IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th July 2007, 20:01
jova jova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Барселона
Мнения: 22
По подразбиране Гледам и не вярвам на ушите си...

Идеята ми е, в тази тема всеки да сподели впечатления или малко известни факти от страните, които е посетил, живял или живее.
Аз бих искала да споделя изумлението си, когато един ден сменяйки каналите на ТВ се загледах в серийка на Семейство Флинстоун и 5 минути мигах недоумяващо и се чудех спи ли ми се или....? Представете си бяха преведени имената на героите Фред Флинстоун тук е по-известен като Педро Пикапиедра, а Барни Ръбъл е Пабло Мармол и не са само те. Като се загледах в новините и ми се стори, че говор и картина се разминават, но неее пак бяха превели имената и този път на английската кралска фамилия
Елизабет е Исабел, Чарлз е Карлос, а синовете са Енрике и Гилермо, ха познайте кой кой е
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th July 2007, 20:54
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране Re: Гледам и не вярвам на ушите си...

Цитирай:
Първоначално написано от jova
а синовете са Енрике и Гилермо, ха познайте кой кой е
?! Малко са трудни за разпознаване така
А Камила как са я превели
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th July 2007, 10:38
anelusi anelusi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 28
По подразбиране

Аз ще кажа друго-в Дания живях 1 г,там за Коледа и Н.Г украсяват навсякъде с бели и червени преплетени конци,като нащте мартеници,и също навсякъде със сърца,сякаш е Св. Валентин.Един Дядо Коледа или Снежанка и джуджета не видях за украса.Там семеиствата вечерят при пълно мълчание,дори музика не си пускат,кофти за моята гореща южняшка кръв
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2007, 20:05
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

в търново на пешеходната пътека всяка кола спира!!! ако щете вервайте...заклевам се
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th August 2007, 00:26
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

А нали знаете, че в САЩ не се продава алкохол(дори бира) на лица под 21 години, мерките са супер строги и касиерите са задължени да искат документ за самоличност.Много е смешно когато някой дядо на 65-70 години си купува бира и му искат документ А пък тук в щата Джорджия е забранена продажбата на алкохол в неделя , не знам каква е логиката
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th August 2007, 14:36
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Малиииииииииииии, Тайна, да ми се е изтъркала личната карта до сега от показване....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th August 2007, 14:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

В Загреб си паркират колите по средата на улицата като няма къде (естествено, когато става въпрос за по- кратък престой- за половин- един час най- много)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th August 2007, 19:15
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Е, чак на всеки Изисква се ID на всеки, който изглежда на по-малко от 27 год. Абсурдното е, че е позволено да си купиш цигари от 18 годишна възраст, а алкохол-от 21. А, също така, след полунощ дори в магазините, където се продава алкохол, се слага преграда и е забранена продажбата. На много малкото места, където, облизвайки се, намираш, ти слагат такава надценка, че скоро няма пак да стъпиш. Всичко опира до плащането на специален лиценз, с който можеш да продаваш 24/7.
Сетих се също, че в Масачузетц преди години където живях, в
неделя не се продаваше алкохол изобщо.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th August 2007, 12:57
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

В задръстената Бритaнска Империя пък нямат смесителни батерии на чешмите а се къпят и мият като съответно пълнят ваната и си поливат с канчетата от същата вода във ваната и така излизат за което много ги тровя и това е единствената причина поради която приятели ингилизи - немам щот съм гадна и все им обяснявам че са нечистоплътни и понамирисващи без да конкретизирам някого разбира се но те не могат да издържат на моята лайнометска арогантност и затова изобщо не смеят да ме закачат защото не знаят ко ши им изсипя ей туй публично.

Мно'у ма кефи, чувствам са горда че съм от цивилизована нация която и на дървен бойлер пак не си кисне гaзa в леген и да се мие оттам. Ха!!!!!
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th August 2007, 14:30
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
В задръстената Бритaнска Империя пък нямат смесителни батерии на чешмите

Абсолютно невярно!

А иначе какво да Ви кажа и тук като във В.Търново колите спират по тротоарите. :P
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гледамневярвамнаушитеси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:23.