IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Другата България


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #121  
Стар 25th January 2011, 10:57
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady

Ние като учихме по история тази година за Хитлер някой вметна някои неща (естествено, не са били написани по учебниците), че бил с еврейска кръв и още от малък е развил комплекси заради това и така нарастнала омразата му към всички не-чисти. А освен това той си е бил чалнат по рождение - роден е от кръвосмешението на баща си някоя от дъщерите си или нещо такова беше.
И двете са пълни глупости- обременен е бил от гладните си години като неуспял художник във Виена..... Мога да ти обясня подробно но не мисля че тук е местото. Не удобрявам холокоста- като всеки нормален човек и имам много приятели евреи, но някак и "новите" европейци не съм им фен.
Ами това за кръвосмешението го учихме като факт, но има всякакви истории, не само за Хитлер. Измислят се глупости и за Левски, и Вазов, за кой ли не. Ако ти се занимава, би ми било интересно да разбера къде е истината според теб на ЛС :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #122  
Стар 25th January 2011, 11:06
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Едно от най-интересните неща е че повечето "американци" са с някакъв чуждестранен произход.Почти на всеки от моите приятели, колеги, познати, родени в Америка, ако не бабите, то поне прабабите им са я от Азия, я от Европа или Африка.Получава се много интересен обмен на традиции, култура, навици дори и т.н
В Германия е същото-много са омешани.Интересно е
Аз бях останала с впечатление, че немците са руси защото имат общи корени със скандинавците. Но когато бях в Германия много малко руси видях
има си руси и то много,но огромна чаат от населението се е омешали с турци,руснаци,италианци,н=а фриканци,индийци,...всекви.б разилия,полша.омешани с цял свят
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #123  
Стар 25th January 2011, 11:07
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Ами това за кръвосмешението го учихме като факт, но има всякакви истории, не само за Хитлер. Измислят се глупости и за Левски, и Вазов, за кой ли не. Ако ти се занимава, би ми било интересно да разбера къде е истината според теб на ЛС :P
99% от аристокрацията по това време е продукт на кръвосмешение..... А и за Левски и Ботев и Вазов .... има доста истини които не се казват публично.... Примерно, че първият е курвар , втория пройдоха , а третият чай някаква част от нещата не ги е писал само той.... И какво сега- без национални герои ли да останем.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 25th January 2011, 11:13
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
99% от аристокрацията по това време е продукт на кръвосмешение..... А и за Левски и Ботев и Вазов .... има доста истини които не се казват публично.... Примерно, че първият е курвар , втория пройдоха , а третият чай някаква част от нещата не ги е писал само той.... И какво сега- без национални герои ли да останем.
Това не променя статута им на национални герои. Няма перфектни хора. Но от къде си сигурен, че тези неща са истина? Не са доказани, както не е и доказана точната история на Хитлер. Дори и Левски, и Ботев, и Вазов да са били такива, каквито казваш, че са били, за мен те си остават най-великите българи, от които всички трябва да се поучим. Аналогично, дори и Хитлер да е бил в конфликт със себе си, по която и да е точка, дори и да е имал лични проблеми (които до някъде биха могли да извинята поведението на даден човек - попринцип) това не променя нещата, които е извършил.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #125  
Стар 25th January 2011, 11:19
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Това не променя статута им на национални герои. Няма перфектни хора. Но от къде си сигурен, че тези неща са истина? Не са доказани, както не е и доказана точната история на Хитлер. Дори и Левски, и Ботев, и Вазов да са били такива, каквито казваш, че са били, за мен те си остават най-великите българи, от които всички трябва да се поучим. Аналогично, дори и Хитлер да е бил в конфликт със себе си, по която и да е точка, дори и да е имал лични проблеми (които до някъде биха могли да извинята поведението на даден човек - попринцип) това не променя нещата, които е извършил.
Ужасно много неща в българската истоия не са баш така както ги пише по учебниците..... В определени ВУЗ ове тези неща се говорят - но под сурдинка. А за Левски и Ботев- да сигурен съм.... Има писани от техни съвременници и не придобили популярност неща. Най интересното , че първото "цензуриране" на мемуари и писма е станало още по времето на Стефан Стамбулов и комисията на Захари Стоянов (по това време последният е председател на Народното Събрание).
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #126  
Стар 25th January 2011, 14:23
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
аха - и в Австрия е така, но мен нали постоянно са ми намилали, че е на безпаричие, никога не си я оставям на пода
Не е съвсем така. Аз когато съм в чужбина си оставям шапката на земята примерно пред някоя гара и да ти кажа това винаги ми е на пари. По няколко пъти на ден се пълни с Ойро каскета ми.
__________________
Aut Viam Inveniam Aut Faciam
Отговори с цитат
  #127  
Стар 27th January 2011, 13:07
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

и в UK е масова практика чантата да се оставя на пода в кафенета, ресторанти, магазини и т.н. това за безпаричието ако беше вярно в бг щяха да са най-богати хората)
Отговори с цитат
  #128  
Стар 28th January 2011, 00:19
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stunning
и в UK е масова практика чантата да се оставя на пода в кафенета, ресторанти, магазини и т.н. това за безпаричието ако беше вярно в бг щяха да са най-богати хората)
И не само вUK
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #129  
Стар 1st February 2011, 18:27
nadqmarkova nadqmarkova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 16
По подразбиране

Когато си водиш детето на детска градина в Израел задължително трябва да му занесеш и съответното ядене за деня. Преподавателките в градината нямат право да дават на децата никаква друга храна, освен тази която са му занесли за деня. Също така в моловете и магазините имат право и в повечето случай проверяват чантите и личния багаж.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 1st February 2011, 20:11
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nadqmarkova
Когато си водиш детето на детска градина в Израел задължително трябва да му занесеш и съответното ядене за деня. Преподавателките в градината нямат право да дават на децата никаква друга храна, освен тази която са му занесли за деня. Също така в моловете и магазините имат право и в повечето случай проверяват чантите и личния багаж.
Тпва ми харесва
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гледамневярвамнаушитеси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:20.