IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th June 2007, 19:20
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Много добре казано Nezinka,напълно съм съгласна с теб!
Изобщо не са тъпа нация,щом стандарта на живот им е такъв.Макар аз лично да не харесвам американците,не мога да твърдя подобно нещо.
Просто политиката им е една такава глобална и не мога да се съглася само с това.Ами ние българите,простотията ни се лее без да потъва....
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th June 2007, 20:50
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Те не че не знаят къде е България, те не знаят къде е Северна Дакота и дали изобщо има столица! Самия факт че българчетата в университета знаят по добре историята и географията им е показателен за коефициента им на интелигентност.
Просто са много дисциплинирани, законите им са перфектни и никой не си и помисля да ги подлага на съмнение. За това имат икономика и т.н.
Което не ги прави мислещи обаче.
Говоря за средностатистическия американец.
Винаги има изключения.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th June 2007, 21:17
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
След като са тъпа нация, защо образованието им е най-търсеното в света....
може образованието да е най-търсеното в света, но това не го прави най-доброто! това са отново предразсъдъци!
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th June 2007, 22:44
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Хех, като лично прежиявала "образованието" им, мога с ръка на сърце да кажа, че наистина добре са го измислили.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 28th June 2007, 23:02
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
След като са тъпа нация, защо образованието им е най-търсеното в света....
може образованието да е най-търсеното в света, но това не го прави най-доброто! това са отново предразсъдъци!
Образованието им е на много високо ниво по същите причини, закони и дисциплина! Но там няма професор взел рушвет, просто няма... Дали ги е страх или това им е насадено не знам. Но знам как им промиват мозъците че тяхната държава е номер едно, европейците колко са изостанали... това в часовете по история на САЩ.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28th June 2007, 23:49
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Незнам аз защо не съм забелязала колко са им промити мозъците. Както казах Америка е голяма, вие описвате един типичен представител на White trash- aз с такива не общувам пък и в този край не са масово разспространени.
защо например като кажа, че живея в Бруклин, всички си мисля, че се разхождам с бронирана жилетка. Бруклин е един от 5те квартала на Ню Йорк и в него живеят около 4млн души, има си своите лоши райони като всеки голям град. МОЖЕ БИ НА НАС СА НИ ПРОМИТИ МОЗЪЦИТЕ ОТ ГЛЕДАНЕ НА ГЛУПАВИ ФИЛМИ И ТЕЛЕВИЗИОННИ ШОУТА, създадени да промият американските зомбита.

Пак казвам, че докато човек не види със собствените си очи, и не пие смао от извора, не бива да си създава такива кайни мнение.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10th July 2007, 15:31
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Никога не съм се чувствала дискриминирана, просто факта че си вързан имиграционно си казва думата на принципа на инерцията затова и избирах винаги контрактната работа, там не работиш за тях работиш СЪС тях, разликата е огромна. Получих ресиденса в UK по системата Highly Skilled Migrants и ми я дадоха картата за 5 дена.

Другият проблем които забелязвам у иммигрантите без значение на произхода е че нямат самочувствие и стrадат от занижена самооценка. Спомням си как на един от първите брифинги на компанията в Дyбаи рускинята замълча смирено след като 1 час слушахме глупости от англичанин които за първи път напуска Англия а ние след 4 години там беше смешно някой да ми дава безумно грешен акъл как се кара влак у пустинята. Та след градивната и културна критика от моя страна и настаналото мълчание от страна на Big Бос-вете си помислих че ей сега си усрах хляба.

След един месец ме преместиха за регионален шеф на офиса в Абу Даби с две секретарки и си правех кот искам 3 години. Та номера е да не ви пука, трудно се получава защото на имигрантите за много неща им пука но ако по природа сте си лудички ще ви върви повече отколкото обратното.

В тази връзка се сещам за оня виц дето един авер казва на друг "" Абе как така все стоиш на сухо, кат видиш една готина мадама и отиваш да я питаш дали е навита на едно страхотно чукане'' и авера му казва 'Бас ловя че много шамари си отнесъл с тая тaпня'' а другият отговаря '' Прав си, ама и много съм чукал'' - та така с имиграцията.

Мен ни ма дискриминират ---- щот не смеят:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #28  
Стар 10th July 2007, 15:39
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Мен ни ма дискриминират ---- щот не смеят:)
Само така!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 10th July 2007, 17:00
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Ай мис ю, како Яна!
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th July 2007, 12:37
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

I miss U 2.... When are U going 2 come back 2 BG this summer ma?
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Расовавъобщедискриминация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:47.