IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th June 2007, 14:41
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Това на български студент примерно не може и на теория дори да се случи- да му издават студентска виза в продължение на 11 години
Може, може... и ний сме хитреци.

По темата не ми се говори. Прекалено ми е болна.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th June 2007, 14:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам, Кейти, поне при нас в Мюнхен беше невъзможно- ако не си вземеш цвишенпрюфунга до края на 5 семестър, заминаваш си.
Със специална молба само можеше евентуално да се отложи до края на 6 семестър.
Пък от друга страна, може и да си права, аз гледах да завърша колкото мога по- бързо, за разлика от останалите
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th June 2007, 14:49
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

И при нас в Дюселдорф беше изключено Но и да има такива случаи с българи, със сигурност са единици, докато арабите масово взимат гражданства и т.н. без дори да си направят труда езика да научат за 10 години
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th June 2007, 14:50
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Ами познавах един тарикaт, които учи точно 11 години при нас Wirtschaftsinformatik. То не бяха молби до декани, здравословни, семейни проблеми... пък и сега не е толкова лесно да те изтикaт (май?).
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th June 2007, 14:53
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
пък и сега не е толкова лесно да те изтикaт (май?).
Май да
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28th June 2007, 01:35
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

липсата на информация и нежеланието да си набавиш такава е една от главните причини да съшествъват дискриминация и предразсъдъци в наше време. ето чета в диети, американците са дебели, заради генномодифицирани храни и тн. ми и баба на село е дебела, защото тъпче белия хляб с маслото и няма пари да си позволи друго. наскоро имаше изследване за Ню Йорк-нива на затлъстяване в отделните квартали. В бронкс(гетото) децата с наднормено тегло бяха над 50%, от които 30% са със сврхънаднормено тегло. В манхатан процетента 15% и 5%. много е лесно да сложиш всички под един знаменател и да кажеш така е, няма друга истина. дебели са, защото нямат пари, особено къде е житото в момента на юг- там има три големи магазина на по 20км от твоята къща ин да мидъл оф ноуер, ти не можеш да стигнеш доникъде без кола, единствената храна,която можеш да си позволиш , за да изхраниш 5членната си челяд са чипосве по долар, картофи, бургери и пържени пилета както и кенди. една салата от две листа маруля и три доматчета струва колкото една чиния препълнена с пилешки крилца. който може да си го позволи не е дебел, за съжаление и тук 80% от хората са white i black trash.(и всякакви други разцветки)
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 28th June 2007, 09:26
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Генномодифицираните храни са факт за САЩ, но честно, не ми се спори ...
Това което казах също е статистика, аз не се занимавам с проучвания и не слагам нищо под общ знаменател, просто цитирам прочетени факти. И добре осъзнавам че лошото хранене е причина за затлъстяването на хората, това ми е и работата.
Та пак за дискриминираните, на всякъде по света който се труди и има някакви качества е успял ако не много, то поне толкова, че да има за храна. Тези от които не става нищо в повечето случаи са бедни. И претендират че друг им е виновен!
Може би не го казваш недобронамерено, а просто аз не съм била достатъчно ясна в поста си, извини ме
Желая ти късмет!
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28th June 2007, 17:10
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Bendji,не приемай поста ми като лична нападка, просто прочетох това за пуканките и ме удари на размисъл (не че ми се отдава толкова. Щом синът ти живее тук, значи също е наясно как е устроена системата. Аз като дойдох за първи път се ужасих, защото една две ябълки ми бяха $1.50, цената на един огромен пакет чипс. Две глави броколи са $2.00, половин пържено пиле също е толкова.

Та така, наскоро искаха да забранят всички ястия и продукти в заведенията и ресторантите в Ню Йорк, които съдържат транс фетс, но като гледам какъв вой наддадоха всички, едва ли ще стане.

Та за дискриминацията, исках да кажа, че е много лесно да кажеш американците са дебели и тъпи. Повечето дебели са дебели по горепосочените причини...а ако бяха толкова тъпи...нямаше да са толквоа напред с материала.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th June 2007, 18:41
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Nezinka, аз не съм била в щатите, но кръсницата ми живее там от 12 години.Та това че са тъпи е общонародно мнение.Чувала съм го всякакви хора на разл. възрасти, заниващи се с разл. вид работа, или бизнес в САЩ.
Е наистина са много тъпи.Дори имаше някакви изказвания че даже са най-тъпата нация.
А това че икономически са добре ок-съгласни сме всички по този въпрос, но за да не го обръщаме на политика конците за тая тяхна икономика ги дърпат мн. подбрани хора, които не са в центъра на пол. подиум в Белия дом , са в тъмна сянка и яки /ложи/
Това са отзиви на много хора.не е мое лично мнение
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th June 2007, 19:04
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

E какво значи тъпа нация? Това че не знаят къде е България ли? Ами и аз незнам коя е столицата на Северна Дакота.
Да видим след 15-20 години, когато и нашите мозъци са промити от индустриалния и технологичен прогрес и нашите деца рпекарват по 5ч на ден по компа и телевизията, снаквайки незабелезяно...да видим тогава колко ще сме умни и ние и нашите деца.

След като са тъпа нация, защо образованието им е най-търсеното в света....в дълбоата профинция, разбира се, че хората са малко по-неппросветени, но това според мен важи за всяка една дълбока провинция. Тук поне в прованса използват пикъп тръкс, а не магарета...ма това сигурно е , защото са много тъпи.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Расовавъобщедискриминация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:30.