IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Другата България


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #261  
Стар 11th December 2010, 19:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

браво Апо - знаех си аз че не съм единствената, която вижда нещата така
Отговори с цитат
  #262  
Стар 13th December 2010, 19:26
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Алис вече е забравила за съществуванието на този форум. И на мен ми изглеждат малко невероятни приказките й. В граждинските регистри дори не съществувам като физическо лице. С голяма мъка успях да убедя лелите, че аз съм...аз, следователно някъде съм бил роден. Дори и този вече да заминал в небитието.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #263  
Стар 29th January 2011, 08:22
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Последиците от емигрантските ни приключения!!!

Цитирай:
Първоначално написано от AliceInChains
Здравейте !
Реших да пусна тази тема, защото се оказва, че повечето от нас (хората, живеещи в чужбина) не сме запознати с действителните "вреди" от странстването ни по света...
Аз живея (или по-скоро с тенденция към "живях") в чужбина от 4 години (държа да отбележа, че към чуждо гражданство не се и стремя и че престоят ми е бил законен!), но с тази разлика, че реших да се върна в България и да упражнявам професията си тук.
Съвсем скоро се изправих срещу един много сериозен проблем, за който съм сигурна, че повечето от вас не знаят и тъй като няма как да се добера до официална информация, реших да ви пиша и ако е възможно-да получа някакъв отговор.
Оказва се, че за всеки емигрант или лице с т.нар. "връзки с емигрант" в Д*НС се завежда досие, което меко казано пречи на заемането на държавни постове в България...(до живот!), защото се предполага, че става въпрос за потенциален източник на изтичане на информация към чужда държава... Разбира се, остава открита възможността за работа в частния сектор и все пак...

Дори не знам дали темата е уместна ,но все пак, ако някой е запознат с проблема и не му представлява "трудност" нека пише, каквото му е възможно!
Предварително благодаря!
Да,това го знаех.Исках да следвам в полицейското,но се отказах като чух,че няма излизане в чужбина.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Последицитеотемигрантскитениприключения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:58.