямаме признаци на болка, ама имахме още на 3 месеца и половина всички признаци, че е гладно дятиту и иска истинска храна много резервирано започнах да давам, щото ме беше страх, че е малка, но много бързо схвана как се действа с лъжицата. Вече нищо не плюе като яде. А и затова започнах със зеленчуковите пюрета, защото към плодовете съм предубедена по принцип и по мои наблюдения от четене и информиране, по- лесно минава захранването със зеленчуци.
А за термометъра, то ясно как става, но 1. може да се нарани ануса, колкото и внимателно да се прави 2. в един момент рефлекса може да започне да се появява само, ако е предизвикан
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:20.